BMW F 650 CS (2003)

Vlastník Dan_e39
Vloženo 23.7.2015
Aktualizováno 23.7.2015

Po cca desetileté pauze jsem koupila Scarvera, abych se trochu "rozjezdil".

První dojmy - První dojmy byly výborné, motorka je opravdu hravá, nezáludná, díky ABS i leccos odpustila.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji jako univerzální motorku - ať pro pro radost, ježdění do práce, cestování. Pokud u delších tras nevadí vibrace jednoválce, není v nich problém.

Doplňky na motorce - ABS, vyhřív ané hefty, centrál, varovné blinkry, origo kufr místo nádrže

Potřeboval jsem něco, na čem se dá jezdit do práce, občas nějaký výlet a jak se časem ukázalo, dají se na tom odjet Alpy. O honbu za výkonem a rychlostí už mi tolik nešlo, něco univerzálního, bezúdržbového a zábavného. Vzpomněl jsem si, jak jsem před lety někde viděl UFO motorku od BMW, pak už byl jen krůček k tomu, začít shánět Scarvera. Vzhledem k tomu, že posledních cca 15 let jsem neměl jiné auto než BMW, volba značky byla jasná.

Po prostudování Scarver fóra (díky Bure ) jsem věděl, že chci verzi s ABS a vyhřívanými hefty, když bude něco navíc, tím líp.

Začalo shánění, díky tomu, že se jedná o ne moc častou motorku jsem po cca týdnu už znal v podstatě všechny inzerované, které přicházely v úvahu. Byl jsem i v kontaktu s Praškinem, jakožto Scarver guru u nás, měl dvě na prodej, ale neměl čas se sejít.

U snídaně jsem projížděl inzeráty, kde už jsem všechny znal a z nějakého důvodu nechtěl, najednou vyskočil nový inzerát - hnědá metla, ABS, vyhřívané hefty, centrální stojan, varovné blinkry, originál kufr, dovoz SRN - hned jsem tam volal, podle tel dovozce motorek, ale v pohodě - přijeďte, uvidíte sám, stav pěkný. Čili na ruhý den jsem vybral kasičku, vzal kamaráda motorkáře, vlek a vyrazili jsme na sever (byl to buď Litvínov nebo Chomutov).

Na místě moto podle popisu, takže i s pánem hurá na STK, která byla v ceně, potom už na vlek a domů. V Praze jen kolečko na magistrát, dodělat papíry a začal jsem jezdit. Na cesty do práce super, praktický origo kufr stačil, spotřeba výborná, motorka hravá. Po necelém roce mí kamarádi, kteří jezdí každoročně do Alp najednou "tak letos jedeš s námi ne?"
Moc jsem nepřemýšlel a souhlasil, což se ukázalo jako super rozhodnutí.

Takže nakoupit nové gumy, baterku a už jsem čekal na červen.

Do Alp jsme jeli s motorkami na vleku, což vzhledem k dálnicím ušetřilo nudné cestování a síly na další dny. Program tohoto zájezdu ja každoročně obdobný, takže ubytování v Trafoi hned pod Stelviem v motorkářském hotelu, motorky složit do garáže a hurá na večeři, která byla luxusní. Trochu nervózně jsem čekal, co bude příští den.
Ráno snídaně, zkušenější kamarádi nahodili stroje, já taky a vyrazili jsme. Jízda na Stelvio byl pro mě obrovský zážitek, ale dost jsem se pral se 180 zatáčkami. Naštěstí jsem na radu kamarádů měl komunikátor, čili zkušenější kolegové poradili a ještě první den jsem měl nejen já pocit, že mi to začíná jít
V Alpách jsme najeli za 4 dny cca 1200km a byl to motorkářský ráj - denně průměrně téměř 300 km zatáček na super asfaltu, ideální počasí, výborné jídlo. Bohužel kamarád měl nehodu s R1, ale přesvědčili jsme ho, že si musí něco půjčit. Nakonec to bylo BMW F800R. První den se trochu bál, ale druhý už ji proháněl slušně. Jak sám říkal, po letech na R1 si konečně užívá zatáčky
To mě trochu nahlodalo, začal jsem zjišťovat, jak že ta eFka vypadají a začala hlodat myšlenka vyměnit Scarvera za F800 - váhal jsem jestli S nebo ST. Díky tomu, že hodně jezdím služebně po ČR jsem začal okoukávat různé motorky v bazarech po celé naší vlasti, bohužel většinou to byl dost smutný pohled.
Ale nedávno jsem se byl na jednu podívat a byla to láska na první pohled ...

Milan1963
Milan1963 napsal 23.07.15 v 21:41 10b.

Zajímavá a osvědčená motorka.