Suzuki SV 650 (2001)

Vlastník Japekar
Vloženo 17.4.2019
Aktualizováno 17.4.2019

Naháč, krásný, lehký, dvouválec.

První dojmy - První dojmy? Vypadá pěkně, heh sedím a nemám zlomený nohy a ani nemám kolena pod bradou. Nahoře to docela sviští.

Motorku bych doporučil pro - Těžko říct, to musí každý sám.

Doplňky na motorce - Nic

Zkusit se má leccos - trojka, zapálený absinth, skok padákem... nebo silnici k enduru. Tak si tady sepíšu své dojmy.
Letní projekt. Koupil jsem na konci jara, udělal nějaký servis a odjel sezonu - 3500Km, a málem neprodal.

Vždycky jsem si říkal, že SV je pro prcky. Tak mě trochu překvapilo, jak je posez v pohodě i pro 187cm. Váha na rukou jen trochu, nohy zlomený přijatelně, potřebu slejzat jsem neměl. Leda když docházel benzín.
Nádrž je na 16l, při mém tempu, to bylo od 230 do 280km do rezervy. Spotřeba 5-5,5 na starých karburátorech. V pohodě.
Motor dvouvál, po 1 válu je to pohodlí. Vibruje tak akorát, aby to bylo cítit, že jede ale neotravuje. Ze zatáčky umí pěkně vystřelit. Výkon dole je, nevyděsí a od 6tisíc dál se to pěkně rozjede. Od 140 na tom pěkně fičí. A to je v pořádku, je to naháč :)
A krásný. Design je nadčasový, tady mi to slovo dává smysl. Na netu je todle SV i s drátovýma kolama a to je pecka. Ale i s liťákama je to fajn.
Přeci jen rozměry kol 17/17, zdvihy a vytrčený filtr jasně dávaj najevo, že do terénu ne-e. Zkusil jsem, protože nebylo zbití ale je to trápení.
Je to na silnici, lehký a ovladatelný, není třeba nějak přemlouvat k zatáčení. Podvozek funguje. Zadní drží a přední celkem taky. Nejsem takový pilot, abych pocítil nějak extra, zde popisovanou měkkost předních vidlí.
Ani nijak při brždění. Ty dva přední kotouče fungují dobře. Nejsou nějak ostré ale fungují jak mají. Zadní blokuje kolo skoro hned, asi nemám moc citu v noze a nebo se mi líbí, jak se to klouže :D

Motorka jako celek funguje dobře, svezení příjemné, dlouho jsem zvažoval, že sí jí nechám. Nakonec prodáno aby bylo na zkus jiného stroje.
Ale dokážu si jí představit jako svou jedinou v garáži.