rebelhorn_kveten_borg

Yamaha XJ 900 (1999)

Vlastník rasoni
Vloženo 17.3.2018
Aktualizováno 9.4.2021

Je to motorka , o které jsem snil už pár let , má vše , co jsem na motorce chtěl mít , což je super

Motorka koupena od FIRMA:Jan Moravčík - Motoboardel (Chomut - komunikace a domluva s majitelem suprová

Honda ST 1100 Pan European: byla pro mě větší , než yamaha

První dojmy - První dojem , když jsem ji uviděl , no paráda , nádhera , má vše , co na motorce bych chtěl mít . Po usednutí jsem věděl, že to je ona . Po nastartování byla trošku hlasitější , špatné těsněním výfuku , ale což , to se vymění . Připadal jsem si , jako malej kluk , když mu dáte " hračku do ruky " :-)

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil pro ty , kdo ji chtějí .

Doplňky na motorce - Motorka má cestovní plexi s deflektorem , takže na mě vůbec nefouká , což je super . Dál má ochranný rám na motor , vrchní givi kufr s plotnou , dva originál boční kufry , kardan a palivoměr .Přibude zásuvka na nabíjení a držák na tel.

Moje poslední sedlání motorky bylo před cca 25 roky a to s Jawou 250,350 .Pak přišla rodina ... No a letos v únoru se objevil inzerát , tak jsem se na ni jel podívat , nádhera , paráda . S Honzou - majitelem , perfektní domluva . No a tak mi ji přivezl. Není to žádná voňavka , taky už má něco za sebou no a doufám , že ještě hodně před sebou ,se mnou v sedle .
Udělaná údržba , výměna filtrů , svíček , olejů ,výfukového těsnění ... , po nastartování si motor jen ševelí , no a ten zvuk 4válce , paráda.
V neděli bylo krásně , no a prvních 130 km už je za námi.
Na manipulaci na místě si musím zvyknout , je fakt těžká , ale to nevadí , vždyť jsem ji chtěl . Po rozjezdu jsem byl dost nervózní , ale po prvních km jsem se smál do helmy , sen se splnil .A vovovo tom to je .
Další postřehy přidám , až toho spolu víc najedem .

11.2018
Tak první moto sezóna je za mnou , motorka zazimována .Letošní rok jsem najel bez pár km 5000 . A to převážně ve dvou .
Je to úplně jinej level cestování , než autem kdy se opravdu balí na motorku do kufrů jen potřebné věci , až sem byl překvapen , že můj batůžek se
s tím celkem rychle smířil
Ujistil jsem se , že výběr typu motorky mně nezklamal . Tím , že nejsem žádnej závodník a mám taky už nějaké roky , jezdím hlavně na pohodu.
Co jsem od motorky čekal , to splnila a to je důležité . Když je potřeba předjet , tak koníky motor na to má , no a když je potřeba zastavit , tak zastaví ,
naštěstí byla jen jedna krizovka , kdy jsem musel rychle na brzdy , naštěstí brzdy reagují relativně dobře.
Při koupi na motorce nebyly nové gumy , letos jsem je dojezdil ,tak budou nové .
Už aby bylo jaro.

12.2019
Tak další sezóna je za mnou . Na začátku roku výměna oleje v kardanu , motoru a nový olejový filtr a nová zadní guma , přední je prý na rok ještě dobrá . Tento rok jsem najel okolo 4000 km , a to sám , můj batůžek pro nemoc se mnou na motorce nejezdil , ale to nevadí , stejně jsem si to užil . Každopádně jízda na motorce v jednom , má svoje kouzlo , člověk nemusí přemýšlet nad tím , že ještě někoho veze ,kde zastavit , kde zakempovat a postavit stan . Motorka opět nezklamala a i startování ráno v kempu v -5 stupních , bez problému . Už se těším na další sezónu , na která další místa se podívám .

rok 2020
Na začátku sezóny výměny olejů , filtrů , přišla i nová přední guma.
Najeto za sezonu 5000 km . Podařilo se mi najet za jedu jízdu i 500 km , ze západu republiky na východ, bez dálnice . Byly i nějaké zastávky na kávu a tankování a musím konstatovat , že dobrý Zadek z toho sezení nebolel , za mně, jsem s výběrem motorky spokojen .

rasoni
rasoni napsal 09.04.21 v 10:13

díky

JP78
JP78 napsal 16.04.18 v 18:14

Je to dobrá mašina.

XJ500
XJ500 napsal 21.03.18 v 21:32 10b.

killerrebel
killerrebel napsal 17.03.18 v 18:44 10b.

Tatka měl kdysi dávno staré xj 900 ještě s kardanem... Jsou to super stroje..

Milan1963
Milan1963 napsal 17.03.18 v 11:31 10b.

Starší, ale vypadá dobře. Přeju ti, at' z ní máš jen radost.