Kawasaki KLE 500 (2003)

Vlastník BigBang987
Vloženo 17.2.2019
Aktualizováno 14.9.2019

K úspěšným státnicím jsem si chtěl něco nadělit a o pořízení motky jsem přemýšlel již dlouho. Sešlo se pár náhod a tohle mi spadlo do klína, teda do garáže :)

BMW F 650 GS: Cena
Yamaha XTZ 660 Tenere: Cena
Aprilia Pegaso 650 Strada: volnoběžka, italská elektrika
Cagiva Canyon 500: stejně jako u Péga
Honda XL 600V Transalp: nelíbil se mi

První dojmy - Bylo to rozbitý, musel jsem to opravit, sedí se na tom jako na záchodě, do začátku mi zatím příjde super

Doplňky na motorce - Horní ošuntělý kufr s plotnou GIVI
Samodomo blástry vytesané z originálů

Moje studie dospěly do zdárného konce, a tak jsem si udělal radost. No teda chtěl jsem si udělat radost, a tak jsem se po dlouhé době potkal s kamarádem, který tou dobou ještě měl mít KLE doma. Zašli jsme na pokec do hospody a došla řeč na jeho stroj. Chtěl jsem ho požádat, jestli bych si to mohl trochu osahat. Bohužel ale tou dobou byla motka již přes půl roku ve sotode a čekala na svůj další osud po lehčím karambolu.

Zhruba ve stejnou dobu jiný známý se svým KLE nedobrovolně absolvoval nehodu. V ten moment mi vyvstala ďábelská myšlenka o možné záchraně. Jedno zbořené na předek, druhé na zadek. Začal jsem zjišťovat, avšak k mé nelibosti KLEčko s rozbitým zadkem už bylo prodáno. Nicméně to zbořené na předek od kamaráda nebylo zase v až tak špatném stavu. Slovo dalo slovo a před Vánoci 2018 jsem ho nakládal na vozík a vezl vstříc domovu.

Nyní se nacházím v období resuscitace. Motka je částečně odstrojená a čeká na poslední chybějící díl skládačky - masku. No a taky na doskládání spínačky :) Pravou kapotu se mi podařilo svařit. Levá kapota a maska byly rozbité přespříliš. Obě kapoty a přední blatník už mám v laku, masku musím ještě vyhandlovat a láknout. Jakmile bude v laku i ta, kompletace už bude jen otázkou chvíle :)

Resuscitace dokončena, maska nakonec koupena funglovka za kupodivu rozumný peníz, značky vyzvednuty z depozitu, v týdnu proběhne evidenčka a pak přihlášení na moji maličkost. Zatím jsem udělal dohromady 7 testovacích kilometrů. Jede to pocitově dobře, brzdy přestaly pískat. Zatím mám jen trochu těžkou hlavu z jedné nepříjemnosti. Nechce chytat, když teplý motor chcípnu a nechám ho minutku, dvě, tři stát.

Přihlášeno a teď už jen ty papíry a vyřešit neochotu startovat za tepla. Částečně se to dá korigovat zavíráním palivového ventilu při každém sebemenším vypnutí zapalování. Ale jezdit to jezdí solidně, jen ty Metzelerky Tourance Next nejsou úplně ty pravý gumy na jízdu po polňačkách nebo štěrku. Tak trochu blbá situace, když maj gumy najeto cca 400 km...

První „delší“ přesun za námi. 70 km v kuse. No, bolela mě kostrč, ale to i na autoškoláckym Gladiusu, avšak na autoškolácký MT-07 to bylo o dost horší :) Jinak to jezdí, svítí a konečně jsem vyhnal pavouky a ručička otáčkoměru olízla číslici s devítkou na začátku :)

BigBang987
BigBang987 napsal 17.02.19 v 18:48

Z motoboardelu mám v podstatě všechno až na tu masku Jednu, asi trochu rozbitou, snad ulovím v úterý

mirapulec
mirapulec napsal 17.02.19 v 16:26 5b.

Budeš spokojenej.Pokud už nemáš masku v merku (v čr nedostatkové zboží) zkus mrknout na allegro.pl.Vždy tam nějaké v různém stavu byly.Nebo motoboardel.cz(měl tam 2 motky na nd)
Zatím za 5