Honda VFR 800 (2009)

Vlastník PeterVFR
Vloženo 21.3.2018
Aktualizováno 26.3.2020

Na svoju dobu výrazne nadčasový dizajn, ktorý asi nie je ošumelý ani dnes, tzv. " technologická výkladná skriňa " od Hondy

Honda CBR 600F: menej turistická, ako VFR
Suzuki GSX 650 F: dizajnovo pekná, ale chýba krúťák a výkon v porovnaní s VFR

První dojmy - Na zvukovú kulisu si zvykám ( odchovaný som na otáčkach radového 4-valca ;-)) ), ale záťah a nakopnutie pri 6.700 ot.( VTEC ) stále poteší, keby mala o cca 1,5 l nižšiu spotrebu a o aspoň 20 kg menej, bola by to šupa.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že ide o typ vhodný na športovú turistiku, viacej turistický, ako športový model, no s možnosťou aj vyšantenia sa.

Doplňky na motorce - Kúpil som ju v originál prevedení - čierna perleť. Zrno na slnku vyzerá síce udivujúco, no zdala sa mi nevýrazná. Tak som sa ju rozhodol kus oživiť dľa svojhu gusta - červené doplnky a reflex. Bike už bol vybavený nosičmi a 3 orig.Honda kuframi vo farbe. Sú na nej vymenené páčky spojky a brzdy vo farbe čierna-červená, vymenené predné stupačky za celokovové, bez gumového nášlapu.
Na zákazku som si dal vyrobiť živicový polep viečka nádrže, podľa vlastného návrhu a farebnej kombinácie.

Bočné padáky

Laďáky LeoVince SBK, od katu dozadu, decat ešte len príde...

Veterný deflektor kvôli v??šiemu využitiu intercomu a rozšírenia pod spätné zrkadlá SW Mottech ( teraz viditeľnosť v späťákoch ako na aute, doporučujem, ak Vás prestalo baviť čumieť si na ruky-plecia v 1/3 zrkadla )

Gi Pro s červeným podsvietením ako otáčkomer, umiestnený v otáčkomeri
Zadný blatník, nastriekaný do klavírnej čiernej

Leo Vince zvuk som zavesil na Y..T...: Honda VFR 800 Leo Vince cold start a aj hot

Kúpil som ju v 11-2016 keď mala cca 26.000 km, teraz mám na nej niečo pod 50.000 km. Spokojnosť s výberom, spokojnosť s komfortom, vhodná na svižné akčnejšie výjazdy aj na dlhšiu turistiku. Podľa nálady a okolností sa s ňou dá jazdiť za cca 6 l/100 km ( ale to musí byť tak človek naladený a v hlave mať zapnutý "ekorežim" ), to ostatné šantenie je za viac l/100 km.
Ladené výfuky Leo Vince SBK boli, bočné padáky tiež, tak som sa začal obzerať po ostatnom “nevyhnutnom”.
Po kúpe motorky som ju hneď na úvod dovybavil o rozšírenia pod spätne zrkadlá od SW Motech. Vyskúšal som si to na predchádzajúcej motorke ( CBF 600 S ) , maximálne sa mi osvedčili , takze som už išiel ich kupou na istotu.
Do hornej časti tunela kapotáže som pod svetlami skryl akustické plašičky zveri, ktoré išli do klavírnej čiernej a dostali červenú linku, rovnako ako hríby bočných padákov a závažia volantu ( ale tie sú strieknuté do čiernej matnej, pôvodne boli hliníkovo sivé )
Ďalej nasledoval ukazovateľ zaradenej rýchlosti GiPro. Umiestnil som ho do otáčkomera , keďže pri jazde najčastejšie mrknem na nebo, naraz tak vnímam aj zaradený kvalít. Keďže podsvietenie otáčkomera je do červena, aj pre GiPro som volil tuto farbu displaya.
Nasledoval nastaviteľný veterný jemne tónovaný deflektor od MRA ( cca vo fareb.tone plexistitu ), bez potreby vŕtania do pôvodného plexištítu. Uprednostňujem úpravy a doplnky typu, aby sa všetko dalo vrátiť do pôvodného stavu. Deflektor som dával hlavne kvôli zníženiu turbulencií okolo prilieb a lepšej využiteľnosti intercomu v tandeme. ( akurát žene som odstavil mikrofón na jej súprave ) ) )
Po dlhšom hľadaní vhodného a dizajnovo vyhovujúceho typu som kúpil zadný blatník. Nastriekaný je do klavírnej čiernej s vysokým leskom. Asi nie je veľa modelov VeFR-a od 2002-2010 ktoré sú ním dovybavené.
Tento rok ( 2018 ) pribudli nastaviteľné červeno-čierne páčky a tlmič riadenia.

Ako sa na nej jazdí ? Mne dobre. Chcel som kompromis, športovo-turistickú motorku. Od Hondy. Tento model mi vychádzal ako ideálna voľba, aj s ohľadom na nadčasový design v čase svojho zrodu, ktorý je v mojich očiach dobre vyzerajúci aj teraz, po X rokoch. Na predchádzajúcom CBF-ku 600 S bol skôr “stoličkovitý” posed, tu je jazdec viac predkloneny dopredu s rozložením časti svojej hmotnosti z prdeli aj na ruky, ale žiadny superšportový extrém. Presuny 300-400 km na zatah nie sú problém, preruší Vás skôr nutnosť tankovať, alebo dať si cigu, ako nepohodlná poloha za volantom.
Motorka je stabilná, dobre ovládateľná, rovnako v tandeme a s 3-omi kuframi. Diaľničné úseky v cca 160 km/hod tempe sa mi osvedčili najviac, tiahle rýchle zátačky na nich s istotou bez stresu a ubratia plynu.
Samozrejme, obratnosťou na technických pasážach s ostrými vracákmi sa nedá porovnávať so subtílnejšími a ľahšími 600-vkami. No vnímam ju fakt ako dobrý kompromis. Kompromis medzi 600 -1000 ccm, kompromis medzi čistokrvných turistom a superšportom. Kompromis pre tých, čo chcú aj aj v jednom. Kompromis pre tých, čo im je 200 km na motorke cez deň málo, kompromis aj pre tých, čo sa raz za čas chcú a potrebujú ísť kus narýchlo všantiť “okolo komína” . Tento model ponúka aj jedno, aj druhé. A s ochranou pred vetrom. Naháče sú síce pekné, ale ten boj s vetrom nemusím.

BranoVFR
BranoVFR napsal 23.04.19 v 18:34 9b.

Dávam 9 len kvôli niektorým doplnkom, inak super. Keby som nemal svoju, tak ti už volám. Videl som na Bazoši. Aké sú tie ladaky? Vidam podobné na fazroch

O.N.E.
O.N.E. napsal 05.10.18 v 18:01 10b.

parádní strojek

Jeanee
Jeanee napsal 24.03.18 v 11:08 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.03.18 v 22:25 10b.

milec
milec napsal 21.03.18 v 21:23 10b.