Suzuki B-King (2008)

Vlastník lubom65
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 7.9.2020

Hodně dlouho jsem vybíral, než jsem se nakonec rozhodl pro tohohle krasavce. V podstatě to přišlo samo a pomohla ještě náhoda. Horký favorit Sůza GSX1400 ukončila výrobu a byla už vyprodaná, přitom tyhle cenově nedostupné obludky hooodně zlevnily

První dojmy - Futuristický design, agresivní vzhled, brutální výkon. Musím přiznat, že ty výfuky mě dlouho odrazovaly, ale teď když mi říká pane, je vidím úplně jinak. Nemám potřebu nové sériovky měnit z důvodu odlišení. Až jednou ty laufy urazím při "zaďáru", prosím - to je důvod ;-).

Lepší načasování na koupi "voňavky" tedy snad být nemohlo. Ceny krizí sražené na minimum se znovu začaly zvedat. Pravděpodobně jsem vyšťoural v Jablonci asi poslední novou 08čku v republice za "pouhých" 220k.
Naháč Suzuki B-King má mohutný řadový čtyřválec o objemu 1340 ccm, s výkonem 184 k při 9500 ot/min jednoznačně nezapře svůj původ, vychází z modelu Suzuki Hayabusa.
Mám ji skoro týden, ještě nemám ani značky, protože díky padělatelům COC listů trvá vyřízení týden a mohlo by i měsíc . Zatím jsem se svezl jen 1km od domu do garáže po slušné chumelenici. Stejně je zatím pořád zima, občas sněží, ale už se nemůžu dočkat pořádné projížďky na novém mazlovi .

15.3.2010
Ihned po získání SPZky jsem ji běžel vmáčknout do rámečku na motorku. Pak už mi ani nevlídné počasí nezabránilo v první "ochutnávce". Najezdil jsem dnes 140 km a vrátil jsem ji do garáže až po půlnoci po příjezdu z práce. Večer cestou do práce byla děsná chumelenice s deštěm, všude plno vody. Takže jsem si naráz vyzkoušel opravdu vše co se dá. Mohu jen potvrdit všechny superlativy, které jsou zde mnohokrát popsány a nemusím je proto opakovat. Prostě bomba. Nejdůležitější příslušenství nutné k ovládání tohoto ďasa je zdravý rozum . Pocítil jsem obrovskou, běžně nevyužitelnou výkonovou rezervu, až mě napadlo - "proč to má vlastně převodovku?"
160 %ní spokojenost, je to raketa !!! Drobeček
Nyní už je na řadě snad jen polykání kilometrů a sbírání zážitků

15.6.2011
Loňská sezóna byla fantastická, s Kasakama a tlupou jsme navštívili hromadu zajímavých míst v čechách a zažili spoustu zábavy. Najetých 12 000 km hovoří za vše. Vždy jsem měl motorku hlavně na praktické využití (do práce, na chalupu..) a jízdy "kolem komína" (jak se teď říká). Takže domácí cestování bylo pro mne něco nového . Naneštěstí to už bylo chlup za hranicí příjmu a letos je to už neůnosné, i když jsem jízdy přes 200km omezil na nulu . Dohnalo mě nekonečné zdražování všeho, nájem, potraviny, nehorázná cena benzínu + nutná údržba všech strojů (gumy, oleje...), nějaký KO servis auta, 3x technická kontrola během léta. Hezky se to všechno sešlo. V podstatě jsem se od dubna s partou svezl zatím jen 2x. Na řadu přichází nyní nejekonomičtější stroj - Manet Korado, který částečně pomáhá rozpočet srovnat . Takže budu rád, když se z toho aspoň do podzimu vyhrabu a přitom se mi občas povede svézt kratší trasy.
Loni kraloval king, letos je to holt moped
Tak si aspoň říkám "Hlavně zdraví.." !
16.5.2012
Najeté 3000 km na Drobkovi v roce 2011 jen potvrdily neůnosný stav mého ekononomického živoření. Takže jsem nucen do konce června opustit předražený podnájem a letošní sezóna se bude odehrávat pouze v duchu pár občasných "užitečných" jízd do práce, na chalupu ... Veškerý čas od půlky března věnuji sólové rekonstrukci panelákového bytu na Lhotce na konci "Vrbovky"
Takže doufám, že mi příští rok zase zbyde nějaká koruna abych se mohl povozit trochu víc...
... už zbytečně dlouho v Praze neproběhla žádná defenestrace!

papriks
papriks napsal 14.01.20 v 21:17 9b.

fleet.admiral
fleet.admiral napsal 22.08.11 v 06:33

10 b. už jen samou pohodu!

Jízda
Jízda napsal 23.06.11 v 21:03

krásnej Král a královsky vám to jde přeji jen samé pěkné zážitky z cest a 10b pro vás

Sphere
Sphere napsal 09.05.11 v 10:34

myslím, že toto je opravdu kousek pro fajnšmekry 10b!
krásné zážitky

Milunie
Milunie napsal 09.05.11 v 06:58

Strašně se mi líbí ta brutální nádrž, ty "ramena" a ty dva laufy pod sedlem... jedna z nejzajímavějších Suzuki. Deset je málo.