Honda PCX 125 (2015)

Vlastník Hatakka
Vloženo 6.9.2019
Aktualizováno 6.9.2019

Mestska Octavia combi na dvou kolech :)

Yamaha X-max 125: Cena a Honda je preci jen rozsirenejsi (nahradni dily, servis)

První dojmy - Masina mi hned padla do ruky. Pohodlna, prakticka, oproti 50 cm3 kterou jsem mel predtim mi na prvni svezeni prislo ze nema takovy odpich, je proste tezsi, ale na druhou stranu se s ni da jet mnohem rychleji.

Motorku bych doporučil pro - Pro vsechny co jezdi po meste nebo obcas nejaky delsi trasy rozumne delky mimo mesto. Kdyby vsichni co dnes jezdi ve meste sami v aute do prace jezdili na skutru, tak se nam vsem nejen mnohem lepe dycha, je lepsi provoz, lepe zaparkujeme a vsichni se vsude dostaneme mnohem rychleji.

Doplňky na motorce - Kufr zadni primo od Hondy se stejnym klickem jako od zapalovani.

Potreboval jsem nejaky skutr a padesatku, kterou jsem mel predtim mi jednak nekdo chtel uloupit a nenavratne ji tim znicil a soucasne jsem chtel neco co trochu vic jede, je spolehlive a malo zere. PCXko to splnilo ve vsech ohledech. Od pohledu se mi motorka libila. Ma velky prostor pod sedadlem a kdyz k tomu mate jeste zadni kufr, muzete vyjet k mori :). Jasne, trochu nadsazka, ale par delsich vyletu jsem na tom taky udelal a naprosto v pohode. Dokonce jsme jeli ve dvou.
Jakozto mimoradne velkou vyhodu povazuji, ze se s tim da v podstate kdekoliv zaparkovat. V Praze dojedete do centra a tam to klidne nekde u sloupu nechate. Policajti jsou celkem tolerantni, spis to parkuji tak, abych nenastval lidi, ze jim prekazi nebo tak. Pri zmince o parkovani musim taky uvest, ze motorka se s ni dobre manipuluje, strcite ji do jakekoliv skulinky co se nekde vyskytne. To s velkou masinou neudelate.
Dalsi velkou vyhodou teto motorky je spotreba, bere si kolem 2 l a to s ni vicemene jezdim sice kazdy den, ale pouze par kilometru. Obcas koupim 98 nebo 100 benzin, pridavam aditivum. Nemyslim si, ze to je znat na vykonu, ale poznate, ze ten motor lepe jede, brouka si tak spokojene a urcite to mnohem lepe startuje. To ocenite behem chladnych ran. Ze to ma vliv na dlouhodobou kvalitu/cistotu motoru se ani nezminuji.Takze kdo nechce tankovat drazsi benziny, tak urcite doporucuji aditivum, vyplati se to.
Uz jsem o tom psal na zacatku, ale vyhovuji mi ulozne prostory. Kdyz dam dohromady prostor pod sedadlem a zadni kufr, tak muzu jet i na hodne velky nakup, samozrejme netaham basy s pivama nebo nabytek :), ale kdyz jeste neco strcim do ruksaku, na vikend v pohode nakoupim.
Do mesta je to naprosty ideal. Ale neztrati se ani na okreskach, bezny silnice (natoz dalnice) bych nedoporucoval, nejenze to nema to kouzlo, ale ani vas to nebude bavit.
Motorka je naprosto spolehliva, i jako technicky ignorant (to ale neznamena, ze se k ni chovam spatne) ji dovedu udrzovat, nejsou s ni zadne starosti.
Nedelam na ni zadne kravoviny, taky jakou ridic auta nemam rad, kdyz me najednou z niceho nic na plne care predjede myskou nejaky sileny skutrista, ktereho jsem ani nevidel, presto si myslim ze ve srovnani s jizdou normalnim vozem se na skutru obcas dostanu rychleji.

Gogo18
Gogo18 napsal 09.02.21 v 06:30 10b.

Pěkně napsané. Jaké používáš aditivum? Já s PCX teprve začínám. Snažím se tankovat jen vysooktanový benzín.

Chrast
Chrast napsal 20.09.19 v 13:40 10b.

Rozumím ti, taky jsem měl tu čest a je to bezvadný stroj-tak ať slouží

Duster93
Duster93 napsal 09.09.19 v 10:25 10b.

PCX je podařený skútr, taky jsem na něm začínal

Dan66
Dan66 napsal 08.09.19 v 23:32 10b.

Měl jsem PCXko také a s láskou na něj vzpomínám. Výjimečný skútr