BMW R 1250 RS (2020)

Vlastník Frennky
Vloženo 10.10.2020
Aktualizováno 26.6.2023

Byla to k ní celkem dlouhá cesta...

Motorka koupena od FIRMA:ACR auto (České Budějovice 4) - S Ducatistou a prodejcem BMW v jednom - Pavlem Sýkorou je radost posedět, pokecat a uzavřít obchod. Všechno domluvené klaplo na jedničku.

První dojmy - Po eRku 1200 jsem zhruba věděl do čeho jdu a výsledek předčil všechny moje očekávání. Ergonomie u BMW klasicky příkladná a tělo jen lehce nakloněné dopředu mi vyhovuje.

Motorku bych doporučil pro - Motorka vhodná jak na cestování, tak na běžnou projížďku, nebo sportovní svezení.

Doplňky na motorce - Dynamická ESA, DTC-kontrola trakce, bezklíček, řadící asistent PRO, vyhřívané rukojeti, tempomat, kontrola tlaku v pneu, asistent rozjezdu do kopce, ABS PRO, výfuk Akrapovič HP, HP páčky, HP stupačky, kryty válců orig.BMW, karbon. blatník a kryty Ilmberger, sedlo Wunderlich, nízké zatmavené plexi.

Po pěti Ducatkách, jedné Žabce, jedné Brutalce a jedné Bramboře snad už konečně vím, co mi ve všech směrech vyhovuje. Rok jsem si vyzkoušel boxera na roadsteru R1200R a čím dál víc jsem začínal cítit, že to je ono. Koncem sezony mi kamarád umožnil se svézt na R1250R s ESOu...a já věděl, že je "zle". Nakonec jsem se rozhodnul pro RS, protože kapoty se mi vždycky líbily a vyhovuje mi lehce nakloněná pozice dopředu a trochu zalomená řidítka. Je neuvěřitelný kolik ta polokapota s výškově nastavitelným plexi udělá s ochranou před větrem. Tam kde jsem na eRku věděl pocitově kolik jedu jen podle větru, tak tady se člověk musí opravdu podívat na budík aby věděl... Boxer je ještě jemnější a 143 N.m a 100 kW fakt táhnou všude jako lokomotiva. Nějakou změnu vačky během jízdy absolutně cítit není a všechno to dává super pocit, že takhle nějak to asi má být. Brzdy u BMW klasicky příkladný. TFT budík nemá chybu - všechno krásně čitelný, velký a přehledný, což se o jiných říct nedá (viz. Agusta). RS má o 15 mm větší rozvor než eRko a někde jsem četl, že se proto hůř skládá do utaženejch zatáček a musí se na něj trochu víc zatlačit. Já tohle zatím moc nepociťuju a v normálních táhlých zatáčkách jede jako po kolejích. Možná je to proto, že nejsem žádný kolínkář a prostě si užívám jízdu jako takovou, zrychlení a zátah motoru a v mém věku už nemusím s nikým a s ničím závodit. A tak když se naskytla příležitost koupit novou černou, kterou jsem vždycky chtěl, nebylo už cesty zpátky. Teprve pořád zajíždím, ale už teď si tuhle motorku neskutečně užívám, není vidět na každém rohu a hlavně se mi moc líbí

11.6.2021
Garančka po 1000 km je za mnou, nyní najeto 2500 km a čím dál tím víc se utvrzuji o tom, že jsem vybral dobře. Překvapila mě docela dobrá ochrana před deštěm se zvedlým plexi (celá cesta na garančku do ACR ČB v dešti) a teprve teď si začínám užívat sílu motoru i ve vyšších otáčkách. Jen se mi po srazu v Jeseníkách potvrdilo to, že motorka nemá moc ráda díky většímu rozvoru ty opravdu malé utažené zatáčky.

jerseySE
jerseySE napsal 14.03.23 v 23:09

Mám to všechno dost podobně

vasek07
vasek07 napsal 19.08.21 v 14:53 9b.

ať ti dělá jen radost

Morrys
Morrys napsal 22.03.21 v 17:26 10b.

Samozřejmě musím dát za 10 bodů Užívej a nenech si zkazit náladu od rádoby závodníků, kteří by na nic pod 200 koní nesedli a ani nemají v profilu svojí motorku. Asi jen závist Jinak v té černé jí to taky moc sluší

Ivos
Ivos napsal 17.10.20 v 21:11 10b.

Fanoušku tentokrát také já udělám výjimku A něco pisnu+10tku dám taky Tato motorka je moc ale moc pěkná!!!Můj názor na motor znáš,ten se nemění ale když se na tu krasavici koukám tak se mi tuze líbí Opravdu!!!Přeji Ti ať nejen dobře slouží ale taky ať tě všude odveze a přiveze!!!A tobě gratulace k vysněnému snu a hlavně továrny na výrobu krásných zážitků

StB
StB napsal 17.10.20 v 12:07 10b.

Ten motor je excelentní, mě při testovací jízdě vyhovoval na 1* No a jak píšeš, ještě že se dělá tolik typů motorek že si snad každý vybere. No a že se někdo šklebí na cokoliv a ani možná neví a nevyzkoušel...
Super stroj, ať slouží.