Yamaha Tracer 7 / 700 (2020)

Vlastník Fazerrli
Vloženo 1.8.2020
Aktualizováno 13.7.2023

Nový, moderní a hlavně zajímavý vzhled, suprový motor, vyladěný stroj, baví mě moc

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice)

Suzuki DL 650 V-Strom: měl jsem r.v.2012, nový Strom se mi moc nelíbí, hlavně přední světlo
Suzuki DL 1050 V-Strom XT: lákavá cena a výbava, ale nakonec vzhled Tracera vyhrál, vlastně i cena
Kawasaki Versys 650: technicky totožný s V-Stromem 650, ale hezčí, jen to samé co spousty motorek. Má dvě světla, ale svítí jen jedno :o) Prostě když jedou proti, vypadají že mají prasklou žárovku. Je to blbost, ale mě se to nelíbí
Yamaha Tracer 700: rok 2019 vyjde levněji, ale ty světla :o( zase svítí jen jedna strana
Yamaha Tracer 900: cena
Triumph Tiger 800 XR: moc se mi líbí ve všem, kromě ceny ,škoda

První dojmy - strašně rychle se na ní zvyká, nádherně ovladatelná motor je vážně moc dobře odladěný podvozek taky supr

Motorku bych doporučil pro - Každého komu se líbí a nemá problém s výškou stroje. Ale kdo chce jezdit velké výlety s plnou polní a baťůžkem za zády, asi najde vhodnější stroj. Jde o nosnost a velikost stroje.

Doplňky na motorce - Zatím jen zadní 50l a boční kufry 2x20l Yamaha, centrál. stojan, rozšíření bočního, polepy kol, tankpad, vyhřívané rukojeti a hlavně vyšší plexi - to je úplně o něčem jiném, to originál malé dělá hrozný rámus okolo helmy, teď úplně v pohodě

Původně jsem chtěl starší Triumph Tiger 800XR, nebo Tracer 900 ( jen ty světla :o)) ale nebyl vhodný adept (cena,rok,nájezd,výbava )
Po veletrhu motosalon Brno, kde jsem Tracer 700 osedlal a vyděl ho naživo, společně s Tracer 900 v modré barvě. Bylo tak nějak jasno.

Pak už to začalo v hlavě šrotovat, do toho články a různá videa na Youtube.
Hlavně test tu na motorkáři.cz, hodně mě přesvědčil a dal cené informace, děkuji za něj.
Objednal jsem ho už v březnu, aby stihnul zavčas dojít. V červnu jezdíme motodovolenou s bandou. Svého V-Stroma 650 jsem prodal.
No a pak se to po... Přišel koronáč a vše se zastavilo.

V červnu stále nic a tak jsem musel něco pořídit na sezonu. Sehnal jsem Suzuki GSR 600 ve slušném stavu a výbavě.
Posloužila dobře, :o) ale teď je Tracer a počasí přeje. Včera navečer jsem ho konečně dovezl domů.

Dnes jsem dodal nějaký polepy kol, tankpad a rozšíření bočního stojánku.
A tradáááá vyrazit.

Ten motor je oproti bývalému V Stromu o velký kus dopředu, vyladěný od spodních, přes střední otáčky, až do těch vyšších - tam zatím moc nejdu,než se zajede. Ale taky je potřeba ten motor zajet v celém spektru otáček. Takže to zase až tak moc nešetřím.
Celkově je Tracer dost svižný stroj, dělá to samosebou i hmotnost.
GSR 600 má 72 Kw ,Tracer jen 54 Kw , ale že by to byl nějáký znatelný rozdíl???
Vůbec, jasný GSR je na jiný styl jízdy, hlavně když je v otáčkách. Ale ten rozdíl výkonu tam znát až tak není.
Tracer má parádní podvozek, na český silnice. Krásně drží stopu a málo co ho rozhodí. Jízda je hezky uhlazená a ani nevíš že už jedeš nějákých 140km/h
Prostě se jim to hodně povedlo
Zatím mám najeto nějakých 320km a můžu jen chválit, pro mě je to ideální stroj, krásný, svižný, zábavný

Jako každá motorka, taky má své drobné mouchy, ale jde spíš o zvyk a o to si ji přizpůsobit k obrazu svému.
Plexi je nic moc, prostě nízké
Sedlo pro mojí prdel a kule, tak do 120km jízdy v kuse a potom už nic moc, ale silnice jsem jel horší i lepší
Rukojeti na mojí ruku docela hubený, mám rukavice XXL nebo velikost 11 a občas mi plyn projel v ruce, když jsem rychleji ubral plyn
Směrovky mají docela titěrný přepínač, ale jde spíše o zvyk
A jsou na displeji zbytečně malé, jde přehlédnout, že blikáš
Jinak display je ok
Většinu much spláchnu objednaným travel pack - Plexi, sedlo,...
a vyhřívané rukojeti k tomu

Edit 2.8.2020
Tak dnes dopoledne jsem zase něco málo najel, už mám 550km najeto.
A můžu jen chválit, ten motor se mi líbí čím dál víc
Řazení je přesný a jde lehce.
Je dobře rozložený, jak po městě, tak mimo město.
Kruhové objezdy jezdím za 3, u VStromu byla 3 moc, neměla sílu v malých otáčkách a 2 zase málo

Podvozek včetně pneu taky paráda, nastaveno mám přední tlumiče na 80kg a zatím nemám potřebu to měnit. Zadní možná zkusím o jeden stupeň změkčit. Snad to nebude moc znát na tom, jak Tracer perfektně drží stopu .

Co se mi taky moc líbí, jsou široká řídítka tak akorát a zrcátka, od základu dostatečně široká, nemám potřebu je rozšiřovat. A je v nich parádně vidět za každé rychlosti

Světla taky musím chválit, jak vzhledové, tak funkčně. Auta mě vidí myslím dost zavčas, protože když jedu tak my většina v předstihu uhýbá na stranu. To se mi stávalo u V Stromu jen s puštěnými mlhovkami
Aniž bych chtěl předjíždět a lepil se jim na zadek, prostě mě zavčas vidí a to je jen dobře.
Hodně nehod je právě z důvodu, že řidič auta prostě přehlidne motorku, obzvlášť když má místo světla jen mžouradlo co svítí jak parkovačky.
Je to na každým, zda chce riskovat, aby ho někdo přehlédl

Na sedlo už si pomalu zvykam, ale cestovní je objednané, tak snad bude lepší

Ještě asi pořídim mřížku chladiče, už jsem musel trochu očistit, motor se mi drží v teplotě 80 -90° občas tam bylo i 96° , tak raději ať chladič udržuju čistý
Zajíždím, bylo mi doporučeno hlavně nepodtáčet,takže jezdím i dost kopce, hodně řadím.
Prý jak si jí zajedu, tak bude jezdit.
Spíš slýchám to, že při zajizdeni to moc šetřili a teď to mají přidušený, než opak.
Takže občas jdu i nad 6000 otáček.
A musím říct, že už při 500km nájezdu je to na motoru znát, jde lépe a i lépe startuje.

Takže zatím jen velká chvála a velká radost a požitek z jízdy :o)

5.9.2020
Najeto cca 2500 km, takže už využívám plný rozsah otáček.
Jezdí hodně dobře a svižně, baví mě. Spotřebu moc neřeším, někdo psal že jezdí za cca 4,5 L/100 ,jj určitě se to v klidu dá a věřím, že by šlo míň.
Ale mě baví trošku jet, takže otáčky mám většinou okolo 5000 - 6000 . Teď tomu dávám trochu napít. A spotřebu mám průměr 5,6 L/100 , jezdím hlavně žďárské vrchy, hodně kopce.
Což je slušná spotřeba
Čeká nás teď ještě Rakousko, pojedem v plné polní ve dvou, tak jsem zvědaví jak se osvědčí. Hlavní je to cestovní plexi, to nízký by bylo na dlouhé cesty boj .
Škoda že ještě nemám cestovní sedlo a padací ram, od března objednané :o(
Zvuk motorky v základu není špatný, ale bylo ho potřeba trošku poladit. Teď už má malinko hlubší zvuk a uchu to více ladí
Budu reklamovat vyhřívané hefty po 14 dnech se začal odlepovat volič vyhřívání, docela zklamání, za 4041,-Kč nic moc

19.9.2020 Najeto cca 3600 km
Konečně přišel padací rám, tak už tam je a ještě mlhovky jsem tad přidal. A už to zase vypadá jinak, líbí se mi víc

Dnes test nového sedla, po 2,5hod a 200km prdel úplně v pohodě.
A deflector taky zlepšení, i rychlostech přes 180km/h drží a plní funkci
:o) testováno na německé dálnici

oorriimm
oorriimm napsal 13.07.23 v 07:50 10b.

Super
Mam xmax 300 a na skutru je mensi povolena vaha ale vobec som to neriesil a jazdili sme dalky ve dvou + full kufr a top case ja 110kg +asi 60kg tak predpokladam ze i tu budu len velke rezervy od japoncov ? idem do 7gt ?

Fazerrli
Fazerrli napsal 22.01.22 v 19:51

olin72 napsal 18.01.22 v 17:34

Zdravím, můžu se zeptat jestli máš i zkušenost s jízdou ve dvou??
Uvažuji o koupi, ale jezdíme s manželkou a mě by moc vyhovovala i díky mé malé postavě.
Dík

jj, ve dvou se dá, ale jak jsem psal dole
nosnost pro dva je nic moc, já 80kg + 60kg drahá polovička a 50kg na bagáž, nám by to asi vyšlo, ale už máme každý svojí motorku, tak ve dvou jezdíme jen třeba na večeri, bagáž nechaná v penzionu
Je to motorka spíš na zábavnou jízdu a cestování, není to vyloženě parník na expedice do divočiny
tlačili váhu dolů a na jízdě to je třeba proti V-Stromu 650 hodně moc znát

olin72
olin72 napsal 18.01.22 v 17:34 10b.

Zdravím, můžu se zeptat jestli máš i zkušenost s jízdou ve dvou??
Dík

ALFA70
ALFA70 napsal 01.01.21 v 18:55

taky jsem upravoval to ukonceni vyfuku sic na starsim modelu ale nakonec jsem ten ladak koupil ,to je jiná muzika..

Fazerrli
Fazerrli napsal 15.11.20 v 19:00