BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 30.12.2020, Uskutečněno: 08.09.2020, Stav tachometru: 64006 km, Zhlédnuto: 22x, Firma: FIRMA:RENOCAR (Brno-Slatina)

Takže v návaznosti na nehodu se rozeběhlo opravovací martirium. 2. října dorazil odpoledne ke mě do garáže revizní technik od Generali (tam je pojištěn viník). Moto si prohlédl, vše detailně nafotil a pak vyhotovil protokol o prohlídce, s vyznačením věcí na výměnu anebo opravu. Sám docela váhal, říkal, že většinou motorky jdou na totální škodu a vyplácí se peníze. Ale že na to, jak proběhla ta nehoda, že Vraník vypadá docela obstojně. Takže to poslal likvidátorovi a když jsem mu druhý den volal, tak ten vydal souhlas s odtahem do Renocaru a zjištěním skutečné ceny za opravu.
Samotný převoz jsem si domluvil na Generali na 8. října na ráno. Dělalo to Europ a byli skoro dochvilní a borec pohodový. Naložil a už sám převezl do Brna. Já jel po vlastní ose, protože jsem pak šel do práce. Takže jsem tam byl dříve a zatím si vyřídil s přijímacím technikem papíry. Sám technik říkal - jó, to bude asi totálka, ale uvidíme.. a že mi dá do konce týdne vědět.
No tak jsem se ozval až já v půlce dalšího týdne, jak to vypadá - mají toho hodně, bude rozděláno do pátku a dá vědět.
Volal ten další týden, že motorka je rozdělaná, že to nevypadá až tak zle, ale že objednal ještě firmu na měření rámu, a to že rozhodne, zda to bude totálka nebo oprava.
Tak než dojela firma na změření rámu, tak to trvalo dalších 14 dní. Tak jsem se v duchu rozloučil se sezónou, protože jsem věděl, že už nestihnu ani závěrečnou vyjížďku za lepšího počasí.
Pak konečně zpráva ze servisu - měření rámu proběhlo, přední rám je velmi nepatrně pohnutý, ale je to ve výrobní normě, není nutné ho měnit. Uff, docela jsem si oddechl, nechtělo se mi shánět novou motorku. Tak jdeme dál, teď Generali. Z Renocaru nahráli do systému Generali podklady k opravě - cena opravy 210.000 Kč. Bum, to jsem si málem sedl na zadek. Tak co na to Generali. Likvidátor se kroutil, počítal, ověřoval, ale pak naznal, že aktuální cena motorky je stále větší než cena opravy. No výborně, takže do Renocaru putoval souhlas s opravou. Objednaly se v Německu díly a už jsme jen čekali na dodávku a kdy se jim do podaří smontovat.
Začátkem prosince email z Renocaru, že to mají hotové, že do pátku se staví opět revizní technik a vyfocení po opravě a že to bude k předání.
Na Vraníkovi z větších věcí vyměnili:
celý hlavní světlomet
přední disk kola
topcase
levou přední vidlici
celý přední blatník
a plno dalších drobných dílů a kravinek.
Tak jsem si myslel, že Generali pošle peníze do Renocaru (dal jsem plnou moc) a bude vše vyřešené. Najednou email od Generali, že se aukce dopadla tak a tak, že dražené předměty vydražila jakási firma ze středních čech a že je za 5.000 Kč do 23.12. (platnost nabídky) koupí. Koukám na to jak z jara, nevím, co to znamená, volám likvidátora. A ten mi řekne, že zbytky z opravy dali do dražby, že o tu cenu ponižují úhradu faktury, co pošlou do Renocaru a že zbytek buďto uhradím já a díly jsou moje nebo že mám oslovit tu firmu, ta přijede a zaplatí mi za ně. Prý musí. No nechtěl jsem se s tím patlat, i kvůli bezproblémovosti jsem dával tu plnou moc a chtěl, ať vše probíhá na trase servis-pojišťovna. Tak naštěstí v Renocaru byli na pohodu, vzali si to vyrozumění o aukci a že to vyřeší za mně. Paráda.
Tak nastal čtvrtek 17.12., kdy mi Renocar dovezl motorku tam, kde bude zimovat. Složili až do garáže, předali fakturu a odfrčeli. Výsledná cena tedy byla 209 372 Kč. (z toho 6248 Kč měření rámu, odmakáno 300 AW jednotek).
No bylo to krásné shledání, nejraději by sem ji hned projel, ale byla krásně umytá a nechtělo se mi ji hned zasvinit na té mokré silnici. Navíc byla slušná kosa a neměl jsem tam vše oblečení. Takže uložit k zimnímu spánku a oddechnout si...je to za námi a už nikdy více...
Krásný Nový rok všem!

NiLu (127) napsal 30.12.2020 v 16:25+2

Hlavní je, že to všechno dobře dopadlo a bez úhony na zdraví! Pěkně dali vraníka do kupy, přeji jen další šťastné km bez nehody!

Pepa004 (32) napsal 30.12.2020 v 16:20

Zdarec,
Četl jsem tvůj článek o nehodě a nabyl jsem dojem, že to nebylo až zase takový hrozný , ale ty cifry za opravu mě vážně docela uzemnily. Je vidět že když už máš mašinu s takovou cenovkou, vyplatí se mít nějakou dobrou pojistku. A Renocar asi taky v pohodě. S tou pojišťovnou se docela divím, většinou se kroutí jak úhoři aby nemuseli moc platit
A je zase hezký že se ti to všechno podařilo vyřídit ještě před koncem roku a začneš zase na novo, já bych byl asi na prášky..
Hezký Nový rok taky tobě

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023