BMW R 1200 GS (2017)

Vlastník Brzous
Vloženo 18.6.2019
Aktualizováno 18.6.2019

Nestárnoucí cestovní enduro, které zkrátka potěší každého jezdce

Triumph Tiger 800 XC: nakonec moc vysoke sedlo a vyhral objem
BMW F 850 GS: vyhral objem
BMW F 750 GS: vyhral objem

První dojmy - Pohodlí, výkon a prostě pohoda

Motorku bych doporučil pro - pro kohokoliv, kdo hledá pohodu a velmi solidní univerzálnost

Doplňky na motorce - padáky

Měl jsem celkově u cestovního endura obavy z výšky sedla, přeci jen se 168cm jsem z těch menších a hlavně při jízdě ve dvou jsem chtěl mít jistotu. Vzhledem k tomu, že doposud jsem jezdil jen na sportovních a naháčích jsem k tomuhle měl asi až přehnanej respekt. Hned při prvním rozjetí (a hlavně zastavení na světlech) to ze mě spadlo a tento stroj si užívám jako žádnej předtím.(hlavně jsem žádný cestovní enduro předtím něměl :D ). Srovnávat to s naháčem nebo zalehávačkou je úplně mimo, protože každej stroje má svoje. Proto se víc rozkecám o Géesu. Nastavitelný sedlo sem prásknul hned na nejnižší stupeň a stejně tak podvozek na minimum (zkoušel jsem ještě i automatickej, což by taky docela ušlo a taky maximální :) ten mě vyškolil hned na první stopce :D díky bohu, že jsem předtím všude možně pročítal tipy a triky pro cvrčky jak krásně sklouznout ze sedla do strany a díky bohu se hned nevyválel (nevim nevim jak by to dopadlo, kdybych tento hrdinský čin zkoušel se spolujezdcem za mnou :D :D) najednou byly všechny obavy pryč. GSo si díky své váze a výkonu krásně pluje krajinou, různé režimy podvozku jsou opravdu hodně znát. Mám to obutý na silnici takže vyložený terén jsem si ještě nedopřál, ale upřímně asi bych si s tím taky hlavu nelámal. Motorka zkousne snad vše v rámci nějakých normálních mezí, na divočiny už je určitě potřeba nějakej ten um a zkušenost, protože je přeci jenom poměrně těžká.
Za mě prozatím perfektní stroj s obrovskou univerzálností a velmi solidním pohodlím při cestování (i ve dvou), proto pokud někdo váhá určitě se běžte svézt a věřím, že nezklame.

Jediné co mě asi dost mrzí je to, že se standardně dělají jenom v pár barevných provedeních a tak každej den potkáváte x stejných strojů, což se samozřejmě dá řešit, ale nějaký to prvotní negativum jsem najít musel :D