Suzuki B-King (2008)

Vlastník WadeGYTR
Vloženo 9.12.2022
Aktualizováno 31.12.2022

Do nádrže sa netankuje benzín, ale kilometre radosti ;)

Motorka koupena od Styx bazár - Poznám sa s majiteľom a nie je to prvá moto od neho, takže spokojnosť.

Kawasaki Z 750R: Mnou vybraný kus nebol v dobrom stave
Suzuki GSX-S1000: Vysoký nájazd km

První dojmy - Ide to a veľmi! Dobrý podvozok, stabilné riadenie, dobré brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Určite pre niekoho, kto už má nejaké tie kilometre za sebou a najmä má rozum. Motorka ide krute a na každý kvalt, údajne neje problém 315 km/h podľa GPS, takže opatrne.

Doplňky na motorce - Držiak bočných kufrov + kufre Hepco&Becker, platňa na topcase Hepco&Becker aj Givi, zlaté krátke nastaviteľné páčky brzdy aj spojky, zvýšenie rajdov SW Motech, zlaté rajdy M Style, plexi Puig New Generation Sport, priesvitný krt spojky z CNC frézovaného hliníku GSG Moto, držiak na telefón RAM Mounts X-Grip

Vo februári 2021 (pri +2 stupne, domov na moto :D ) som si kúpil vysnívanú Hayabusu 2.gen (ročník 2008). Skvelá motorka, splnený sen, 280 km/h s prstom v nose. LENŽE , nakoľko mám už asi 15 rokov (polovica môjho doterajšieho života) pravé zápästie (zápěstí) v zlom stave, nevedel som na nej kvôli športovým rajdom jazdiť bezbolestne. To ma nakoniec donútilo Hayabusu predať, aj keď s veľmi ťažkým srdcom. Nasledoval Tracer 900, elektrické SuperSoco TC Max a popri ňom BMW F 650 CS Scarver. Všetko super motorky, ale ten záťah Hayabusy, ten mi chýbal. Obzvlášť, keď mám na spomínanom pravom zápästí vytetovaný znak Hayabusy ako spomienku a každý deň sa naň pozerám :D A tak mi napadlo, chce to nejaký silný Japonský naháč . Obe moje moto teda išli na inzerát, aj tak bolo po sezóne. Po BMW som chcel opäť niečo japonské. Netvrdím, že japonské motorky sú lepšie, alebo horšie ako napr. BMW, no som zvyknutý servisovať Japoncov a napr. BMW má dosť veľa iných riešení, z ktorých som pri servisovaní nebol práve nadšený. Išiel som vyslovene po štvorvalcoch, veľa ľudom sa zdá ich zvuk bezpohlavný, no mne sa páči. Vždy si pozriem inzeráty na Bazoši a FaceBooku (nová doba) + kamarátov moto bazár a hľadám, čo by ma zaujalo. Našiel som Z 750 R Black Edition a Suzuki GSX-S 1000. Povedzme si otvorene, Z-tko až tak neťahá a tento konkrétny kus navyše vyzeral, že nemá 40k km, ale 400k km. GSX-S 1000 mala najazdených 110k km, 2018 rok, vyzerala ako nová a mala dve plné servisné knižky. Navyše cena zodpovedala najazdeným km, čo bolo fér. Veľmi som ju zvažoval, no stále som rozmýšľal, že to nebude úplne ono. Za 5 sezón je B-King moja 11-ta motorka, tak už som hľadal niečo, čo sa snáď u mňa ohreje dlhšie :D

Čo čert nechcel (alebo chcel?), objavil sa u kamoša v bazáre biely B-King. To je ono! Nechápem, ako som mohol na túto nevšednú, skvelú a pohodlnú motorku s mojim milovaným motorom zabudnúť?! Asi preto, že za 5 sezón som na cestách nestretol ani jednu. Bol biely a to je zásadné. Moja prvá veľká motorka bola totižto Suzuki GSR 600 K7 práve kvôli jej prezývke Baby B-King z dôvodu istej podobnosti vzhľadu s B-Kingom. Bola modrá, no prvú zimu som ju celú rozobral a urobil som si celolak do bielej. Problém bol ten, že v danom bazáre a na inzeráte bol King jeden deň a už bol rezervovaný. Niet sa čomu čudovať, cena bola dobrá, motorka pekná. Tak som smutne skonštatoval, že King asi nebude. O tri dni mi volá kamoš z bazáru, že ak chcem, King je voľný, prvý záujemca si to na poslednú chvíľu rozmysel. Osud? Tak som rýchlo znížil ceny na oboch mojich motorkách (Soco aj F 650 CS) aby som mal nachystanú hotovosť a zobral Kinga skôr, ako ho niekto iný nájde na nete a urobí nákup storočia. Obe motorky som do týždňa predal a tak nákupu B-Kinga už nič nebránilo. Zaujímavosť: V augsute 2008 stál nový B-King 399 000,- sk. Prepočítané na €urá a vpylvom inflácie by to dnes (rok 2022) bolo 16.891,- €. Myslím si, že takýto charakterný naháč by sa aj dnes, nový, dal predať za tieto peniaze.

05.12.2022
Vybral som sa vyskúšať B-Kinga, už z toho pocitu som bol nadšený, motor Busy 2.gen som predsa dobre poznal. Vonku bolo +5 stupňov, vietor v nárazoch 75 km/h, vlhké cesty. No proste ideálne počasie na skúšanie motorky so 185 PS a 150 Nm, bez elektroniky. Motorka je na prvý pohľad pekná, nejaké nie lacné doplnky, tak snáď predošlí majiteľ nešetril ani na údržbe. Vŕtala mi v hlave akurát veľmi výhodná predajná cena motorky a tak som k skúšobnej jazde pristupoval nanajvýš kriticky. Neprávom. Motorka je skvelá, nič jej nie je. Urobil som zatiaľ len 20 km, ale už teraz môžem usúdiť, že si budeme veľmi rozumieť. Ťahá to ako vlak, 200 na trojke nie je najmenší problém, tak isto ako jazda v obci 60 km/h na šestke, keď človek veľmi chce. Podvozok lepší ako na Buse, brzdy tiež (na mojej Buse som svojho času menil strmene práve na tieto z B-Kinga, majú väčšie piestiky) a o pohodlí sa ani nemusíme baviť, vzpriamený posed a ešte zvýšené rajdy oproti sérií. Stačilo si už len podať ruky s predajcom, vyplatiť a King je doma! :) Cez zimu dostane samozrejme motorka potrebný servis/údržbu a nejaké praktické doplnky. Neviem sa už dočkať novej sezóny! Info budem priebežne dopĺňať.

16.12.2022
Namotoval som nové čierne CNC páčky namiesto zlatých krátkych, s ktorými som moto kúpil, zlaté rolny na kyvku od Puig a padáky Rutan.

21.12.2022
Namontované spätné zrkadlá typu Stealth, dajú sa zaklopiť a vtedy vyzerajú ako krídla. Dôvod výmeny bol ten, že sériové sa mi neskutočne nepáčili.

30.12.2022
Výmena oleja (Motul 7100 10W-40), olejového filtra (HF 138) a sviečok (NGK Iriudium) Výmena sviečok čistá katastrofa, málo miesta, dobité celé ruky, ale podarilo sa.

Myschan
Myschan napsal 16.12.22 v 09:19 10b.

Splněný sen v krásné garáži. Gratuluji a ať slouží

Snekofon
Snekofon napsal 16.12.22 v 06:40 10b.

10b. Znám ten nepokoj a hledání tě správné sestavy do garáže. Láká mě tam postavit jednu nesmyslnou motorku... A úvahy se ubírají směrem vyměnit X11 za Kinga, protože na X11 se mnou manželka stejně nechce jezdit, tak když už 4v japonský nafoukanec v garáži, tak proč ne ten největší... Tak ať zápěstí drží a spokojeně tahá za plyn

callowsick
callowsick napsal 13.12.22 v 19:32 10b.

Pecka

Neo
Neo napsal 13.12.22 v 19:16 10b.

Chápu, rozumím, kérka taky, akorát zápěstí ještě pořád fungují, takže zatím odolávám

lecomondo
lecomondo napsal 13.12.22 v 18:03 9b.

Motorka môže byť, ale tá garáž je luxus.