BMW R 1250 RS (2019)

Vlastník luhen1
Vloženo 23.12.2020
Aktualizováno 10.6.2021

Po vystřídání několika motorek jsem se opět vrátil k BMW.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Ostrava (Ostrava - Moravská - Doprava zakoupeného motocyklu do místa bydliště(300km) zdarma a jeho předání s odborným výkladem pana Kaluse,který mě motocykl přivezl.Prodejce pan Stružka,byl velmi ochotný a vstřícný.Mohu jen doporučit.Jednání hodno značkového servisu.

První dojmy - Stejně jako předchozí modely BMW, které jsem měl, ani R1250RS nezklamalo a plní vše co jsem od této motorky očekával.Jen se někdy potýkám s velkým množstvím informací, které nabízí TFT display.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro každého kdo rád cestuje a někdy se rád sveze trochu sportovně.

Doplňky na motorce - Nainstaloval jsem zadní blatník Puig, plotnu a kufr GIVI Maxia 56 l, zvýšení řidítek,kryt a ochranou folii na TFT display,ochranu kardanu(padák) a kryty ventilových vík.Vzhledem k dlouhé zimě a Covidu 19 jsem se ještě moc nesvezl, tak se více věnuji instalaci doplňků.Na motorku přibylo vyšší čelní kouřové plexi Puig s deflektorem,hliníkové víčko brzdové kapaliny a oleje, tankpad a boční kufry SHAD včetně nosiče.Líbí se mě více než originál a cena je nesrovnatelná.

Není správný formát url.

Mezi jinými motorkami které jsem vlastnil bylo i BMW R1200R ještě vzduchem chlazené, se kterým jsem byl nejvíce spokojen.Proto jsem se rozhodl pro nejnovější variantu tohoto motoru.Motocykl zcela vyhovuje mé představě o pohodlném a rychlém cestování.Jízda,motor (s mnohem kultivovanějším chodem než předchůdce), brzdy,podvozek,spotřeba,ovladatelnost vše mohu ohodnotit jen známkou 8-10.Motocykl se nejlépe,, vodí " na kvalitním povrchu alpských silnic,případně na delších přesunech po Evropě, ale pro vyzrálejší jezdce nebude problém svižně se projet i na okruhu. .Kdo chce BMW , nejezdí se spolujezdcem a obrovskou bagáží a nemá potřebu si připadat jak Igor Brezovar tak je to myslím jasná volba.Chybí snad jen nějaká malá odkládací schránka.Motorku vlastním od 10.11.2020 a mám najeto zatím jen 500km, tak jsem se neodvažoval pouštět do většího hodnocení.Jak budu mít větší kilometrový nájezd a za různých povětrnostních podmínek, určitě svou recenzi rozšířím o nové poznatky.Tak už mám najeto dost na to abych blíže popsal své poznatky a také jízdní vlastosti BMW R1250RS.Podvozek nemá chybu, táhlé rychlé zatáčky projíždíš s pusou roztaženou od ucha k uchu a je úplně jedno jaký máš nastavený režim jízdy.Samozřejmě při nastavení podvozku na auto.Zadní brzda je samostatně trochu slabší,ale při intenzivním brzdění přední brzdou se aktivuje i zadní brzda a s pomocí ABS není problém zvládnout i krizové situace. Jízdní režimy Rain,Rouad,Dynamic a Dynamic Pro, lze přepínat za jízdy, s tím že režim Dynamic Pro jde nastavit individuálně (třeba na okruh).Přepnutí je na reakci plynu opravdu znát.TFT display je skvěle čitelný za všech podmínek,jen by tam mohlo být méně informací.Stále to svádí k prohlížení informací o jízdě např.úhlu náklonu atd.Při normálním ježdění raději zobrazení Sport na TFT display nepoužívám.Ochrana před větrem je výborná, ale mám zvýšené plexi.Trochu hlučnější je řazení prvního převodového stupně a v nižších otáčkách poměrně hrubé řazení s použitím Quickshifteru, ale ve vyšších otáčkách a hlavně při řazení dolů to je paráda.Trochu mě zarazilo dost rychlé zahřátí a spínání větráku při jízdě v koloně,nebo delším stání,ale při další jízdě a ochlazování vzduchem se rychle vše vrátí do normálu.Průměrná teplota při provozu je 85°C, max.než sepne větrák 101°C.Jízdní pozice je malinko nakloněná dopředu, ale nic dramatického a bez únavy se dá absolvovat slušná dávka km.Průměrná spotřeba na 100km při pruměrné rychlosti 65-75 km/h je 4,7 l max. zatím byla 5,2 l při průměru 90km/h. Zatím vše funguje tak jak má, a jsem s volbou značky i modelu maximálně spokojen.

Morrys
Morrys napsal 22.03.21 v 17:44 10b.

Dávám 10 b. Pěkně si jí vymazluješ. Škoda, že se nedělá víc těch zadních blatníčků Ale možná , kdybych viděl ten Puig na vlastí oči, třeba bych do něj šel Jinak užívej ten úžasný stoj

strejda
strejda napsal 10.03.21 v 20:28 10b.

Nádherný stroj, přeju, aby ti dělal jen samou radost

Gurun
Gurun napsal 27.12.20 v 19:06 9b.

Vždycky si u recenzí těším na to, jak si počtu, zvláště u strojů, kterých zase tolik recenzovaných není a musím už pokolikáté říct bohužel, mám smůlu. Škoda.
Jinak motorka super, tak ať to jezdí!

Vlnič
Vlnič napsal 26.12.20 v 17:15

rozhodně máš teda pořádek v garáži

jerseySE
jerseySE napsal 25.12.20 v 22:22 10b.

Prostě 1250RS. Bývám teď poměrně často v Ostravě, tak se možná uvidíme