Kawasaki Versys 1000 (2013)

Vlastník SLAY
Vloženo 3.1.2018
Aktualizováno 15.5.2023

Silné cestovní enduro s tak trochu kontraverzním desingem ,který se každému nemusí líbit.Motorka pro každou příležitost.

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - perfektní přístup ke kupujícím, naprostá vstřícnost, komunikace na 1*.Tady se určitě vyplatí motocykl koupit.

Ducati Multistrada 1000: příliš vysoká cena
Aprilia Caponord 1200: nic extrovního nebylo v nabídce ne až tak atraktivní
Aprilia ETV 1000 Caponord: přece jen starší ročník nižší výkon,a drátěná kola,vizuálně tak trochu \"hroch\"
Yamaha Tracer 900: Za srovnatelnou cenu ,chudší výbava,větší nájezd no a ve finále\"tuctový design\" dnes už má 2-okou masku kde jaká motorka

První dojmy - První dojmy ještě ze zapůjčené na pár km od kamaráda- oproti FZ 1 pohodlný posez,široká řidítka,krásně ovladatelná ,dobré brzdy.Opravdu mi okamžitě padla do ruky a hned mi prošlo hlavou že by to mohla být správná volba při výměně za FZ 1.Negativa po pár km nelze říci.

Motorku bych doporučil pro - těžko řící komu ji doporučit ,nemám nic nejeto pocitově tomu kdo chce silnej stroj,ale už není na "závodění".Teď už můžu dodat pro všechny kdo se chce jízdou opravdu bavit

Doplňky na motorce - kryt chladiče SW motech,blastry origo Kawasaki,zásuvka,ukazatel zařazené rychlosti,boční kufry Givi,zadní kufr Kappa,hlavní stojan,padáky Givi,gelové sedlo.Tak a trochu úprava desingu proužky ze zlatého karbonu ,zlatá podložka stojanu a zlaté rolny,uvidíme co dál.Laděný výfuk IXIL.

Průměrná spotřeba - 5.66128 l/100km

Koupena jako vánoční dárek.Zkušenosti zatím v podstatě žádné sám jsme zvědav jak a za jak dlouho se sžijem a zvyknem to ukáže následují sezona.Vybral jsem si protože očekávám že jízda bude pohodlnější a to i ve dvou.Pro její neotřelý desing.
Tak ujeto prvních +/- 2000 km ,sice se pořád nemůžu ubránit srovnávání s FZ 1 ,brzdy prostě nejsou tak "ostré " a ten raketovej nástup po otočení heftu tu taky není,ovšem jízdní pohodlí jasně pro Versys,ovladatelnost taky jasně pro Versys,výhled do zrcátek výbornej,spotřeba mi mile překvapuje.Už se na ní dokážu taky perfektně bavit takže ještě dalšími kilometry ještě víc vychytat nájezdy do zatáček.
Po ujetých 4.500 km naprostá spokojenost,udělal jsem dobře že volba padla na VERSYS zábavná,která se cítí všude dobře /pravda terén jsem nezkoušel/ v zatáčkách stačí jakémukoliv stroji bez problémů a dlouhé roviny moc nejezdím.Po 14.000 km potvrzeno tohle byla opravdu správná volba.

drake1961
drake1961 napsal 01.12.21 v 19:09 10b.

má krásnej profil, líbí se mi...

Milan1963
Milan1963 napsal 14.11.20 v 22:34 10b.

NeverWalkAlone
NeverWalkAlone napsal 26.08.19 v 22:47 10b.

KlokanJack
KlokanJack napsal 13.11.18 v 16:53 10b.

Pěknej stroj

Simitom
Simitom napsal 31.07.18 v 11:23 10b.

Super design. Posledni generace už se mi tolik nelíbí.