Yamaha Tracer 7 / 700 (2020)

Vlastník idared
Vloženo 5.12.2021
Aktualizováno 7.2.2023

Super motorka pro všestranné každodenní použití !!!

Honda NC 750X: vyšší hmotnost, nižší výkon

První dojmy - Je to moje první motorka, Jelikož jsem ji kupoval novou, tak jsem ji musel napřed zajet a točit maximálně do 5000 otáček, ale i tak hned od začátku mě padla do ruky

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych úplně všem, kteří nepotřebují 100 kW, chtějí lehkou a zábavnou motorku, pobaví i tak víc než dost

Doplňky na motorce - Vyšší štít PUIG kouřový
Originál gelové cestovní sedlo
Zadní kufr GIVI Trekker 52 N
Boční kufry GIVI Trekker 33N
USB zásuvka

5.12.2021
Chtěl jsem univerzální motorku na cestování, výlety i krátké cesty třeba na malý nákup. Tracer 700 jsem měl vyhlídnutý již dva roky, dlouho jsem váhal mezi ním a Hondou NC 750x, ale rozdíl 11 kW a nižší hmotnot rozhodly.
Krásná, lehká, snadno ovladatelná motorka, Hned po zajetí jsem začal využívat její celý výkon, má opravdu skvělý zátah hned od spodu. Ten dvouválec mi skutečně vyhovuje, Zkusil jsem si čtyřválec FZ6N Fazer a ten je do 7000 hluchý a točit to na 12000 mě fakt nebaví, nejsem žádný závodník.. Někdo uvádí, že Tracer má slabou přední brzdu, ale mě se zdá v pohodě. Prostě brzdí, tak co chtít více. Trošku mě mrzí, že zvuk motoru je díky výfuku dost tichý, manželka má Kawu Z650 a ta má super zvuk. Originální štítek je dost nízký a i při maximálním možném vysunutí nedělá dobrou práci, tak jsem si pořídil vyšší od PUIGu a teď je to fakt super. Taky jsem dokoupil originální gelové sedlo, taky je to o kus lepší.

Zatím jsem najezdil cca 7800 km a nemám co vytknout, jezdili jsme s manželkou po Česku na delší výlety a paráda, tedy každý na své motorce, ve dvou to prostě není ono . Na servisu jsem byl pouze po prvních 1000 km, Jezdím za 4 litry, ale umí si vzít i 4,5 a více, to záleží na tom, jak moc za to tahám.

Příští rok jedeme Chorvatsko, tak ji prověřím na delší cestě dám vědět

7.2.2023

Po více jak roce mám teď aktuálně najeto 15200 km a tak přidávám další poznatky.
V roce 2022 jsme absolvovali dalších mnoho kratších jednodenních výletů a k tomu vysněné cestování, jak jsem psal výše. Projeli jsme Rakouskem, kouskem Itálie, celé Slovinsko, Chorvatskem na Krk a potom nazpět přes Maďarsko a Slovensko zpět domů, celkem přes 1700 km. Vyjeli jsme na Mangart, projeli kolem řeky Soča, pod Triglavem pod ruské cestě. Já plně naložený, manželka ta napůl. Tracer posloužil skvěle, pohodlný, celkem svižný, spolehlivý, s nízkou spotřebou. Co víc si přát!!! Jen takový nedostatek, nedokážu si představit cestování ve dvou. Je to malá motorka a stačí na cestování jen pro jednoho. Tady si dovolím případným zájemcům o koupi poradit, pokud chcete jezdit ve dvou a s plnou polní, tak Tracer vám nebude stačit. Naše štěstí je, že máme s manželkou každý svoji mašinu. Nicméně po těch ujetých 15 000 km je motorka v super stavu, pneu jsem měnil v 11 000, mám tam teď Michelin Pilot Road 5 a zatím to vypadá, že toho taky hodně vydrží. Za mne spolehlivý stroj s nízkými náklady .

Letos zatím nemáme konkrétní plány, zatím jen nějaké obrysy. Tak uvidíme, kolik toho najezdíme, tak za rok zase ahoj

RaYama
RaYama napsal 20.12.21 v 09:51 8b.

Určitě budeš spokojen

Mercurio
Mercurio napsal 09.12.21 v 07:38 10b.

Koukám, stejná motka, stejný nosiče kufrů, stejná barva a celkem i stejná spokojenost. Mě vlastně nesedí jen řidítka. Jsou vysoko,blízko a ouzký. Ale to spraví pár stovek.

jawatar
jawatar napsal 06.12.21 v 10:00 10b.

Sakra dobrá volba,ten motor si zamiluješ!

Paulano
Paulano napsal 06.12.21 v 07:09 10b.