Yamaha Tracer 7 / 700 (2019)

Vlastník LadasM
Vloženo 15.8.2019
Aktualizováno 2.12.2020

Skvěle ovladatelná pohodová motorka co ale dokáže vystrčit růžky..

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice)

Kawasaki Versys 650: Ani nevím, Yamaha mi sedla víc, hlavně její geniální motor co jede hodně odspoda
Honda Integra: Jelikož jsem přecházel ze skůtru, tak se Integra zdála jasnou volbou, její skvělé DCT , podvozek a přitom skůtrový posed. Nicméně jsem ji zkusil po víkendu (600km) strávených v sedle Tracera a přišlo zklamání z menšího výkonu a vedení v zatáčkách.

První dojmy - Tracer se mi líbil hned jak spatřil světlo světa, navíc v té modré je parádní. Ergonomicky mi sedla téměř dokonale (mám 190 cm). Skvělá ovladatelnost a vynikající a přitom úsporný motor, co táhne hodně odspodu, už zhruba od cca 3000 otáček.

Motorku bych doporučil pro - Za mě pro někoho kdo hodně jezdí, chce jednoduchou, úspornou a hodnou motorku co pobaví a nebude se bát ani pořádné motodovolené

Doplňky na motorce - originální padací rám Yamaha
vyhřivané rukojeti Yamaha
přídavná zásuvka 12v
Větší kouřové plexi Givi + deflektor Puig (více v deníku)
Nosič kufru Kappa 2130KZ (více v deníku)
Tankvak SW-Motech (viz. deník)
Kufr Givi V47
prodloužení blatníčů (viz deník) a blasterů
Kryt chladiče

Po sedmi letech strávených na maxi-skůtru nazrál čas na změnu. Prostě už mi výkonově a podvozkově přestal stačit.
Zvažoval jsem silnější skůtr, ale bez variátoru a s pořádným podvozkem, takže v úvahu vlastně přicházela jen Honda Integra s DCT (proč to nedopadlo, viz. proč jsem si ji nevybral).
No ale nakonec padla volba na Tracera jelikož mi sedl a poměř výkon/cena je na vynikající úrovní.
Zatím jsem na svým Traceru najel 60km páč jsem si ho zrovna dovezl a zajíždím , ale celkově jsem na Tracerech nalítal i cca 800km, Z toho cca 450 v rámci jednoho dne.
Takže za mě zatím:
lehká a skvěle ovladatelná
vynikající motor co mě baví
líbí se mi
podvozek mi přijde dobrý, v porovnání se skůtrem nesrovnatelný, s brzdami žádný problém, hladký chod převodovky
Oceňuji na ní jednoduchost, má vlastně jen ABS (žádní další asistenti, plyn na lanko) - menší riziko že se něco pokazí
vhodná na každodenní ježdění do práce i delší výlety a motodovolenou.

No a nějaká ta negativa:
horší ochrana před vlivy počasí, až pojedu v dešti tak bude pěkně zasraná
trochu pocit tlačení do řidítek, ale možná je to daň za zvyk na skůtrový posed.
na další možná přijdu po čase

Časem k Traceru určitě přibude zadní kufr a zřejmě i boční pro delší cesty.
No a na podzim a jaro budu určo zvažovat vyšší plexi. To origo mi zatím nevadí.

Edit 20.8.2019:
Momentálně najeto cca 400km.
Problém s pocitem tlačení do řídítek vyřešen mírným pootočením řidítek dopředu + seštelováním řadičky a brzdy (nahoru) - nyní již ergonomicky super.

Čím dále větší radost z jízdy a ovladatelnosti i když se zatím moc za 5-6t otáček nedostanu.
V krásných úsecích občas mrazení v zádech - uff, prostě takový ten pocit jako když slyšíte nějakou super muziku
Spotřeba na první taknování do plné 3,67l/100km - neuvěřitelný..

Edit 29.8.2019
Najeto cca 1300km. Po první servisce a téměř zajeto.
Spotřeba dle palubního počítače 4,1l/100km, dle registrace tankování (Fuelio) dokonce stále 3,71l/100km (po 3 taknováních do plné).
Ale čekal bych ,že spotřeba půjde trochu nahoru, jak za to začnu trochu víc tahat.
Co se týče svícení večer tak to není žádný zázrak, nicméně docela dobrá možnost je přisvítit si světelnou houkačnou při potkávacím světle, když je třeba, pak svítí obě, což je jiný kafe.

Edit 6.10.2019
Tak zatím najeto cca 3300km. Reálná spotřeba se pořád drží na cca 3,75l/100km, computer pořád 4,1.
Tacho co se týče ujetých km oproti navigaci téměř neproměřuje, rychlost ale přidává, cca 5km/h.
Zatím teda za největší slabost tohoto stroje považuju tvrdší naladění podvozku, na některých silnicích je to skoro jak na skůtru (pavda, že při trochu jiných rychlostech). Na druhou stranu na kvalitním povrchu zase skvělý.

Edit 23.10.2019
4300km. Rezerva se rozblikává hodně brzo, kolem 300 - 310km. Na rezervu jsem zatim nejvíc najel 98km (trochu adrenalin), tankovano 15,2l. Takže pořád ještě skoro 2 litry zbývaly.

Update 14.6.2020
UKRADENA!!!
KDOKOLI BY PROSÍM VIDĚL V PRODEJI MODRÉHO TRACERA 2019 S NAJEZDEM DO 15000KM DEJTE VĚDĚT. Ukraden včetně bočních kufrů Givi V47N, se stříbrným šípem polepenym na modro. Fotka v ukradených moto.

Daniela333
Daniela333 napsal 14.06.23 v 14:02 10b.

Díky za podrobné info, ať pořád dobře slouží

Dědek49
Dědek49 napsal 19.09.20 v 18:41 10b.

Tak to mi je hrozně líto. Já jsem na té svoji natočil zatím 6500 km a stále mě baví. Budu se dívat kolem sebe. Zatím jich moc nejezdí.

LadasM
LadasM napsal 23.10.19 v 22:32

Na spotřebu moc nejezdím. Ale z 3/4 jezdim denně do práce, takže více méně v legálních mezích. No a ten zbytek jsou víkendové vyjížďky, kdy za to i zatáhnu.
Ale i tak z 95% se nedostanu nad 6000 otáček. V 10000 jsem byl snad jen jednou
Já si u Tracera užívám spíš toho zátahu odspoda a ve středním pásmu.
Nad 4l/100km jsem se ještě vůbec nedostal

Xavy
Xavy napsal 22.10.19 v 15:20 10b.

Motorka je super sám ji mám, ale takovou spotřebu bohužel nemám. Nevím jak to děláš, ale já se pod 4,4 neumím dostat.

Ross4435897
Ross4435897 napsal 20.08.19 v 14:44 10b.