BMW R 1200 RT (2014)

Aktualizováno 7.4.2024

Deník motorky
Nalezeno 37 záznamů

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023
  • 4 dny v Polsku - Jelenia Gora a Wroclaw

Kolem červencových svátků se nám otevřela možnost na 4 dny vyrazit na Vraníkovi, tak přišlo na řadu jižní Polsko a konkrétně Wroclav, do které jsme se chtěli podívat. Abychom si také odpočinuly, tak jsme to pojali wellne

Vloženo: 06.08.2023
    Uskutečněno: 05.07.2023
  • STK na měsíc a nové gumy

Tím, jak na moto je delší lhůta na provedení STK, tak jsem letos zjistil, že mi propadla už v dubnu. Naštěstí tohoto roku :-) Vydal jsem se tedy s Vraníkem na provedení STK u nás ve Znojmě na Družstevní. Je to příjemn

Vloženo: 11.06.2023
    Uskutečněno: 11.06.2023
  • Nový akumulátor

Tak starý už začal mít problémy s otočením motorem. Sice startoval, ale občas už jen pootočil a díky poklesu napětí se resetovalo nastavení palubního kompu a to mě vadilo. Takže ještě před delšími cestami raději výměna.

Vloženo: 28.05.2023
    Uskutečněno: 28.05.2023
  • Servisní prohlídka po 76000 km

Tak letošní sezona opět zahájena u Tondy na servisní prohlídce. Co se dělalo: motorový olej, filtr, olej v koncovém převodu, tentokrát i svíčky a přední brzdové desky, které by to měly brzo za sebou. Pak ještě kontr

Vloženo: 04.04.2023
    Uskutečněno: 04.04.2023
  • Dovolená 2022 - Albánie

Den 1 Trasa: Znojmo – Vídeň – Lenti – Zagreb – Gradiška – Banja Luka Ujeto: 633 km Vyrážíme na dovolenou a hned se stalo neuvěřitelné. Jak batůžek včera večer slíbil, že bude ráno včas nachystaná a v 9 hod. vyrazíme,

Vloženo: 04.04.2023
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • Servisní prohlídka po 71000 km

Letos jsem probudil Vraníka dříve a stihl už i ho projet než jsem se dostal na řadu k Tondovi na servisní prohlídku. Jak jsem k Tondovi dojel, šel rovnou na dílnu a rozjel je klidný koncert profesionála. Takže udělán m

Vloženo: 19.07.2022
    Uskutečněno: 02.05.2022
  • Na záčátek ... Mandloňové slavnosti

Krásné a teplé březnové počasí znamenalo nejen "vytažení" Vraníka ze zimního domoviště, ale samozřejmě první víkendovou vyjížďku. Bylo to jako každý rok - první jízda, hlavně opatrnost a znovu si zvykaní a vracení návyků

Vloženo: 03.04.2022
    Uskutečněno: 26.03.2022
  • Agent 70077

James Bond alias Agent 007 to není... je to něco víc - agent 70077 ;-) Tak jsem přejel další významnou metu - 70 tis. km. Ale vyfotil jsem si až těch 77 km, protože přesně 77000 km mě naskočilo v zatáčkách mezi Blansk

Vloženo: 06.11.2021
    Uskutečněno: 05.10.2021
  • Párdenní únik z Covidstánu

Začátek září, noviny pořád plné strašení z podzimu, už nám to leze krkem a tak se s baťůžkem domlouvám na rychlé motoakci. Balíme a ze dne na den vyrážíme do země covidového krále Miroslava alias Orbána :-) užít si tepl

Vloženo: 06.10.2021
    Uskutečněno: 05.09.2021
  • Sobotní archeoPálava

Tak jsme s baťůžkem v sobotu takto po obědě vyrazili na naši oblíbenou Pálavu. Máme to tam moc rádi, hlavně ty rozhledy, kraj vína, ale i dobrého kafe a ... archeologie. Je to tak, na Pálavě je i známý archeopark, který

Vloženo: 13.08.2021
    Uskutečněno: 07.08.2021
  • Dovolená - stále po ČR s NEJvýchodnějším bodem

Já vlastně navážu tam, kde jsem minulý rok o dovolené skončil. A to tím, že jsme loni s baťůžkem chtěli objet všech 6 českých nej, ale nepodařilo se nám dojet na nejvýchodnější bod ČR, protože to nedala zadní guma. A tak

Vloženo: 20.07.2021
    Uskutečněno: 03.07.2021
  • Kapsa na palubní desku

Tak jsme opět na Vraníka pořídil něco od soudruhů z Čajna...tentokrát kapsu na palubní desku, určenou přímo na R1200RT. Kapsa dorazila již v průběhu května, ale nějak nebyl stále čas se tomu pověnovat a naistalovat ji. A

Vloženo: 13.07.2021
    Uskutečněno: 26.06.2021
  • Májová vyjížďka po / pro uvolnění

Seděli jsme doma už dost dlouho... a i když počasí se na to netváří a slibuje občasný déšť nebo dešťové přeháňky (ale i polojasno)...přesto padá v pondělí večer rozhodnutí - v úterý jedeme s Dědkem49 na celodenní vyjížďk

Vloženo: 18.05.2021
    Uskutečněno: 18.05.2021
  • Servisní prohlídka po 64 000

Tak po zimním spánku přišla řada i na Vraníka. Odzimoval jsem ho, odpojil od udržovací nabíječky a zkusil nastartovat. Chytil okamžitě, jako kdyby naposledy běžel včera. To mě moc potěšilo. Protože přes zimu stál v gará

Vloženo: 17.04.2021
    Uskutečněno: 15.04.2021
  • Oprava Vraníka po nehodě

Takže v návaznosti na nehodu se rozeběhlo opravovací martirium. 2. října dorazil odpoledne ke mě do garáže revizní technik od Generali (tam je pojištěn viník). Moto si prohlédl, vše detailně nafotil a pak vyhotovil proto

Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 08.09.2020
  • Na kafe ke kamošovi a ... nehoda

Tak jsme se vypravili s baťůžkem odpoledne na krátký výlet do Chudčič u brněnské přehrady, kde jsme se hlavně chtěli zastavit na kafe u kamoše. Cesta ze Znojma probíhala v naprostém poklidu, jeli jsme okreskami a až před

Typ: Havárie
    Vloženo: 30.12.2020
    Uskutečněno: 29.08.2020
  • Purgatory 2020

Tak jsme si s Dědkem49 udělali dvoudenní vyjížďku. Letos jsme to nebrali do Alp, i když loni to bylo skvělé, ale nechtělo se nám za hranice, obzvláště, když zase všechna ta „čísla“ zase rostou. A v našich krajích je přec

Vloženo: 16.08.2020
    Uskutečněno: 16.08.2020
  • Přezutí Vraníka

Tak poté, co naše dovolená skončila o den dříve ucházející zadní pneumatikou, tak jsem řešil tento "problém". Výměna nejen zadního, ale i předního obutí. Po velmi dobré zkušenosti se zn. Metzeler, jsem byl rozhodnutý, jí

Vloženo: 20.07.2020
    Uskutečněno: 20.07.2020
  • Dovolená - kolem ČR po všech "NEJ"

Letošní dovolená na Vraníkovi měla původně vést přes Rumunsko dolů do Kotoru. Ale situace ve světě není příznivá, takže rychlá změna plánu a na světě byla dovolená po všech 6ti nej naší krásné republiky. Tedy, když to ve

Vloženo: 19.07.2020
    Uskutečněno: 19.07.2020
  • Prodloužení blatníku, reflexní proužky kol

Reflexní proužky na disky kol – koupil jsem je na Alim, došly v zimě, tak teď na ně došla řada. A nejen na ně, zároveň jsem nainstaloval i prodloužení předního blatníku, které došlo společně s proužky. Když jsem viděl,

Vloženo: 17.06.2020
    Uskutečněno: 07.06.2020
  • Geografický střed ČR

Tak jsme si dopřáli na začátek naší sezóny krásný výlet do geografického středu ČR. Jednak je to zajímavost v rozumné vzdálenosti od nás na odpoledne a pak také to je tématické zahájení naší letošní dovolené, která se od

Vloženo: 14.06.2020
    Uskutečněno: 30.05.2020
  • Tankvak Givi

Přes zimu jsem koupil zde na bazaru tankvak od Givi a celou dobu jsem se těšil, až ho nainstaluji. Je to starší model, ale v perfektním stavu a hlavně – je na rychloupínání, což je skvělé, že se s tím člověk nemusí nijak

Vloženo: 13.06.2020
    Uskutečněno: 27.05.2020
  • Servisní prohlídka po 60 000 km

Tak po skončené sezóně to akorát vyšlo na velký servis po 60 tisíc km. Objednal jsem se tedy u Tondy - specialisty na BMW. Nespěchal jsem, přes zimu nejezdím, takže jsem mohl kdykoliv. Na sjednaný termín jsem doručil Vra

Vloženo: 31.12.2019
    Uskutečněno: 09.12.2019
  • Na závěr sezóny...Mariazell

Minulý víkend krásně svítilo a hřálo slunce (i když ranní mlha a 9 st. při odjezdu moc příjemná nebyla) a tak bylo rozhodnuto, že dáme krásný nedělní celodenní výlet. A volba padla na Mariazell - baziliku. U jezera už js

Vloženo: 31.10.2019
    Uskutečněno: 31.10.2019
  • Za slunečným „Knedlíkem“ se „Zvoníkem“….

I když přes týden to vypadalo s počasím povážlivě, tak na víkend meteorologové slibovali sluníčko. A jasno. A tentokrát jim to opravdu vyšlo. O to větší radost, že se pro taťku mělo jednat o závěrečnou letošní a pravděpo

Vloženo: 19.09.2019
    Uskutečněno: 14.09.2019
  • Prvních dvatisíce dovolenkových kilometrů...

Moje první vícedenní cestovatelská dovolená na Vraníkovi. A rovnou do Alp na veleznámý a milionkrát popisovaný Grossglockner. Dobití ;-) jeho nejvyššího místa - Bikers Pointu. A jak se říká, když už jsem tady, tak proč

Vloženo: 22.07.2019
    Uskutečněno: 22.07.2019
  • Instalace "Bigfootky"

Ještě před dovolenou dorazilo pár věcí, USB redukce do zásuvky a hlavně rozšíření na boční stojánek - Bigfoot jak jsem si to pojmenoval. Objednáno v Číně a musím říci že provedení velmi pěkné, přesně pasuje a šlo jednodu

Vloženo: 15.07.2019
    Uskutečněno: 27.06.2019