Yamaha XV 535 Virago (1993)

Vlastník JardaBar
Vloženo 17.9.2019
Aktualizováno 14.9.2020

Ovladatelná babča. Výkonná, spolehlivá, robustní s krásným zvukem.
[prodáno]

Honda VT 600 Shadow: Velmi podobné motocykly. Honda o něco hůře ovladatelná. Nakonec ale rozhodl stav konkrétní ojetiny.

První dojmy - Výkonný motor, který má rád otáčky, ale dole díky objemu jede také. Příjemný zvuk. Lepší ovladatelnost motocyklu po městě než s Hondou (VT600). Na přední brzdu je třeba vyvinout větší tlak, je vážně tupá.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je ideální pro klidné jezdce, pro lidi, co ocení krásu přiznané techniky, snadnost údržby bez složité elektroniky. Ideální pro vyjížďky kolem 50km.

Doplňky na motorce - blinkry, zrcátka (live to ride), zadní světlo + zkrácený zadní blatník, držák SPZ, jiná sedla, vyšší řídítka, přepákování stupaček, dobíjení USB s ukazatelem napětí akumulátoru, plexištít, kůže na páčkách brzdy a spojky, rolka vpředu, zvíře na předním blatníku

Najel jsem zatím cca 600km (3 nádrže). Babča je na svou kategorii dobře ovladatelná, výkon motoru dostatečný, řazení spíše hlučnější (ale záleží i na řidiči, jak se snaží). Oproti VT600 Shadow, které jsem jel (asi 3 kusy), se s ní lépe mnohem lépe manipuluje ve městě. Shadow byla vážně taková těžkopádná. Při každé ostřejší otočce jsem se bál, aby mi nepadla k zemi . Na druhou stranu je Shadow 600 delší a nabídne lepší pozici za řídítky, pokud jste vyšší. Virago je třeba přepákovat (což má Babča již za sebou), jinak se na ní těžko poskládáte. Já chtěl motorku na kratší "kochací" trasy a do města, a Virago se v takovém režimu chová velmi dobře.
V rychlejších zatáčkách se dobře překlápí, ale na nerovnostech je nervózní, prostě chopper.

Za sebe bych Virago 535 řadil mezi motocykly určené spíš pro jednoho, spolujezdec nemá takové pohodlí.
535ka je skvělá kochací motorka. Jedete 70km/h a užíváte si jízdu krajinou. Při větších rychlostech samozřejmě bojujete s větrem, ale přední plexištít (který jsem si zkoušel, ale zatím sundal) pomůže. 32kW stačí na bezpečné předjetí a díky objemu ani není třeba podřazovat, i když nahoře vydá Yamaha to nejlepší.
Spotřeba zatím cca 4,8l. Uvidíme, až sesynchronizuji karburátory, k tomu jsem se ještě nedostal.

Na delší cestování Virago 535 moc není, resp. osobně bych jezdil 50-100km denně, víc ne. Pokud delší štreky, tak jedině s plexištítem. Krom větru si na delší cestě "užijete" i tvrdší zadní odpružení.

10.4.2020
Cca 2 tis. km za mnou. Kdybych měl motorku hodnotit nyní, řekl bych, že je výborná na městský a příměstský provoz. Naopak se nehodí na delší trasy, kdy člověka vytřese tvrdé odpružení (těžší jezdci ale mají výhodu, v zátěži je komfort mnohem lepší).
Plexištít jsem ponechal na motorce, lépe se s ním cestuje.
Motor jede vážně slušně, klidně by si zasloužil ještě těžší šestku.

14.9.2020 Babička šla do světa. Děkuji za krásné zážitky a ať budoucímu majiteli dělá radost.

PášaTom
PášaTom napsal 23.10.19 v 20:17 10b.

Krásný stroj.. Klasika prostě..

Heavyrider
Heavyrider napsal 14.10.19 v 22:54

Moc pekna vypada jak nová

Vladi750VN
Vladi750VN napsal 25.09.19 v 13:40

žižala.
žižala. napsal 18.09.19 v 17:27 10b.

Dobrá volba.

Vladi750VN
Vladi750VN napsal 17.09.19 v 13:05 10b.

Moc pěkná dračice.