Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník Troňa
Vloženo 28.12.2018
Aktualizováno 28.12.2018

Oprava tachometru

Vloženo: 11.01.2019, Uskutečněno: 11.01.2019, Zhlédnuto: 162x

Původní tachometr byl zaseknutý - poskočily kolečka a nefungovalo tak denní počítání. Ručka byla nějaká zohýbaná a číselník na bokách ošoupaný od světlovodu. První dvě kolečka pro počítání KM byla nějak rozteklá.. nevím jak se to mohlo stát.. :D. Sehnal jsem tedy ještě jeden starý tachometr a kolečka si z něj vzal - nepřehodil jsem celý vršek, protože jednak nebyl můj a druhak měl stejně špatnou pružinu pro ručku. Taky jsem sehnal tacho ze škody 120 kde spodek vypadal stejně ale byl trošku vyšší takže pak neseděli převody a cejchovaná kolečka byli samozřejmě větší... ale nějaké díly se použít dají. Objednal jsem si sadu na opravu kde byl číselník rámeček plýšek mezi sklo a O-Kroužek.
Rozebral jsem tedy celý tachometr, vysunul osičku na které jsou všechny kolečka pro počítání KM, vyměnil ty dvě špatné, nějak složil a pak jsem stáčel KM, protože po renovaci chci vědět kolik přesně jsem na ní ujel. jenže když jsem stočil tachometr tak druhá nula z leva nebyla v rovině . byla o polovinu níže. Takže jseme opět rozebral celý tachometr a znova skládal kolečka aby všechny sedly na převody jak mají. Tentokrát sem si dal více záležet a tachometr nastavil na 99999KM, poté jsem pouze jednou do kola otočil hřídelkou a tím jsem si ověřil že mi fungují všechny převody a veškerá čísla už jsou ve stejné výšce. Pak jsem musel udělat doraz pro ručku, protože na číselníku bylo jen vyznačené místo. Lehce jsem přihnul plíšky abych vymezil vůli mezi kolečkama a nepřeskakovali převody. Nakonec jsem tachometr přiklopil a zapertloval.

• Vape

Koupil jsem bezkontaktní zapalování Vape - ano je to sice jen jednoválec.. ale i tak budu rád když to bude spolehlivě šlapat proto jsem volil Vape. Chci mít prostě motorku na ježdění a ne na výstavu..

Typ: Montáž doplňku
    Uskutečněno: 28.12.2018
    Komentářů: 2
  • Nádrž

Sice na sobě měla také štětkolak ale chrom vypadal jako puvodní a měl pouze takové drobné tečky.. vyleštit to ale bohužel nelze.. bylo to pod chromem.. jelikož měla nádrž ještě jeden větší důlek a dal

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 19.12.2018
  • GO Motoru

Oprava motoru - nejdříve rozborka - kontrola veškerých částí, Vyčištění všech dílů. Koupě nových ložisek, labiryntu, gufer, bronzových pouzder pro vedení hřídel převodovky, těsnění, výbrus válce, nová

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 25.11.2018