Moto Guzzi V85 TT (2019)

Vlastník Resal
Vloženo 12.7.2020
Aktualizováno 12.7.2020

Chtěl jsem něco, na čem se dá pohodlně jezdit i delší cesty ve dvou.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice - Koupeno u První Kozí v Sušici. Profíci, sympaťáci, každá další návštěva je zábava.

První dojmy - V zimě 2018 jsem viděl první obrázky, na Motosalonu 2019 jsem ji viděl naživo a mohl se na ni poprvé i posadit. Tam mě to hodně nahlodalo a čekal jsem, až se objeví první předváděčky. V dubnu jsem se svezl u První Kozí a jak jsem slezl z motorky, hned jsem ji objednal. Od května 2019 je součástí mojí garáže.

Našel jsem motorku, kterou jsem hledal. Vzhledově trochu do klasiky, od ostatních cendur na trhu se pořád dost odlišuje. Pohodlná jak na cestování, tak i na kratší pojížďky. Výborná na kochačky, užívám si všechny ty ukryté silničky, kde málokdy potkáš auto.
Teď mám najeto 8.800 km (7/2020), různé druhy silnic, občas nějaká polňačka. V diskuzích zaznamenávám názor, že V85TT není na cestování ve dvou. Já mám ve dvou najeto většinu km a jak mě, tak baťůžku vyhovuje. Není to žádná střela, ale na normální cestování, kdy se vyhýbám dálnicím je to ideál. Výkon i s plně naloženou motorkou dostatečný na pohodlnou cestu a na občasné předjetí v běžném provozu také stačí.
Na moto jsou padáky, sada hliníkových kufrů včetně vnitřních tašek (tašky fakt praktická věc). Pro letošní sezónu jsem doplnil vyhřívané hefty, hlavní stojan, kulatá zrcátka, která jsou nejenom hezčí, ale je v nich i o dost víc vidět. Jediný neorigo doplněk je pak deflektor zaslaný z China ( bez děkovací delegace).
Na Itala bez větších problémů, jen po prvních sto kilometrech přestal fungovat levý blinkr. Vše vyřešeno výměnou ovladače.
Co je potřeba vytknout, je umístění spínací skříňky. To se fakt nepovedlo a někdy je to s klíčkem boj. Když je teplejší počasí, je dost znát teplo z katalizátoru, který obzvlášť při teplotách kolem třicítky dokáže hodně zatopit. No, asi daň za euronormy.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 29.03.21 v 22:23 10b.

Povedený stroj. Jak ji majitel hodnotí s odstupem?

findejs1310
findejs1310 napsal 25.02.21 v 18:11 10b.

Pěknááááááá

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 19:22

Správná volba...MG

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 19:22 10b.

Správná volba...MG

trafika
trafika napsal 04.09.20 v 15:20 10b.

já taky zkoušel cca hoďku a půl a celkem super,nejvíc mi asi "vadilo" to "ouško" na bočním stojanu.Stále mi vadilo patě u nohy a jeho vibrace mi šly do nohy...
jinak motor a spotřeba super,ale upřímně za tu cenu bych raději vzal nového stroma 1050XT