Honda VT 750C Shadow (2007)

Vlastník Kabčo
Vloženo 7.8.2020
Aktualizováno 13.4.2021

Verze spirit. Imidžovka pro lidi co se nehoní.

První dojmy - Prvé dojmy neboli nič moc. Motorku som vlastne ani nechcel ale o tom nižšie...

Motorku bych doporučil pro - Pre všetkých pod 190cm,. Menšie postavy,ináč každému, moto super ovladatelná jak do města tak na dlouhé trasy..Spolehlivá a klidná. Tož Honda :)

Doplňky na motorce - Padáky, brašny, opěrka s nosičem,páčky, zrcátka.. Asi 5 druhov riadidiel ale pôvodné sú najlepšie :)

Proč jste si vybral tento stroj?
Stroj som si vôbec nevybral. Mal som na predaj svoju CRF250L, bo už som 8 mesiacov bez práce a úspory sa začali strácať čím ďalej tým rýchlejšie. Na inzerát sa mi ozval chlapík, či nevymením za hondu shadow... Chopper som ešte nemal, vyzerá to fajn, kardan, bez karburátorov tak prečo nie. + Vždy sa mi páčila stará 600vka. Asi najlepší nákup je taký naslepo, inú motorku vyberám rozumom pol roka a nie srdcom...

Išiel som si po ňu cez pol SR, myslel som že si obzrieme motorky a dohodneme sa na výmene na niekedy neskôr. Cesta na CRFke keď som išiel bez navigácie, pomaly na výpary som podľa značiek SHELL prišiel k fabrike na palivo a nie k pumpe je kapitola sama o sebe. Nakoniec som sa nejako dotrepal na miesto stretnutia, z diaľky bolo počuť vykuchané výfuky, keď sa spoza zákruty vyrútil týpek na naleštenej mašine, cool zvuk, potrhané rifle, proste pravý čoprák.
Nakoniec sme sa zhodli že motorky pomeníme hneď a šiel som na nej domov, v noci po diaľnici pri asi 5-6 stupňoch, po 250 horskom kole to bol aśtrašný mastodont, cítil som každú nerovnosť, prišiel som premrznutý na kosť asi o 3 v noci nasraný na celý svet, že na to už nikdy nesadnem.
Nejede to, neklopí to, je to ťažké hovado. Ale je to len o zvyku... a po týždni sme už najlepší kamoši. Proste sadneš a ideš. Netreba riešiť či mám namazanú reťaz, kardanu stačí len kvalitný olej a môžem búchať kilometre. Dal som tam pôvodné riadidlá,( boli tam rovnejšie a o dosť širšie a ja som dosť krpatý) páčky na ktoré dosiahnem, iné rkadlá a paráda. Jako na mokru a na horšom asfalte to je o hubu a fakt si treba dávať bacha. Vlastne na chopperu si treba dávať bacha na všetko. Myslel som si že je to fakt na pohodu ale je to celkom o hubu. Zatáčky si treba premyslieť 2x dopredu, akú rýchlosť zvolím ináč už o sebe dávajú vedieť stupačky, tiež treba myslieť na to že chopper nebrzdí jak moderná motorka. Naučí hodně predvídať a skutočne jazdiť. Každá motka má svoje + i -. Ale jako , už som si na ňu fakt dobre zvykol a dá sa nej aj slušne klopiť a keď to porovnám s ostatnými chopprami v partii tak je asi najľahšia a po zatáčkach najistejšia aj keď má staršie pneu. Je to moc fajn motorka, aj keď mám 26, niesom žiadny závodník a môjmu spôsobu jazdy vyhovuje. PS: jediná motorka na ktorej som oškrel stupačky :)

žižala.
žižala. napsal 07.08.20 v 16:53 10b.

Supr stroj.

Čadil
Čadil napsal 07.08.20 v 14:42 10b.