renocar_srpen

Yamaha Tracer 700 (2020)

Vlastník Fazerrli
Vloženo 1.8.2020
Aktualizováno 3.8.2020

Nový, moderní a hlavně zajímavý vzhled, suprový motor, vyladěný stroj

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice)

Suzuki DL 650 V-Strom: měl jsem r.v.2012, nový Strom se mi moc nelíbí, hlavně přední světlo
Suzuki DL 1050 V-Strom XT: lákavá cena a výbava, ale nakonec vzhled Tracera vyhrál, vlastně i cena
Kawasaki Versys 650: technicky totožný s V-Stromem 650, ale hezčí, jen to samé co spousty motorek. Má dvě světla, ale svítí jen jedno :o) Prostě když jedou proti, vypadají že mají prasklou žárovku. Je to blbost, ale mě se to nelíbí
Yamaha Tracer 700: rok 2019 vyjde levněji, ale ty světla :o( zase svítí jen jedna strana
Yamaha Tracer 900: cena
Triumph Tiger 800 XR: moc se mi líbí ve všem, kromě ceny ,škoda

První dojmy - strašně rychle se na ní zvyká, nádherně ovladatelná motor je vážně moc dobře odladěný podvozek taky supr

Motorku bych doporučil pro - Každého komu se líbí a nemá problém s výškou stroje

Původně jsem chtěl starší Triumph Tiger 800XR, nebo Tracer 900 ( jen ty světla :o)) ale nebyl vhodný adept (cena,rok,nájezd,výbava )
Po veletrhu motosalon Brno, kde jsem Tracer 700 osedlal a vyděl ho naživo, společně s Tracer 900 v modré barvě. Bylo tak nějak jasno.

Pak už to začalo v hlavě šrotovat, do toho články a různá videa na Youtube.
Hlavně test tu na motorkáři.cz, hodně mě přesvědčil a dal cené informace, děkuji za něj.
Objednal jsem ho už v březnu, aby stihnul zavčas dojít. V červnu jezdíme motodovolenou s bandou. Svého V-Stroma 650 jsem prodal.
No a pak se to po... Přišel koronáč a vše se zastavilo.

V červnu stále nic a tak jsem musel něco pořídit na sezonu. Sehnal jsem Suzuki GSR 600 ve slušném stavu a výbavě.
Posloužila dobře, :o) ale teď je Tracer a počasí přeje. Včera navečer jsem ho konečně dovezl domů.

Dnes jsem dodal nějaký polepy kol, tankpad a rozšíření bočního stojánku.
A tradáááá vyrazit.

Ten motor je oproti bývalému V Stromu o velký kus dopředu, vyladěný od spodních, přes střední otáčky, až do těch vyšších - tam zatím moc nejdu,než se zajede. Ale taky je potřeba ten motor zajet v celém spektru otáček. Takže to zase až tak moc nešetřím.
Celkově je Tracer dost svižný stroj, dělá to samosebou i hmotnost.
GSR 600 má 72 KW ,Tracer jen 54K W , ale že by to byl nějáký znatelný rozdíl???
Vůbec, jasný GSR je na jiný styl jízdy, hlavně když je v otáčkách. Ale ten rozdíl výkonu tam znát až tak není.
Tracer má parádní podvozek, na český silnice. Krásně drží stopu a málo co ho rozhodí. Jízda je hezky uhlazená a ani nevíš že už jedeš nějákých 140km/h
Prostě se jim to hodně povedlo
Zatím mám najeto nějakých 320km a můžu jen chválit, pro mě je to ideální stroj, krásný, svižný, zábavný

Jako každá motorka, taky má své drobné mouchy, ale jde spíš o zvyk a o to si ji přizpůsobit k obrazu svému.
Plexi je nic moc, prostě nízké
Sedlo pro mojí prdel a kule, tak do 120km jízdy v kuse a potom už nic moc, ale silnice jsem jel horší i lepší
Rukojeti na mojí ruku docela hubený, mám rukavice XXL nebo velikost 11 a občas mi plyn projel v ruce, když jsem rychleji ubral plyn
Směrovky mají docela titěrný přepínač, ale jde spíše o zvyk
A jsou na displeji zbytečně malé, jde přehlédnout, že blikáš
Jinak display je ok
Většinu much spláchnu objednaným travel pack - Plexi, sedlo,...
a vyhřívané rukojeti k tomu

Edit 2.8.2020
Tak dnes dopoledne jsem zase něco málo najel, už mám 550km najeto.
A můžu jen chválit, ten motor se mi líbí čím dál víc
Řazení je přesný a jde lehce.
Je dobře rozložený, jak po městě, tak mimo město.
Kruhové objezdy jezdím za 3, u VStromu byla 3 moc, neměla sílu v malých otáčkách a 2 zase málo

Podvozek včetně pneu taky paráda, nastaveno mám přední tlumiče na 80kg a zatím nemám potřebu to měnit. Zadní možná zkusím o jeden stupeň změkčit. Snad to nebude moc znát na tom, jak Tracer perfektně drží stopu .

Co se mi taky moc líbí, jsou široká řídítka tak akorát a zrcátka, od základu dostatečně široká, nemám potřebu je rozšiřovat. A je v nich parádně vidět za každé rychlosti

Světla taky musím chválit, jak vzhledové, tak funkčně. Auta mě vidí myslím dost zavčas, protože když jedu tak my většina v předstihu uhýbá na stranu. To se mi stávalo u V Stromu jen s puštěnými mlhovkami
Aniž bych chtěl předjíždět a lepil se jim na zadek, prostě mě zavčas vidí a to je jen dobře.
Hodně nehod je právě z důvodu, že řidič auta prostě přehlidne motorku, obzvlášť když má místo světla jen mžouradlo co svítí jak parkovačky.
Je to na každým, zda chce riskovat, aby ho někdo přehlédl

Na sedlo už si pomalu zvykam, ale cestovní je objednané, tak snad bude lepší

Ještě asi pořídim mřížku chladiče, už jsem musel trochu očistit, motor se mi drží v teplotě 80 -90° občas tam bylo i 96° , tak raději ať chladič udržuju čistý
Zajíždím, bylo mi doporučeno hlavně nepodtáčet,takže jezdím i dost kopce, hodně řadím.
Prý jak si jí zajedu, tak bude jezdit.
Spíš slýchám to, že při zajizdeni to moc šetřili a teď to mají přidušený, než opak.
Takže občas jdu i nad 6000 otáček.
A musím říct, že už při 500km nájezdu je to na motoru znát, jde lépe a i lépe startuje.

Takže zatím jen velká chvála a velká radost a požitek z jízdy :o)

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 04.08.20 v 23:57 9b.

Zajímavý stroj, který se mi taky líbí.

pjeremi
pjeremi napsal 04.08.20 v 16:12

Tohle byl taky můj kandidát číslo 1 na novou motorku, ale pak jsem udělal blbost a svezl se na Traceru 900. A bylo rozhodnuto.
Jinak přeji mnoho kilometrů a jen kolama dolů

Fazerrli
Fazerrli napsal 03.08.20 v 07:25

Děkuji, barvu jsem vybíral sám už v březnu, při objednávce

HonzaKLib
HonzaKLib napsal 03.08.20 v 01:08 10b.

Mám úplně stejnou, taky zajíždím a koukám, že jsem ještě klikař, já jí objednával před měsícem a bylo mi řečeno, že budu rád, pokud dostanu do konce července a abych zapomněl na výběr barvy :) Asi přivezli do ČR pár modrých ale popravdě - mě se líbí moc. Ml jsi možnost vybírat?
Jinak přeju hodně spokojených kilometrů bez nehod!

TriStudnanda
TriStudnanda napsal 02.08.20 v 11:47 10b.