Husqvarna 701 Enduro (2017)

Vlastník ZTD
Vloženo 10.11.2017
Aktualizováno 30.7.2019

Malá kamarádka pro velkou KTM.

Motorka koupena od Tracktion Motorcycles

První dojmy - Můj první velký jednoválec, trochu jsem měl obavy z vibrací a sedla. Naštěstí při první dvěstěkilometrové vyjížďce přímo z prodejny se všechny obavy vytratily a náramně jsem si ji užíval.

Motorku bych doporučil pro - Motorka se mi zdá ideální pro lidi, co mají rádi šotolinu a občasný lehčí offroad.

Doplňky na motorce - hliníkový kryt motoru, offroad ABS, Perun Moto nosič, ochrana zadního brzdového kotouče, usb zásuvka, hliníkové chrániče rukou, Rally-Raid zadní brzda a ochrana pístu, alu koncovka řadičky, Kriega zavazadla, titanový Wings výfuk a ochrana výfuku, hliníková mřížka chladiče a padací rám, Ram držáky pro mobil a InReach, zrcátka Double take.

Po přestěhování na Jižní Ostrov NZ mám teď mnohem víc možností a času na prozkoumávání místních šotolinových cest a pěšinek. Moje současná KTM 1290 je na to ale trochu velká, takže jsem se začal poohlížet po nějaké středně velké motorce, která by se případně nezalekla ani menšího offroadu. Nakonec jsem se rozhodoval mezi 701 a AJP PR7. Začátkem týdne se objevila výhodná koupě ex-dema 701 u místního prodejce a bylo rozhodnuto...

První tři tisíce kilometrů jsou za mnou a jsem stále spokojený. V porovnání s KTM 1290 je 701 v težším terénu mnohem obratnější - písek a oblázky jsou zábava. Co se mi nelíbí je tvrdé sedlo při delších přejezdech po asfaltu, snad si na to časem zvyknu. Motorka je mechanicky mnohem jednodušší, takže se snažím dělat většinu servisních úkonů sám. Až sjedu pláště, musím se naučit vyměnit duše - n?řadí od Motion Pro a náhradní duši už s sebou pro jistotu vozím.

MrMith
MrMith napsal 07.02.22 v 11:03 10b.

OffroaderXR
OffroaderXR napsal 18.02.19 v 16:17 10b.

Pro zvýšení dojezdu doporučuju pořídit axialní nádrž od Rade Garage má 6 litrů a dojez se zvýší o dalších více něž 100 km, součástí setu je i nový airbox s pěnovým filtrem od Twin air

Pes69
Pes69 napsal 25.02.18 v 18:50

Ztd: díky.

300 není špatný, ale líbilo by se mi, kdyby někdo takovouhle střední třídu dělal i trochu víc travel - tedy dojezd třeba k 500km... a taky trochu pohodlný sedla... Jo a taky něco co nemá sedlo 95cm, na to nevylezu ani s žebříkem ... Dík a užívej jednu z nejbajecnejsich zemí světa

ZTD
ZTD napsal 25.02.18 v 17:39

Dojezd je max 300km, když se snažím jet úsporně. Záleží to ale i na terénu.

Pes69
Pes69 napsal 25.02.18 v 13:59 10b.

Ty hajzle, ty bydlíš na NZ a ještě na jižáku?? těžká brutální gigazávist!!

Jak velký má motka dojezd na bandu??

Užívej gravels a pozdravuj Otago!