Honda Forza 300 (2019)

Vlastník Gandalf007
Vloženo 28.2.2020
Aktualizováno 2.3.2020

Ještě relativně obratná a mrštná a už dostatečně výkonná mimo město. K tomu velmi solidní úložný prostor a pro mne atraktivní design.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Příjemný přístup prodejce i vstřícný servisní technik.

Honda CB 500X: důvod neuveden

První dojmy - Posed jsem znal už z Forzy 125, ale působivý je velmi plynulý a pohodový záběr motoru už od nižších otáček, slušně dávkovatelné brzdy, jisté chování v zatáčkách a efektní smart top box s dálkovým odemykáním, který ještě rozšiřuje nadstandardní prostor pod sedlem.

Motorku bych doporučil pro - Skútr je vhodný pro začátečníka nebo klidnějšího jezdce, který nepotřebuje trhat asfalt, ale i tak se rád občas protáhne pár rychlými zatáčkami. Poradí si v městské koloně a králem mezi auty bude i na okresce. Víc od třístovky snad ani nemá smysl očekávat.

Doplňky na motorce - Zatím jediným doplňkem je vyšší plexi od Puig. Nevyhnu se instalaci držáku navigace/mobilu, ale ještě promyslím, pro kterou variantu se rozhodnu.

Několik sezon jsem střídal motorku (CTX 700) a skútr (Forza 125), ale časem jsem na každém z nich začal vnímat drobné nedostatečnosti, které ovšem vycházejí z limitů jejich koncepce. Pak jsem se jednou při čekání na servis projel na CB 500X a byl velmi příjemně překvapen. Jediné, co bych mu vytkl jsou věci klasické pro každou motorku - tedy nutnost dokoupení top case a bočáků pro delší vyjížďku a manuální řazení, které mne hlavně ve městě nebaví (já vím, přečíst si tohle pravověrný motorkář, ukamenuje mne)
Pak přišla nová Forza 300 a já se pro spravedlivější pocit svezl i na X-Max 300. Upřímně - nečekám, že Honda začne znovu vyrábět SW-T400, ale taková Hondí obdoba X-Maxu 400 by mi asi vyhovovala maximálně A protože servis Yamahy je z ruky a s Hondou mám zatím jen pozitivní zkušenosti, volba byla jasná.
Vloni jsem stihl najet jen cca 350 km, takže jsem stále "v záběhu", ale od prvního momentu mne příjemně překvapil plynulý záběr variátoru a lehkost s jakou se skútr rozjíždí. Zatím jsem nešel výrazně přes 80 km/h, ale potěšily mne jízdní vlastnosti, stabilní na rovině, jisté v zatáčkách a na poměry skútru i slušné zvládání nerovností. Brzdy si teprve musely sednout, ale i tak jsou příjemně dávkovatelné, možná by mohly mít malinko ostřejší nástup, ale brzdí dobře. Spolujezdce vyzkouším časem taky, ale jednoznačné plus vidím ve velkém prostoru pod sedlem a sériově dodávaném top case s inteligentním odemykáním. Pro jednoho (a dokonce i pro dva) by na několikadenní vyjížďku bohatě stačily.
Skútr se asi cítí nejlépe samozřejmě na okresce s hladkým povrchem a táhlými zatáčkami, ale do města ještě není moc velký a ani na dálnici se neztratí mezi kamiony. Vše ostatní ukáže až nadcházející sezona, kdy nás doufám čeká pěkných pár tisíc km
Fotky doplním, jak to nejdřív půjde, tak mi to prosím nemažte

Codo
Codo napsal 15.01.22 v 22:19

Dobře napsáno, díky!

Myschan
Myschan napsal 19.04.20 v 13:12 10b.

Hezky napsané, je vidět, že to máš srovnané. Přeji hodně radosti a posilám 10.

Gandalf007
Gandalf007 napsal 09.03.20 v 06:58

Díky Jednou v nouzi jsme na Forze 125 zvládli i 200 km výlet ve dvou, byť mi bylo skútru chvílemi líto V jednom u F 300 nemám o dynamiku žádné obavy, po záběhu uvidíme, jak bude fungovat "přeprava" s baťůzkem. Je mi jasné, že to bude jízdně docela jinde, ale z A do B nás snad spolehlivě dostane a o to s baťůžkem jde především V takových Harmaneckých zatáčkách ho stejně budu muset dole vyložit, abych si je řádně užil a baťůžek zase ve zdraví přežil

Dallas1973
Dallas1973 napsal 08.03.20 v 21:32 9b.

At ti slouží mám již na ní 6 000 km a jel jsem i k Baltu , pravda po 300 km jsem se musel proběhnout (při tankování ),ale i na dlouhou cestu se s ní dá ... 550 km žádný problém , ať slouží !!!

Gandalf007
Gandalf007 napsal 05.03.20 v 14:32

Já Ti rozumím Proto jsem taky CB nekupoval, jen se svezl, kvůli pocitu. Na NC jsem kus jel a na CTX jsem 3 roky taky měl DCT (to je hrozný, samé zkratky) Ale dnes bych raději zvažoval silnější skútr... ona taková Integra nebo třeba BMW C400 mají taky prostor pod sedlem naprd... holt vždycky je to něco za něco Proto bych do budoucna uvítal nějaký 400-500 skútr od Hondy, abych nemusel trajdat do Yamahy, když vím, že X-Max 400 taky není ideální. A možná takový maxík bude potom dražší než NC