Honda VFR 800 (1998)

Vlastník Tringi4
Vloženo 2.2.2019
Aktualizováno 2.2.2019

Mahulena- Červený splněný V4 sen. Micron, Powercommander a pár doplňků dělá dokonalý dokonalejším.

Honda CBR 1100XX Blackbird: Cena, sport/cestování
Honda CBR 929RR Fireblade: Nejsem zas takový sebevrah.

První dojmy - Těžký jak náklaďák a nad 6tis začíná sebevražedná zóna. Ale věděl jsem, pro co si jdu. Pak přišla první větší jízda a já se zamiloval.

Motorku bych doporučil pro - Motor je kliďánek, ale taky umí vytáhnout ruce. Vzhledem k větší váze spíše pro lidi co neřídí poprvé.

Doplňky na motorce - Micron, Power Commander USB, blinkry přesunuty do zrcátek z Blackbirda, alarm, kufr, ukazatel zařazené rychlosti

Normální lidi si koupí motorku na jaře, udělají si servis a vesele jezdí. Ale já si říkal, že nad tím vyzraju a budu kupovat na podzim- ceny jsou nižší a než aby někomu překážela do jara v garáží, raději se nechá rozumně ukecat. Věděl jsem model a rok motorky kterou chci- VFR od r. 2000 do 01- rozvody ozubenými koly, skvělé svezení s V4, vstřikování a vzhledově se mi z cenově podobných líbila nejvíc, hlavně kvůli letmo zavěšenému zadnímu kolu. Jako TDI v ofci, prostě s tím neuděláš chybu a je to nesmrtelný.

Čekání a hledání nebylo těžké, i na konci roku bylo dost inzerátů. Pár jsem jich objel, většinou vysoký nájezd nebo cena. Pak se zjevila červená krasavice, mnoho doplňků, na fotkách pěkná ale rok 98, eeeh, chtěl jsem 00-01 kvůli vychytanějšímu vstřikování. Ale pak- nájezd 35? Haló? Po doktorovi z německa, který s tím jezdil jenom na chatu ne?

Upoutala mou pozornost, projel jsem historii STK a za osm let najela asi 4000km? Pravidelně každý dvourok pár km. To už začalo být hodně zvláštní. Domluvil jsem si prohlídku, protože tohle jsem musel vidět.

Přivítal mě moc milý chlapík, poslechl jsem si jeho příběh s operacemi zad, jak už prodal okruhovku a čtyřkolku a tuhle si nechával kdyby náhodou se to zlepšilo. Nezlepšilo. Po sundání plachty jsem musel vyhánět pavouky- z výfuku, motoru, budíků... Naskočila po letmém ťuknutí startovacího tlačítka, v 5°C. Dofouknout 10 let staré pneu a hurá to projet do ledového listopadového lijáku. Kupodivu držela celkem dobře, semtam se to zavlnilo ale jinak všechno bezvadný. Zamluvil jsem si jí, že si pro ní příští týden přijedu.

Příští týden (čtvrtek) jsme přijeli celá Kelly Family, po schválení jsme si plácli, já zaplatil, oblékl se a šel nastartovat. Nic. Ani škyt. Točila jak zblázněná, všude byl cítit benzín ale prostě neběžela. Svíčky se rozhodly, že ve 3°C prostě zapalovat nebudou. Takže jsme objednali nové s tím, že je vyměním a odjedu na ní. Fakt za to stála. V pátek byl sice svátek, ale jedny autodíly otevřeno měli s tím, že svíčky přijedou ráno. Ráno nepřijeli. Ani dopoledne, ani odpoledne- námraza a prý se jim vysekal náklaďák. To jsme se dozvěděli asi v jednu odpoledne, v pátek, o svátku. Byla to poslední možnost si motorku odvézt po vlastní ose, protože o víkendu už měl být mráz a ledovky, nic moc pro 150km na 10let starých pneu. Zázrakem jsme svíčky sehnali, vyměnil jsem je a hurá domů.

A proč jméno Mahulena? U nás doma je tradice pojmenovat moto/auto podle toho, kdo má svátek v den, kdy se koupí. Není to nejvíc sexy jméno pro takovouto motorku, ale Mahu nezní tak špatně. Malými problémy to začalo, snad byly poslední a čekají na nás jen samé skvělé zážitky. A i kdyby to nebyly poslední problémy- alespoň je o čem vyprávět. Každá motorka je studnice příběhů. Takový to s těmi motorkami je- KurvoKrásný.

Bobuán
Bobuán napsal 07.02.19 v 21:56 10b.

Vítej do klubu,mám jí už řádku let a jsem s ní spokojenej.Až na pár drobností pořád šlape jako hodinky.Tak ať ti dlouho slouží a kolama dolu

Siux10
Siux10 napsal 05.02.19 v 08:24 10b.

Ja davam palec nahoru,miluju tyhle starsi klasicky stroje,mam Suzuki GSX750F z r.1993 a i kdybych chtel neco novejsí,tahle urcite zustane doma.Jinak tvoje Mahulena je moc hezka,at TI dela radost a preju hodne km a vždy kolama dolu!!!

Gahan37
Gahan37 napsal 02.02.19 v 23:11 10b.

Na 98 slusny stav, zrcatka strašný kamošovi 98 žere 4,5l to mě překvapilo. Tak ať se dobře jezdi