Honda CB 500X (2019)

Vlastník FuFajz
Vloženo 9.7.2019
Aktualizováno 12.2.2020

Ideální na cestování v jednom, zvládá i lehký terén, úžasná spotřeba a spolehlivost. Prostě lehký adventure bike, prakticky nulové náklady na provoz.

Motorka koupena od FIRMA:ACURA (Bečov)

První dojmy - Honda, tam není co řešit. Vše je přirozené a na svém místě. Kvalita zpracování na vysoké úrovni, perfektní ovladatelnost a čitelnost v zatáčkách na asfaltu i v terénu, super přesná převodovka, antihoppingová asistenční spojka je super věc a jde extrémně lehce (tohle umáčkne i dítě dvěma prsty). Displej - čitelnost na přímém slunci je 100%, hodně lidí se toho bojí a rovnou to kritizují, aniž by to sami vyzkoušeli, ale není se čeho bát, i se sluncem v zádech je na displej krásně vidět.

Doplňky na motorce - Originální zásuvka 12V, brašny GIVI

CB500X 2019 se mi jeví jako idelní moto na České silnice i kratší výlety mimo asfalt. Motor je pružný, kultivovaný, velice příjemný zvuk dvouválce, při brzdění motorem i lehce prská do výfuku a je slyšet "popcorn". Nad 6000 otáček se probouzí a dá se na tom i slušně letět :))) Podvozek perfektní, nastavitelné předpětí vpředu i vzadu. Úžasná spotřeba, i při naložené moto je kolem 3,5-3,6 l/100km a to jezdím celkem svižně a motor moc nešetřím. Při kapacitě nádrže 17 litrů to znamená celkem slušný dojezd okolo 480 km. Plexi je polohovatelné, při nejvyšší poloze není ani při dálničním tempu vítr sebemenší problém (měřím 190cm). Posez na moto je krásně uvolněný, vzpřímený, ideální na dlouhé přesuny. Displej - čitelnost na přímém slunci je 100%, hodně lidí se toho bojí a rovnou to kritizují, aniž by to sami vyzkoušeli, ale není se čeho bát, i se sluncem v zádech je na displej krásně vidět. Celkově se jedná o velice pohodlný a spolehlivý stroj, jednoduchý na údržbu.

Tondast
Tondast napsal 02.12.19 v 19:22 10b.

vapenna
vapenna napsal 04.08.19 v 18:44 8b.

pěkná motorka,teď taky vybírám nějakou novou motorku,a je to velice těžké ,líbí se mi NC 750 X i CB 500X,NC má vyšší výkon a ten úložný prostor je fakt paráda,a CB je lehčí a může se víc točit a bude asi hravější,takže opravdu nevím do čeho jít,abych pak nelitoval

FuFajz
FuFajz napsal 10.07.19 v 21:23

Hunyady já jsem přemýšlel o NC750X ale nakonec mi bylo jasné, že ta hmotnost navíc bude na úkor zábavy. Přeci jen za to občas rád zatáhnu a na tom NCčku by mi to scházelo úplně. A taky vzhledově mi NC nesedlo...Nadruhou stranu závidím ten úložný prostor, to nemá chybu.

Hunyady
Hunyady napsal 10.07.19 v 20:37

Letošní model se Hondě hodně povedl. Kupoval jsem loni NC750X, ale kdyby byla tahle CB500X, nevim, jestli bych nešel do ní.
Ať jsi s Xkem spokojený a dělá Ti jen radost .

FuFajz
FuFajz napsal 10.07.19 v 08:25

Také jsem si jí osahával na Motosalon 2019 v Praze. Láska na první pohled, pak jsem rovnou letěl k dealerovi udělat objednávku :)

I was admiring this bike on the Motosalon 2019 show in Prague. Love at first sight. I rushed straight to my dealer to order one :)