Honda Vision 110 (2017)

Vlastník Nordvind
Vloženo 5.6.2020
Aktualizováno 29.4.2022

Lehký, úsporný, obratný a zábavný skůtřík. Provozován v Jizerských horách, ježděn ve dvou.

První dojmy - Vision mne od prvního svezení nadchnul. Předvedl se jako lehký, obratný, čitelný a dobře ovladatelný skůtr. Byl živější a tišší než jsem od 108 ccm očekával.

Doplňky na motorce - Horní kufr. Jinak je skůtr v továrním stavu, bez úprav.

Průměrná spotřeba - 2.03976 l/100km

Vision je lehký, obratný, nekomplikovaný a dobře ovladatelný skůtr. Svižně se umí proplétat městským provozem, ale radost udělá i za městem. Tam mu nejvíce svědčí jízda po kvalitních okreskách lemovaných alejemi a cestovní rychlost kolem 70-75 km/h. Při rychlejší jízdě už výrazně roste hluk a do stoupání občas docházejí síly. Z kopce se ručička tachometru umí podívat i nad stovku, ale v té chvíli už Vision dává vědět, že tohle tempo mu dobře nedělá.

Skůtr provozujeme v Jizerských horách, jezdíme zásadně ve dvou, někdy ještě s nákupem. Přesto těch 108 ccm, které dostal Vision do vínku, poskytuje dostatečnou dynamiku a svezení je zábavné. U pumpy pak potěší spotřeba - po roce ježdění činí rovné 2,0 l / 100 km (v rozptylu 1,9 - 2,2 l / 100 km). Příjemně překvapila i cena servisních prohlídek u autorizovaného prodejce Honda Liberec (kombinovaná prohlídka po 8.000 km a dvou letech za 895 Kč).

Ovládání skůtru je extrémně jednoduché a funkční. Posez je příjemný a sedlo pohodlné. Trochu "poposedávat" na něm začínám až po třech hodinách jízdy. Ale to není možné malému skůtru zazlívat.

Tovární pneumatiky hodnotím jako solidní volbu. Alespoň pro mne. Podrží v zatáčkách i na mokrém asfaltu. Horší už to je na mokré dlažbě. K brzdám nemám námitek, dělají co očekávám. A chválím i osvětlení. Na malý skůtr svítí Vision velmi dobře a poskytuje dostatek jistoty i při nočních meziměstských jízdách.

Pár "much" jsme na Visionu za ten rok samozřejmě také našli. Odpružení skůtru je laděno hodně do tvrda. Obvykle to je plus, ale na horším povrchu, vytlučených okreskách nebo kočičích hlavách vás za to Vision pořádně vyklepe. Hlavně spolujezdce.
Ocenil bych také o něco "širší" zpětná zrcátka. Chápu, proč se Honda snažila zachovat co nejužší profil skůtru, ale jako "chlap s ramenama" si dozadu značně cloním výhled. Zpočátku jsem i trochu zápasil s nastavením zrcátek - aby byla tak, jak je potřebuji a přitom držela.
Poslední výtku mám k ukazateli stavu paliva. To co ukazuje lze brát opravdu pouze jako orientační údaj, k pumpě vás žene zbytečně brzo.

Celkově však mohu po více než třech tisících kilometrech říci, že za ty peníze Vision stál. Ten malý agilní skůtřík mne prostě baví.

Dodatek jaro 2022:
S Visionem máme za sebou tři společná léta a necelých devět tisíc kilometrů. Své někdejší hodnocení potvrzuji. Vision mne stále baví, jezdí bez problému. Co se mi líbilo kdysi, se mi na něm líbí stále. Slabiny se také nikterak nezměnily. Například i dnes hodnotím palivoměr jako vysloveně nepoužitelný a tankuju raději podle kilometrů.
Při servisu na 12.000 kilometrech jsem v Hondě v Liberci nechal necelé tři tisíce. Úplná láce už to není, ale ještě mi to přijde vcelku přiměřené. Šmíru jsem si užil s předchozí starou Jawou dosytosti, teď ho rád přenechám jiným.
Jeden čas jsem pokukoval po silnějším stroji (třeba Himalayan). Ale zůstalo u pokukování. Tenhle mrňous je prostě to, co potřebujeme. Je praktický, provozně levný, zábavný. Někdy mu chybí rychlost, ale zase udělá zábavu z každé cesty do práce a pobere i dva patnáctikilové pytle granulí pro psa. No, řekněte, která motorka tohle umí? :)

callowsick
callowsick napsal 29.04.22 v 19:20

Znovu musím říct, že Vision je povedenej stroj

Myschan
Myschan napsal 29.04.22 v 10:20 10b.

Hezky napsáno

kastro
kastro napsal 20.03.22 v 09:15 10b.

mám motorek, opravdických, víc. Ale tenhle skutřik mě taky baví. Mám ho rok a super spokojenost. Jen kufřík a zásuvku jsem přidělal. A tady na řecké Lefkadě super .

pajapaja
pajapaja napsal 22.06.21 v 19:46 8b.

callowsick
callowsick napsal 09.06.20 v 15:09 10b.

Vision je jeden ze strojů, co jsou v reálu daleko před papírovejma předpokladama