renocar_unor

Yamaha XJ 900 (1999)

Vlastník rasoni
Vloženo 17.3.2018
Aktualizováno 1.2.2024

Je to motorka , kterou jsem chtěl už pár let , má vše , co jsem na motorce chtěl mít .

Motorka koupena od FIRMA:Jan Moravčík - Motoboardel (Chomut - komunikace a domluva s majitelem suprová

Honda ST 1100 Pan European: byla pro mě větší , než yamaha

První dojmy - První dojem , když jsem ji uviděl , no paráda , nádhera , má vše , co na motorce bych chtěl mít . Po usednutí jsem věděl, že to je ona . Po nastartování byla trošku hlasitější , špatné těsněním výfuku , ale což , to se vymění . Připadal jsem si , jako malej kluk , když mu dáte " hračku do ruky " :-)

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil pro ty , kdo ji chtějí .

Doplňky na motorce - Motorka má cestovní plexi s deflektorem , takže na mě vůbec nefouká , což je super . Dál má ochranný rám na motor , vrchní givi kufr s plotnou , dva originál boční kufry , kardan a palivoměr .Přibude zásuvka na nabíjení a držák na telefon a rozšíření bočního stojanu .

Moje poslední sedlání motorky bylo před cca 25 roky a to s Jawou 250,350 .Pak přišla rodina ... No a letos v únoru se objevil inzerát , tak jsem se na ni jel podívat , nádhera , paráda . S Honzou - majitelem , perfektní domluva . No a tak mi ji přivezl. Není to žádná voňavka , taky už má něco za sebou no a doufám , že ještě hodně před sebou ,se mnou v sedle .
Udělaná údržba , výměna filtrů , svíček , olejů ,výfukového těsnění ... , po nastartování si motor jen ševelí , no a ten zvuk 4válce , paráda.
V neděli bylo krásně , no a prvních 130 km už je za námi.
Na manipulaci na místě si musím zvyknout , je fakt těžká , ale to nevadí , vždyť jsem ji chtěl . Po rozjezdu jsem byl dost nervózní , ale po prvních km jsem se smál do helmy , sen se splnil .A vovovo tom to je .
Další postřehy přidám , až toho spolu víc najedem .

11.2018
Tak první moto sezóna je za mnou ,bylo přidáno nabíjení na telefon a držák na telefon .Letošní rok jsem najel bez pár km 5000 . A to převážně ve dvou .
Je to úplně jinej level cestování , než autem kdy se opravdu balí na motorku do kufrů jen potřebné věci , až sem byl překvapen , že můj batůžek se
s tím celkem rychle smířil
Ujistil jsem se , že výběr typu motorky mně nezklamal . Tím , že nejsem žádnej závodník a mám taky už nějaké roky , jezdím hlavně na pohodu.
Co jsem od motorky čekal , to splnila a to je důležité . Když je potřeba předjet , tak koníky motor na to má , no a když je potřeba zastavit , tak zastaví ,
naštěstí byla jen jedna krizovka , kdy jsem musel rychle na brzdy , brzdy reagují relativně dobře.

12.2019
Tak další sezóna je za mnou . Na začátku roku výměna olejového chladiče s hadicemi , výměna oleje v kardanu , motoru a nový olejový filtr a nová zadní guma , přední je prý na rok ještě dobrá .Nové zadní brzdové destičky ,rozšíření bočního stojanu , přikoupen tankvak. Tento rok jsem najel okolo 4000 km , a to sám , můj batůžek pro nemoc se mnou na motorce nejezdil , ale to nevadí , stejně jsem si to užil . Každopádně jízda na motorce v jednom , má svoje kouzlo , člověk nemusí přemýšlet nad tím , že ještě někoho veze ,kde zastavit , kde zakempovat a postavit stan . Motorka opět nezklamala a i startování ráno v kempu v -5 stupních , bez problému . Už se těším na další sezónu , na která další místa se podívám .

rok 2020
Na začátku sezóny výměny olejů , filtrů , přišla i nová přední guma.
Najeto za sezonu 5000 km . Podařilo se mi najet za jedu jízdu i 500 km , ze západu republiky na východ, bez dálnice . Byly i nějaké zastávky na kávu a tankování a musím konstatovat , že dobrý Zadek z toho sezení nebolel , za mně, jsem s výběrem motorky spokojen .

sezóna 2021
Na začátku roku jsem jako pokaždé před sezónou vyměnil olej v kardanu ,motoru a nový olejový filtr .Pak jsem se pustil do úpravy sání karburátoru , zjistil jsem , že jsou popraskané gumy na přírubách . Na internetu jsem našel , jak to opravit a upravit , no a podařilo se .
Moto jde líp za plynem , tak se to povedlo .
Letos najeto 4000 km a zatím super .

sezóna 2022
Během loňského roku jsem pociťoval , že mi řízení ve střední poloze drhne .
Tak jsem zjistil , že jsou vymačkaná ložiska v krku řízení . Na začátku roku 2022 jsem ložiska objednal a vyměnil .

No a samozřejmě proběhla výměna oleje v kardanu , motoru a nový olejový filtr .
Teď ještě novou STK a můžeme vyrazit na novou moto sezónu
Tak STK hotová a můžeme vyrazit
V září mě čekalo víkendových 1400 km a tak jsem musel vyměnit zadní gumu , už by to nedala .
No víkendový trip byl super .

sezóna 2023
na začátku roku výměna olejů , filtrů , svíček ,nové přední brzdové destičky .
V půlce roku jsem zjistil , že prolíná olej z pravé vidlice , tak proběhla demontáž

a přetěsnění předních vidlic. Vidlice nikde neprolínají , tak se povedlo .
Letos najeto 4500 km .

Holnick
Holnick napsal 16.01.24 v 14:22 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 28.02.22 v 15:08 10b.

dobrý stroj, jeden z oblíbených a s kardanem

Radian
Radian napsal 19.05.21 v 19:23 10b.

Moc pěkná, hlavně když je plně nastrojena a připravena na delší cestu.

rasoni
rasoni napsal 09.04.21 v 10:13