BMW F 650 CS (2003)

Vlastník Wojtzig
Vloženo 5.3.2020
Aktualizováno 3.6.2021

Menší jednoduchá podivnost od BMW pro lidi kteří nikdy na motorce nejezdili.

Motorka koupena od mouond5 (Želiv) - Věcné vstřícné jednání, v pohodě zařídil přihlášení moto. Jako nezkušený nákupčí jsem přehlédl lecjaké drobnosti na motorce, na které bych byl rád předem upozorněn, ale nic neférového, spíš si toho prodejce sám nevšiml (moto dovezené z Německa)

Honda CB 500: Za srovnatelnou cenu zdánlivě méně muziky, starší konstrukce, chybějící ABS, řetěz.

První dojmy - Naživo je větší než na fotkách a v pověsti o stroji pro mrňouse a ženy. Padla krásně do ruky, jen koleny se není moc o co zapřít. Lehoučká, obratnější než zatím umím využít. Ač škrcená, jede moc pěkně. I přes štítek nad přístroji to na ní dost fouká, ale nohy hřeje rám fungující jako nádrž oleje. Z některých úhlů vypadá strašně dobře a pak má pár pohledů, kde je vysloveně divná :)

Motorku bych doporučil pro - nese s sebou pověst dobrého stroje pro začátečníky a to můžu zatím potvrdit. Letos okusí nějaké cestování a podle inzerátů je jasné, že i to se na ní se správným přístupem dá, ač to není dálniční koráb. Perfektní do města, na kratší dojíždění v rozumném počasí, odpolední a víkendové vjížďky po blízkých okreskách.

Doplňky na motorce - sériové vyhřívané rukojeti (velmi příjemný)
padáky spíš na ochranu nohou než stroje, ale nevypadá to špatně
kufr je originál BMW do "bazénku" místo nádrže, vzadu vozím zatím klasický batoh a asi budu řešit nějaký box

Scarver mě nadchnul jednoduchostí, a pověstmi o nenáročné údržbě a ovládání. Líbí se mi svým způsobem i vzhledově, oceňuju úložný prostor a ovladatelnost. Za zajímavé peníze s ABS, sériovými vyhřívanými gripy a relativně nenáročným řemenem.

Najeto mám zatím jen maličko na podzim. Moto je škrcené na 25kW, ale pouze změnou tahu plynového lanka, takže to na mě nepůsobí jako výrazné omezení - ve městě naprosto adekvátní, mimo obec už na ní stejně nad 110 nepříjemně fouká.
Není to bicykl, ale váhově se s ní dá v pohodě manipulovat a jak se rozjede, tak mě omezují jen moje schopnosti. Brzdy mají ABSku a zatím vždycky dostačovaly. Někdy mi přijde že podvozek by snesl nějaké poladění, ale má holka už něco najeto (57+ tisíc), tak může být prostě jen unavený.

Na spolujezdce si jako začátečník zatím netroufám a popravdě ani do budoucna mě moc neláká. Moto je přece pro jednoho. Stupačky jsou ale klasické, sedlo relativně velké a velká příjemná madla na "nádrži" i zadním nosiči, takže potenciál by byl. Bude to hádám ale znát na výkonech.

Úložný prostor je v mých očích jedno z kouzel Scarvera - místo nádrže je před jezdcem "bazének", kam se leccos vejde, já mám i originál box. Nosič je menší, ale dá se adaptovat, dobře se mi na něj a pod sedlo připíná klasický batoh. Pod sedlo se vejde nářadí, lékárna...

Spotřeba se pohybuje někde okolo 4 litrů. Uvidíme jak si to sedne po zimním servisu a pořádné sezoně. S tím souvisí i servis - uvidíme. Kvůli řemenu šel do autorizáku, kontrola si žádá invenci, nebo originál přípravek, který nemají na každém rohu.
Zatím jsem řešil jen opotřebení používáním (motorka pro začátečníky, už leckomu upadla, takže prasklé blinkry, světlo, držáky sedla... prostě používaná starší motorka.

Už skrze hladké obutí je jasné, že je určená na dobrou silnici. Ve městě je to obratný drobek se spoustou místa na bagáž, mimo město je s ní zábava na okreskách. Dálnice pro ni není, točí zbytečně vysoko, hodně fouká a na nějaké dramatické předjíždění to taky není. Do terénu stavěná nebyla, ale vychází z terénní 650GS, do stupaček se dá postavit, takže s nějakým adekvátním obutím by zvládla i polňačky. V Rusku a na Ukrajině s tím podle fotek jezdí fakt všude.

gregi66
gregi66 napsal 09.01.21 v 19:01 10b.

Přeji příjemné svezení a hodně kilometrů...kolama dolů

PremaE34
PremaE34 napsal 06.06.20 v 22:43 10b.

Mark09
Mark09 napsal 07.03.20 v 20:01 10b.