Aprilia Shiver 900 (2020)

Vlastník jardusking
Vloženo 30.7.2020
Aktualizováno 30.7.2020

Málokdo ji pochopí, málokdo odhalí její potenciál... nic nedělá nejlíp, ale vše dobře a ta kombinace je boží.

Motorka koupena od Investom s.r.o. - Koupeno v Investom Zlín je kvůli prodejci a jeho přístupu. Kluk, co chápe magory do motorek, zjistí vše, co vás zajímá, ochotný.

Yamaha MT-09: Vadí mi zvuk mechaniky motoru a výkonnová křivka v kombinaci se zbrklým podvozkem
KTM Duke 790: Špatně posez (vadí díra mezi nádrží a plastovýma krytama na kolena) + psychouš, co tě nutí pořád tahat, bo jinak nejsou emoce

První dojmy - Festovní pocit ze všeho, čím ji ovládáte. Servíruje vše bez obalu. Láska na první dobrou to nebyla a nepřesvědčila hned.

Motorku bych doporučil pro - Použiju tady oxymoron. Prakticky pro kohokoliv, protože není zákeřná, ale vybere si ji jen pár lidí, kterým sedí aktivní jízda na moto a pokud z ní chceš dostat, co umí, musíš to umět taky ;-)

Doplňky na motorce - - Rolny (originál Aprilia)
- štítek (originál Aprilia - objednán, čeká se)
- kryt spínačky (orginál Aprilia - objednán, čeká se)

Byl čas se posunout a chtěl jsem motorku, která bude mít slušnej podvozek v rovnováze s motorem.
Vybíral jsem mezi MT-09 (logická volba po 3-letém užívání MT-07) a Duke 790.

MT-09
- nerozumím tomu kolektivnímu urvání z tohoto motoru. Mě neoslovil kvůli ječící převodovce v zátahu (jako kdyby jela pořád na zpátečku) a tak jak vypadá, že poletí na začátku, tak mezi 4-7 tis. jede, o tom žádná, ale jakoby trochu ztratila dech a v 7-tis se zase urve a letí jak debil. Trochu mi chybí ta úžasná linearita výkonu u MT-07.
Podvozek? Mám pocit, jako u MT-07 - motor je před ním, a proto to může být mnohdy vražda. Pro jízdu ve dvou nepoužitelný, kvůli měkkýmu zadku.
- MT-09 SP byla vyrianta, ale to je výfuk, blbosti a jste na 300 tisících - dělá to dobře ta Yamaha

Duke 790
- prostě boží. Když jsem na něj sedl, tak jsem si říkal, jasná volba a na první dobrou u mě zvítězil, ale...
- výkon je až nahoře a z vinglů to prostě tak nejelo. Za čtvrt koule si koupíte kolo s psycho motorem. Chybí mě u toho ten pocit, že pilotuju motorku. Hold nejlehčí nemusí být nejlepší.
- je to prostě závodní stroj na to honit se se stopkama. Jako druhej bajk a za barákem okruh, tak jasná volba. Nemá chybu.
- ten quickshifter je lahoda, ale tohle je motorka, která baví jen na limitu. Normálně s ní jezdit nejde - jde, ale nebaví to.

No a proto nakonec vyhrála Aprilia Shiver
- nic nedělá nejlíp. Ale ta lahodná mechanika toho motoru vás prostě dostane. Sametová převodovka jakbysmet a o zvuku ze sériových laufů ani nemluvím...
- když jsem ji přímo porovnal na stejné trati a hned za sebou s MT-09, tak pro mě byla jasnej vítěz.
- Já mám rád aktivní řízení motorky - proto taky motorkaříme a u Shiveru se nejvíc namakají kolena a stehna a je to motorka, která vždycky pojede tak dobře, jak dobrýho má jezdce. Nevíš, co v zatáčce, bude nervózní, ale když ji naložíš, zatlačíš kolenem a řekneš ji - žer ten asfalt stupkama, tak to udělá, ochotně a bez zaváhání.
- další věcí, která se mi líbí je zpracování. Za tyhle peníze tam není nic ošizenýho, vše vypadá strašně robustně, kvalitně a máte z toho pocit, že to vydrží na věky.
- a taky je to poslední V-90 twin, který koupíte. Pak už jen Ducati, protože Aprilia s ním letos končí a už to bude jen o řadových dvouválcích. Já vím, je to stará škola, ale má to svý charisma.
- Shiver je motorka, kdy musíš vědět jak tu zatáčkku projedeš, když dáš plyn, máš tam výkon okamžitě - v tom je ten motor boží a díky tomu si tu jízdu vážně užívám.

Prostě je to festovní bombardér na dvou kolech...

wiseco
wiseco napsal 04.07.23 v 18:54 9b.

Ahoj vím že o tom to úplně není ale mohl bys napsat spotřebu? Měl jsem tuono 2007 klidná jízda 7-8 zatáčky trochu plynu a 10+ Tahle moto se mi líbí ale na tuonu s malou nádrží a tou spotřebou to byl opruz

cunado
cunado napsal 08.05.21 v 10:00 9b.

Pěkně napsáno, těším se na další záznamy v deníku a recenze po x km.

Kasinak
Kasinak napsal 01.10.20 v 21:42 10b.

Parádní!

drak0123
drak0123 napsal 26.08.20 v 21:43 10b.

V-90 twin je přesně i ten důvod proč jsem do ní šel taky, proto že s ním Aprilia končí a nebude.

milhaus71
milhaus71 napsal 06.08.20 v 12:03 10b.

Dobrá volba