Honda CB 750 (1973)

Vlastník Jirka-GSX
Vloženo 26.7.2019
Aktualizováno 13.7.2020

Původně jsem po klasické Fource ani moc netoužil, spíše pořád hledám motorky, kterých bylo vyrobeno velmi málo. Ale při svém pátrání jsem na jednu narazil a líbila se mi. Majitel jí nechtěl prodat, měl jinou, ale verze USA a bez dokladů.

První dojmy - Jednoduchá, krásná, ovladatelná a velmi specifická svými 4mi výfuky. Jízda na ní je opravdu už návrat o pár desítek let zpět a přitom je tak příjemné. No, jen ten problém, že majitel nechtěl prodat a já bez dokladů moto z USA nechtěl.

Po pár dnech mi zazvonil telefon, že se rozhodl, že moto prodá. Tak jsem neváhal, cena byla rozumná, vzhledem ke stavu, který se zdál perfektní. Schválně píši zdál, ale to až za chvíli. Motorku mi majitel přivezl až domů, chtěl se na ní ještě pořádně svézt a pak už bylo jen vše jen otázkou papírů. A pak to začalo... klasika, moc neježděná moto, takže tekly karburátory, za pár dnů začal téct hlavní ventil. Takže rozborka, karbecy udělány a stejně jeden pořád tekl... trvalo to dlouho, ale příčinou byla prasklina v misce. Vyřešeno, motor běžel, ale nic moc. Starty obtížné, startér v... Takže ještě startér. Po pár kilometrech moto ztratila výkon a tlaky dvou válců zmizely... Trošku skončila legrace. Takže kompletní rozborka, dva ventily přidřené. Tedy všechny nové, komplet udělat hlavu. válce OK, takže jen nové kruhy a ...uvidí se. Teď už je moto pojízdná, vychytávám mouchy a snad bude šlapat jak šicí strojek.

Vaňas
Vaňas napsal 24.03.21 v 20:44 10b.

JohnCoat
JohnCoat napsal 05.08.19 v 13:03 10b.

Čadil
Čadil napsal 27.07.19 v 08:31 10b.

paráda

p.epanica
p.epanica napsal 26.07.19 v 17:04 10b.

...