Honda X-ADV (2018)

Vlastník tinmarx
Vloženo 4.8.2020
Aktualizováno 4.8.2020

Stroj do každého počasí. Mírný terén naprosto v pohodě. Velmi návyková.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Vstřícný a profesionální přístup.

Honda Integra: X-adv?ko je více univerzální stroj do Valašských kopců.

První dojmy - První svezení vylo velmi opatrné. Chvíli jsem hledal správný cit pro plyn. Přecházel jsem z Hondy Forza 125 a tam se po otočení plynu celkem nic nedělo, respektive dělo ale pomalu. Tady je kubatura přece jen znát.

Motorku bych doporučil pro - Pohodovým jezdcům, kteří nechtějí krotit brutální výkon ale zároveň umí využít ten, který X-ADV nabízí.

Doplňky na motorce - Origo kufr Honda, stupačky do terénu, padací rámy, deflektory, držák na navigaci.

Po roce ježdění s Forzou jsem si dodělal řidičák na Ačko a mohl začít vybírat ten pravý stroj pro mně. Ač jsem velký fanoušek krásných klasických i sportovních motorek, chtěl jsem od začátku něco s automatem. Vyhovuje mi pohodlí a jsem vysloveně kochací jezdec. V hledáčku byla Honda Integra ale nakonec padla volba na X-ADV. A nelituji ani trochu. Je pravda, že mám zatím najeto málo ale i tak mohu s nadšením konstatovat - suprový, pohodový a nezáludný stroj. Pohodlí při sezení vynikající, ochrana proti dešti velmi dobrá. Poloha pro nohy se mi nesmírně zamlouvá - mám tři volby: natáhnu nohy dopředu, posadím se jako na skútru nebo položím nohy na přídavné stupačky téměř jako na klasické motorce. Síla motoru je ideál. Žádný trhač asfaltu ale zátah dostatečný téměř z jakýchkoli otáček. Brzdy taktéž vynikající. Po ježdění na skútru si užívám každou zatáčku. Mnohem lépe se totiž jezdí v náklonu. Zkoušel jsem i lehčí terén a zvládá to bravurně. Spotřeba se pohybuje kolem 3,5 l. Většinou plyn jen tak lechtám. Jedinou věc bych malinko vylepšil, a tou je kapacita nádrže. Alespoň litr nebo dva navíc by to chtělo. Dojezd by se potom natáhl pohodlně na 400 km. Po osazení kufrem od Hondy plus podsedlový prostor se i docela dost věcí odveze. Dokoupil jsem ještě vak na místo spolujezdce a takto se chystáme s partou vyrazit někam za hranice. Už se těším a postřehy se pokusím doplnit.

nexus
nexus napsal 19.08.20 v 11:56 10b.

Potkal jsem ji naživo při jízdě ... je to fakt pecka

PSanec
PSanec napsal 04.08.20 v 14:25 10b.

Pěknej a zajímavej stroj.