Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník Troňa
Vloženo 28.12.2018
Aktualizováno 26.7.2019

Vloženo: 17.07.2019, Uskutečněno: 17.07.2019, Zhlédnuto: 129x

Když jsem zrepasoval veškeré díly, a měl vše připravené mohl jsem konečně skládat. Bohužel bylo venku moc hezké počasí a práce okolo baráku byli přednější. Nemohl jsem se tedy motorce nějaký čas věnovat. Jelikož jsem byl tolik zabraný do práce okolo baráku, tak se stalo, že jsem to jeden den přehnal a hnul si se zády.. abych se neflákal rozhodl jsem se dělat něco lehčího a dal sem se do kompletace motorky
zde nějaký postup.:
14.7.2019 - rozebrání motky v pokoji a vynešení ven - následovalo skládání:

Daší den jsem musel motku sundat z provizorního stolečku, protože jsem se jednak bál pevnosti stolku a druhak jsem chtěl nasadit kola a stojan a rozhodl jsem se stavět od země:

Osazení motoru

Nasazení nějaké plechotáže

kaplička daná pouze na oko - nejsou ještě dodělaná řidítka - elektrika

16.7.19 - další nasazení ostatních drobnosti nějaké bowdeny vyvazování, nasazení stupaček a výfuků- Stále chybí dodělat elektriku

no už to vypadá jako motorka.. :)
další den jsem neudělal skoro nic.. zase práce okolo baráku... jedna z věcí, kterou jsem ale musel udělat bylo srovnání zadního blatníku, jelikož byl hodně šejdrem - při osazení před lakem to nebylo vidět, protože tam nebylo kolo ted ale bylo třeba blatník vyhnout o cca 4cm,, čeho jsem se docela bál, nechtěl jsem aby popraskal lak.. Blatník jsem si přišrouboval na jiný rám - neosazený a páčením jsem blatník narovnal jak má být. Vše proběhlo v pořádku - i když na několikrát. Nikde žádná újma na kráse.

biosák (70) napsal 18.07.2019 v 16:11

Supr

Milan1963 (272) napsal 17.07.2019 v 23:10

• Změna polarity ampermetru

Jelikož jsem měl v puvodní spínačce rozbitý ampermetr a nový ampermetr stál skoro stejně jako celá bazarová zrepasovaná skřínka, rozhodl jsem se koupit novou celou skřínku. V době kdy jsem ji kupoval jsem však nevěděl že

Typ: Oprava
    Vloženo: 23.02.2019
    Uskutečněno: 23.02.2019
  • Oprava tachometru

Původní tachometr byl zaseknutý - poskočily kolečka a nefungovalo tak denní počítání. Ručka byla nějaká zohýbaná a číselník na bokách ošoupaný od světlovodu. První dvě kolečka pro počítání KM byla nějak rozteklá.. nevím

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.01.2019
    Uskutečněno: 11.01.2019
  • Vape

Koupil jsem bezkontaktní zapalování Vape - ano je to sice jen jednoválec.. ale i tak budu rád když to bude spolehlivě šlapat proto jsem volil Vape. Chci mít prostě motorku na ježdění a ne na výstavu.. Foto zatím jen Vape

Vloženo: 28.12.2018
    Uskutečněno: 28.12.2018