Kentoya Twin Cup 50 4T (2014)

Vlastník Johny_Servis
Vloženo 3.11.2018
Aktualizováno 1.3.2019

Čínská ludra za 10 kilo korun po důchodci

Babetta 210: slabá, staré stroje
Peugeot Vogue: moped bez manuální převodovky

První dojmy - Ale jo, na to že je za cenu laciného jízdního kola, to jakž takž ujde

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, kdo potřebuje levně z bodu A do bodu B při maximální rychlosti 60km/h.

Doplňky na motorce - Kufr 28l
Multifunkční LCD display (hodiny, teplota vzduchu, napětí el. sítě)

Po klasické motorkářské cestě mustang - ČZ175 - Jawa 350/632 - Hodna CB600S přichází další evoluční krok - Čínský moped

2.3.2019
První poznatky ze zkušební jízdy:
Překvapuje mě, jak dokáže motorka jet - já 80kg a není problém na rovině "přetočit tachometr", tj. cca. 70km/h tachometrových - kolik je to ale v reálu netuším, tipnul bych si tak 60. Stačí ale mírný kopeček nebo trochu silnější protivítr a rychle ztrácí dech, ale na trojku už se drží kolem tachometrových 50km/h celkem statečně.
Z toho také plyne, že srovnání s pinckem/mustangem je úplně mimo - ačkoliv je to v Čechách neodpustitelné, tak to musím říct - tato nejblbější Čínská parodie na motorku je ve všech ohledech podstatně lepší než pýcha našich otců. Kdybych měl dnes 16 let a dělal si papíry na "malou motorku", tak by byla volba jasná. Nejen kvůli ceně ND, které jsou minimálně srovnatelné, ale taky třeba díky servisním návykům, které jsou dost podobně "velikým motorkám", jenom je vše menší a jednodušší.
Dále jsou často na pranýři brzdy - mě tedy slabé nepřipadají, společně s brzdným účinkem motoru brzdí motorka docela slušně - zdá se mi že tomu dost pomáhají i nové "normální" gumy místo Čínských parodií.
Co je velikou nevýhodou, tak zpracování některých konstrukčních skupin. Docela šílenost jsou blatníky a hlavně tlumiče - Číňan zjevně okopíroval jenom to co viděl z venku (péro) a ne to co je vevnitř (samotný hydraulický tlumič) - zdá se mi, že to totiž netlumí ani trochu.
Po této sezóně už bude na odpis řetězová sada, při té příležitosti budu asi dávat i nový válec "72" a chtěl jsem i repasovat uložení zadní kyvné vidlice, ale vypadá to, že se budu muset zaměřit i na samotné tlumiče, tak uvidíme...

vopák
vopák napsal 01.03.19 v 23:33 10b.

Čínská ludra.. pobavilo..tak at' to drandí..