Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník PEŠI
Vloženo 21.6.2020
Aktualizováno 21.10.2020

Jawa 250/353 , stará Česká klasika , která je v původním nálezovém stavu, kdysi koupená a vytažená ze seníku-)

První dojmy - První dojmy co si pamatuju byly , že jsem se na ni jel podívat na moto za Písek, pán ji vytáhnul ze stodoly ze seníku a s dovětkem - jezdil jsem s ní na pivo a 3 roky nejela.Papíry měla platné a hlavně staré originální to bylo fajn . Přivezla se a u kamaráda se zapojila baterie vyšroubovala svíčka , stříkly do válce naředěný benzín a na prošlápnutí s neurčitou svíčkou si hezky zabublala to bylo radosti.Pár věcí se vyčistilo základní údržba svíčka,kabel,olej převodovky,vyčištění nádrže , karbce,, zápalko.Chytla jezdila s původním motorem po čase jsem se dohodl s kamarádem specialistou na Jawy a udělal Go motoru kde se zjistilo, že válec je stále původní originál tak je udělán 1.výbrus. Motor má momentálně cca 13000 km a táhne skvěle -)

Motorku bych doporučil pro - Pro blázny jako já-)

Doplňky na motorce - Tažné zařízení

Jawu jsem chtěl Česká legenda,protože starý motorky mě zajímají a baví mě na nich jezdit a cestovat.Jízda je o něčem jiném kdo nejel nepochopí .Jednoduchost motorky je základ všeho , přístupné v podstatě všechno , když to máš seřízený jede pořád ,
základ je mazat minerálním olejem nepoužívám M2T ,ale to je věc názoru a mažu cca 1:33, Zapalování mám origo před rokem ve spec.firmě na go.Za poslední dobu bez závad tento rok mi někde něco kostřilo vyhazovalo pojistku, odstraněno - kondenzátor.Jinak svíčka jezdím Denso bez problémů.
Pneu Mitas jiné nemá smysl řešit, výhoda mohu prohazovat mezi sebou mám stejný rozměr 3,25..Spolehlivost na cestách parádní zvuk dobrá spotřeba 2 osoby+Pav naložený průměr 4,3l, v jednom se dá cca i za 3,4L
Na Jawě jezdím po Čechách a Slovensku , byla v Chorvatsku..
Ve dvou s Pavem 40 naložená jízda po Slovensku cca 1700 km bez závady.
Spolujezdec chybí mu opěrka sjíždí ze sedla, dávám mezi sedlo a madlo zadní stan je to lepší.
Jawa nesvítí nerad jezdím v noci jinak instaluji čelovku na přední vidli a přisvítím přední kolo-)Motorka dá i horší silnice je potřeba mít udělaný přední vidle .Na dálnice nejezdím tam to opravdu není je to veterán tak ji šetřím -)

vwlasta
vwlasta napsal 20.10.20 v 21:42 10b.

pkKun
pkKun napsal 25.06.20 v 22:29 10b.

MJ_72
MJ_72 napsal 25.06.20 v 16:43 10b.

Koukám, že bez Klášteru nevyjizdis
Moc hezky, hlavně ten vozík

MJ

PEŠI
PEŠI napsal 24.06.20 v 12:29

Možná bych nměl napsat ještě jak jsem sehnal Páva , přivezl ho kamarád z Moravy, parádní je to ,že má také origo barvu a docela jim to spolu pásne .Je to 40 a zvláštnost na něm je příprava pro blinkry již udělané prolisy. Dá se krásně naložit a zahrádka je taky parádní .. používám na spacáky a plachtu .

SlimM
SlimM napsal 24.06.20 v 07:34 10b.