PROFIL MOTORKY

Yamaha FJ 1200 (1989)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník syrrius
Vloženo 18.2.2018
Aktualizováno 18.2.2018
Zobrazeno 2 909x
HODNOCENÍ PROFILU OD 14 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.7

Popis motorky


Koupená na půl s kolegou za trochu peněz abychom zjistili co na těch čtyřválcích vlastně je.

První dojmy - Nikdy jsem na 4-valci nejel a jak se naskytla možnost koupit tuto velrybu šlo se do toho. Spoustu úřednické práce s ní máme už za sebou a ještě spousta hlavně technické práce nás čeká. Ve zkratce: Je to velké, je to těžké a nestarutuje to :-D.

Motorku bych doporučil pro - Není to moto pro každého. Technicky už je dost za dnešním standardem jak na podvozku tak brzdách ale motoricky věřím že udrží krok. Navíc tento kus už něco zažil a je to na něm vidět...

Recenze

Moto koupená náhodou od "kolegy známeho známého" v dobré víře že je vlastně pojízdná a je třeba poladit jen pár maličkostí...
Když jsme se na ní byli mrknou tak byla zbavená plastů a tak nějak na půl rozebraná jako když "motokutil" hledá závadu. Na motorce prý jel a jede jako drak ale nastarovat nejde protože teče čerpadlo.Dále STK už není a značky jsou v depozitu.
Po zvážení že to s kolegou vezmeme na půl aby ani jednomu nebylo líto za vrak dát ty peníze.
Domluveno. Spravíme pojezdíme a snad bez ztráty na financích za rok možná dva prodáme dál...
Při nakládce moto do auta se prodejce rozhodl že si nechá kufry a taky jen tak mimo nám oznámil že při poslední vyjížďce mu upadl přední blatník ale s cenou hýbat nechce. Jo a taky že není psaná na něj ale na bývalého majtele ale sežene plnou moc.
Znáte tu chvíli kdy vám rozum říká nedělej to ale nadšení z nové hračky je silnější?
Na dílně se provedl pokus o start bez čerpadla jen na "petku" s benzínem a chytla. Motor neklepe a zbytek se doladí...

Přepis je pomalu na knížku ale v kostce. Na poprvé nepovedla evidenční kontrola jelikož jsme čekali že bude stačit jen VIN a štítek tak jako vždy ale ono už ne. Vozidlo prý musí být připraveno jako na TK. Prý napíšou do protokolu že VIN sedí ale z důvodu chybějících dílů je výsledek kontroly: NEVYHOVUJÍCÍ. Někdy to prý projde..
Na úřadě mi paní za přepážkou potvrdila že to určitě neprojde :-/(aneb jak donutit hlupáka udělat kontrolu 2x...). Další zábava začla když se mě paní ptá kde mám značku a malý techničák? Říkám že moto je prý v depozitu. Ne ne moto je normálně v provozu.
Zase ta chvíle kdy rozum říká vys+r se na to a zbav se toho
Nakonec po opakované kontrole kdy moto už schopna projít i TK tudiš místo evidenční se udělala TK a opětovném kolečku na uřadě je konečně moto přepsána a detaily raději nevědět Na stk mi Technik řekl že ta motorka vypadá jako blbě zavedená do polopřevodu tak ať si s přepisem pospíším než si toho někdo všimne .

Uvažuji jestli to za to stálo na ten rok nebo dva.
Jenže ono se na ni i pěkně kouká. Strašně se mi líbí ten motor a mohutnost celkově
Je to takový pěkný kus železa na kterém je vidět že kdysi se nebáli jít do toho po hlavě(nebo si to kdysi bez všech nařízení mohli dovolit)...

Možná že se do další garáže jen tak nepodíváNejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
jerseySE
jerseySE napsal 25.02.18 v 14:57 10b.

Jo, velryba, ale krásná

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 25.02.18 v 14:54 10b.

Pořádnej kus železa

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 25.02.18 v 14:52

Pořádnej kus železa

Vítali
Vítali napsal 22.02.18 v 22:51

Tak tomu říkám "šlápnout do hovna".Bych si asi napřed zjistil,jak to s těmi papíry je a pak kupoval.Mimochodem,mám taky FJ 1200 a je to dobrá motorka a na to,že je z roku 1990 i docela moderní.Tak to dejte do kupy a hurá...

Reno77
Reno77 napsal 22.02.18 v 21:35 10b.

krásná

Více komentářůTOPlist