Honda X-ADV (2018)

Vlastník Sivacik
Vloženo 3.11.2022
Aktualizováno 3.11.2022

Na kombináciu denného dochádzania do práce a aj výlety mimo mesta asi nie je na trhu vhodnejšia motorka.

Honda ADV 350: Po roku by som chcel zas inú.

První dojmy - Kúpil som ako náhradu za skúter Yamaha Xmax 125. Zvažoval som skúter ale silnejší, pretože dochádzam denne na ňom do práce ale chcel som mať niečo s čím môžem ísť aj ďalej. XADV je napokon asi presne to pravé.

Nie som extra skúsený motorkách a doteraz som používal motorku (skúter) hlavne na presun do a z práce, najmä v meste, prípadne malé presuny mimo messta. XADV som kúpil ako náhradu za Yamahu Xmax125, ktorá je výborná na mesto, nemám jej čo vytknúť, ale už pri výlete mimo mesta som narazil na jej limity.
Na XADV mám zatiaľ iba cca 600km, takže recenzia zatiaľ bude iba taká strohá, ale už teraz viem, že to bola správna voľba. Hneď prvú jazdu som mal 400km, takže som si ju dosť vyskúšal.
Prekvapila ma hmotnosť a mohutnosť. Taško sa s ňou manipuluje, ale po rozjazde sa akákoľvek ťarbavosť vytratí a môžem sa prepletať skoro ako na Xmaxe.
Prevodovka na parádu. Som starší lenivý pánko, takže mi automat vyhovuje. Radí hladko a o preradení mi dá vedieť iba cvaknutím, ktoré je tiež príjemné. Režimy D/S1,2,3? Nebyť jednej rušivej veci v D-čku, tak mi S-kové režimy ani nedávajú zmysel. Aj v D-čku na mňa pekne reaguje a keď potrebuje krátkodobo ísť športovejšie, tak proste zvrtnem plyn na hulváta, ono si to podradí a aj to potiahne do otáčok ako pri S-ku, takže aj v D-čku viem dosiahnuť to čo v S-kových režimoch. To čo je však na D-čku rušivé je, že niekedy pri plynulej jazde točí tak nízko, že začne klepať a vibrovať z čoho mám pocit, že mu to nerobí dobre. Asi teda napokon S1 ostane môj obľúbený režim.
Nemilo ma prekvapilo prúdenie vzduchu. V niektorých polohách štítu mi aj pri nižších rýchlostiach čudne podfukovalo zo spodu. Pri rýchlosti 120km/h sa aerodynamický komfort stráca, nech mám štít akokoľvek a pri 140km/h je to už také že "Už nech som tam, už nech to skončí, toto si neužívam". Ja ale nie som diaľničný jazdec, mám radšej hačaprdky, takže to pre mňa nie je až také mínus a možno to vyriešim iným štítom.
Pohodlie sedenia pre mňa úplne na parádu. Vďaka prídavným offroad stupačkám viem sedieť v podstate v troch polohách. Tak skútrovo, alebo natiahnem nohy a som tak chopprovo, alebo dám nohy na stupačky a som tak... neviem ako, ale zase inak. Takže pri zmenách týchto polôh musím z nej zosadnúť iba keď potrebujem natankovať. Keby mi to tam niekto nalial, tak ani nezosadnem.
Celkovo som s XADV nadšený. Spravím s ňou v meste presne to čo so skútrom a zároveň je to plnohodnotný stoj na výlet.
Zo začiatku teda toľko k tomu a teraz začnem postupne hľadať nedostatky, ktoré napíšem inokedy.

speroure
speroure napsal 15.01.23 v 20:21 10b.

Velmi pěkná, zajimavá motorka

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.11.22 v 09:43 10b.

super

Myschan
Myschan napsal 09.11.22 v 14:45 10b.

mirosku
mirosku napsal 06.11.22 v 12:04 10b.

Mal som ju a môžem súhlasiť so všetkým. Bola to skvelá motorka a dával som s ňou Rumunsko, kamarát aj Albánsko. Tak v pohode aj na dlhšie výlety.

TondaBenda
TondaBenda napsal 03.11.22 v 21:39 10b.

Pekne napísané