Honda VT 750C Shadow (2007)

Vlastník vildus
Vloženo 8.11.2015
Aktualizováno 15.7.2023

Krásná !! Černá barva prostě cruiseru sluší a v kombinaci se spoustou chromu to nemá chybu.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I)

Yamaha XVS 1100 DragStar: Honda byla mladší a celkově se mi líbila víc.

První dojmy - Zpočátku velký respekt, ale po pár kilometrech jsem měl pocit, že na ní jezdím roky. Proti 535ce už pořádný parník, ale velký rozdíl v jízdních vlastnostech. Tady už se musí do zatáček opatrně ... hned se dře patami silnice.

Motorku bych doporučil pro - Všem, co milují tento styl ... jízdu na naprostou pohodu. Motorku může jezdit vysoký chlap, tak prcek ... ale i opačné pohlaví. Vyšší váhu stroje kompenzuje svojí nízkou stavbou, takže na zem v pohodě dosáhnou i lidičkové menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Čelní štít, padací rám, předkopy, boční kožené kufry a velký kufr na nosiči zadní opěrky. Dále vyšší řidítka, od čalouníka přešité sedlo a opěrka řidiče.

Po maličkém Viragu 535, už jsem chtěl něco většího ... na naučení 535ka stačila, ale už nastal čas, posunout se dál.

Shadowka se mi líbila, jen jsem žil v přesvědčení, že má pohon řetězem a ten jsem nechtěl. Pak jsem náhodou zjistil, že některé série těchto motorek jsou osazeny kardanem. A bylo rozhodnuto.

Zatím jsem na ní najel asi 150 kilometrů, ale za chvilku jsme byli kamarádi. Motoricky mi naprosto vyhovuje, protože tyhle stroje nejsou na nějakou divočinu, ale na pohodové vyjížďky po krajině. Je samozřejmé, že na několika rovinkách jsem si výkon Shadowky vyzkoušel a za pár vteřin bylo na tachometru 130 km/h. Takže na nějaké rychlé předjetí třeba kamionu, je tam výkonu spousta a převážně na ní budu jezdit sám.

Také brzdy jsou o poznání účinnější než u Viraga.

Jen do zatáček, už se musí pomaleji a větším obloukem. Mnohem nižší stavba motorky nedovoluje velké náklony a tak o sobě velice brzy dají vědět paty, které na stupačkách drhnou o vozovku. Tady naopak mělo Virago 535 hodně navrch a zatáčky se s ním daly projíždět mnohem svižněji.

Jinak je Shadowka nádherný koráb, který u kolemjdoucích budí pozornost a obdiv.

Smůla je, že jsem ji koupil na zimu a tak se na ní do jara budu jen koukat ...

---

Tak Honda už se mnou jezdí přes půl roku a na tachometru přibylo přes tři tisíce kilometrů, takže je načase doplnit zkušenosti s tímto naprosto pohodovým strojem.
Udělal jsem na ní několik úprav, jako jsou vyšší řidítka, přešité sedlo a pořídil jsem na ni opěrku řidiče.

Teď už je naprosto dokonalá ... prostě pohodlný gauč, na kterém není problém nakroutit na jeden zátah několik set kilometrů bez toho, že by jednomu lezly oči z důlků bolestí zadní části těla.

Kapitola sama pro sebe, je motor Shadowky ... ze začátku jsem se bál, že obsah jen " 750 " bude na takhle velkou motorku slabý, ale mé obavy se nepotvrdily. Naopak ... motor, který je osazen dvěma svíčkami na válec a tří ventilovou technikou, je překvapivě pružný a táhne od volnoběžných otáček jako kůň !! Vůbec mu nedělá potíže svižně a bezpečně předjet cokoliv, co Vám překáží ve výhledu na volnou silnici.
---

Tak se Shadowkou, už to společně táhneme skoro dva roky. Za tu dobu jsem na ní najel asi 17 tisíc kilometrů, s jedinou menší poruchou a tou byla oprava spojky.

Jinak Honda šlape jako hodinky. Loni jsem s ní projel skoro celé Polsko a letos jsme si to namířili do Vysokých Tater.

Motorka má přímo luxusní spotřebu a při pohodové jízdě není problém jezdit něco málo nad tři litry na sto ...

Po dvou letech na malém Viragu 535, už jsem se rozhlížel po něčem větším. Přece jen měřím nad 180 a na Yamaze jsem vypadal, jako když sedím na kolečkové brusli.

Tady tu potřebu nemám. Honda je relativně dlouhá a v pohodě se na ní vejdu ( i s baťůžkem ).

Zatím si každý výlet na Shadowce skvěle užívám a i po dvou letech, mám při jízdě jak se říká " Hubu od ucha k uchu " ... !!

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 06.10.23 v 13:01 10b.

Černý lesklý lak a chrom,
kombinace jako hrom.
Hezký popis zkušeností. HS je jedna z nejpovedenějších mašin na světě v daném segmentu. V USA se prodává dodnes.
Tak ať jezdí a nezlobí.

PetrMassy
PetrMassy napsal 24.05.20 v 12:46 10b.

Pekna masina a super popis, mam uplne stejne zkusenosti

Kimeček
Kimeček napsal 22.11.17 v 11:07 10b.

Skvělý stroj také ho mám a velká spokojenost dávám 10.
Kde jsi nechal přešít sedlo?? díky.

Koki80
Koki80 napsal 21.10.17 v 16:51 10b.

Moc pekna

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 08.10.17 v 15:57

hezkej kousek, hlavně že je tvoje spokojenost, přeji hodně šťastných kilometrů . Jasných 10b.