BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 17.04.2021, Uskutečněno: 15.04.2021, Stav tachometru: 64065 km, Zhlédnuto: 16x

Tak po zimním spánku přišla řada i na Vraníka. Odzimoval jsem ho, odpojil od udržovací nabíječky a zkusil nastartovat. Chytil okamžitě, jako kdyby naposledy běžel včera. To mě moc potěšilo.
Protože přes zimu stál v garáži u rodičů, tak jeho první cesta vedla k Tondovi do Oslavan na pravidelnou servisní prohlídku. Cestou k němu lehce místy poletoval sníh a na dispeji jsem viděl poprvé v životě na motorce symbol "vločka" - varování před nízkou teplotou. Vraník ukazoval 2 st.
Po příjezdu do servisu ho Tonda odmašlil a už to šlo ráz na ráz. Olej motoru, filtr, olej koncového převodu. Pak prohlídka, při které se zjistily sjeté zadní brzdové desky, takže výměna. Jinak zbytek v cajku, takže poskládat, ještě přečíst diagnostiku, nastavit intervaly, otřít a vytlačit před dílnu. Rozloučení s Tondou a už jsem krásně a pohodově cestoval domů.
Takže vzhůru do nové sezóny.

SlimM (48) napsal 18.04.2021 v 08:41

Tak ať ta nová sezóna stojí za to!

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023