Suzuki B-King (2008)

Vloženo 8.5.2018
Aktualizováno 8.5.2018

Král mezi naháči, proto B-King

BMW S 1000 R: Cena

První dojmy - Po usednutí člověk nabývá pocitu, že sedí více ve stroji než na něm. Oproti FZ1N je znát, že je to větší a pohodlnější stroj... vzpřímenější posed oproti naháči od Yamahy a její ostré předlohy R1.

Doplňky na motorce - Leo Vince výfuk, filtr KN, úprava jednotky, kratší páčky

Poté co jsem se pevně rozhodl, že FZ1N prodám (problém s motorem a i při několikaté opravě bez změny) jsem si říkal co bude pro mě teď ten nový ideál.
Zprvu jsem se zakoukal do žhavé novinky S1000R od BMW. Totožný základ jako FZ1N- zkártka značka si řekla že se ta zmrzlina dobře prodává, tak jí jen odtstrojíme od kapot a bude se to taky hravě prodávat.
Jediné co byl kámen úrazu byla cena- nejstarší model z roku 2014 se pohyboval na inzerátech v průměru kolem 270 tis.
Tápal jsem a tak jsem si prostě zkusil pomoct vyhledávačem na motorkari.cz v inzerátech
Zadal objem od 999 ccm výš, výkon od 100 kw výš a cenu do 200 tis.
A během proletnutí 2-3 stránek inzerátů mě to trklo, vždyť o B-kingu jsem v mých nácti letech snil.
Následovalo upěnlivé sledování inzerátů až jsem si našel ideál. Kompletně černý model seriovém stavu.
Celá koupě proběhla rychlostí blesku oproti prodeji FZ1N. Jen jsem se zeptal původního majitele zda je potřeba sehnat si podvál nebo dodávku, kvůli přepravě a ten mě uklidnil, že moto je zcela v pořádku pochopitelně a je tedy možné na ní jet po ose, pokud bude vše vyhovujcí, tak lze rovnou dojet na evidenci a udělat okmažitý převod.

Všechno proběhlo naprosto v pořádku a moto již jsem se vezl na B-Kingu domů. Zátah plynu skvělý pochopitelně, jen mě mrzel zvuk.. Prostě moto musí být slyšet a ten originální výfuk zněl jako Felicia 1.3- objem shodný nejvíc jsem toto pocitoval, když na semaforech v Praze kluk na 125 ccm byl víc slyšet než já.
Takže jen co jsem dojel domů, volal jsem na inzerát na laďáky od Leo Vince, taktéž inzerované zde.
Jen co došli poštou proběhla montáž s tím, že se povedlo vtěsnat laďaky do originálních krytů... ve finále to má vyhodu na STK se na nic nevyptávají.

Po čase používání a debatách na mezinárodním foru zjištuji, že moto je elektronicky omezena... Bohužel ve 155 mph neboli 270 km/h je omezvač, přesněji řečeno 5. a 6. kvalt jsou již omezeny na 8500 otáčkách a ne jako zylé nižsí kvalty na počátku červeného pole v 10500 otáčkách.
Sakra vždyť to má srdce z hayabusy a má to 184 koní... tak proč elektornické omezení.

Tedy jsem si dohodl odstranění těchto nesmyslů v praze. Při předání mechanikovi jsem byl udivěn, že to bude ladit tak 2 hoďky. Ok... Po dvou hodinách přišel a řekl, že moto byla vskutku škrcená všude možně.
1. a 2. kvalt nedavají plný výkon motoru a 5. a 6. jsou zase škrceny. Pak v saní druhá klapka řízená počítačem byla takřka vždy zavřená, tak on jí zcela otevřel. Sladil KN saní s motorem a s výfukem Leo Vince.
Byl jsem upozorněn, že musím teď se strojem opatrně... jak kdybych sedal na nový.
Vskutku první kvalt si vystačí do 140 km/h a všechny kvalty již hravě vytáčí do 12000 otáček.

papriks
papriks napsal 14.01.20 v 21:19 9b.

Čadil
Čadil napsal 23.12.18 v 19:31 10b.

biosák
biosák napsal 09.05.18 v 16:19 10b.

Užívej

PSanec
PSanec napsal 08.05.18 v 14:20 10b.

Ahoj,skvělej japonskej velmi silnej i rychlej ,ale nezáludnej super naháč.Mám ho taky ,vlastně už můj syn.Absolutně v jeho rukách rovnocenej soupeř litrovejm bajkům v zááčkách na Dubé.Před pár dny sem měl možnost srovnat tři super naháče B-kinga,V max 1700 a Superduka 2018.Co se týče jízdy, univerzálnosti jasně nejlepší B-king.Jen to dílenské zpracování Yamahy v Max 1700 je nesrovnatelně lepší,kam se B-king i Superduk hrabou.Přeji jen super km.

FEAR
FEAR napsal 08.05.18 v 11:50 10b.

Super stroj