Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Fena-
Vloženo 16.9.2017
Aktualizováno 16.9.2017

Vloženo: 24.03.2019, Uskutečněno: 17.03.2019, Zhlédnuto: 11x

17.03.2019

Takřka letní den uprostřed března a šňůry mrazivých rán a sněhových přeháněk a rozbahněných cest. Skoro meteorologický omyl... Třebechovice 17,5 °C, Trutnov 14,3 °C, Hradec Králové 21,5 °C = prostě nářez! Ostře sledovaný den celý týden, jestli tu předpověď fakt myslí vážně, všech pět radarů na liště monitoru ožilo a bylo v plné pohotovosti. Hřebeček už pofrkával týden v maštali po návratu ze servisního lázeňskýho pobytu, nablejskaný, v plný stooktanový zbroji. Toník (www.antoninsklenar.cz ) mi přivezl motku tak krásnou, dokonce se mi povedlo být na předávacím stanovišti u doupěte o pár minut dřív, takže jsem viděla hřebečka přijíždět – vypečené svítící lampy vypadají luxusně. Nemůžu se dočkat. Hadry, helma, botky, nervozita, trasa – všechno připravené. Ranní rituály, pochybnosti, jestli jsem krotit hřebečka nezapomněla. Ooolalaaa, kdepak. To bylo tak slastný, když mi čtyřvál zavrněl pod zadkem. Jediný stín byl den – v neděli už nemám tak bezuzdný časový možnosti a to nemám na motce ráda. Na ní je to o svobodě, nadechnutí, toulání. Hlídání času je totálně mimo. Nicméně... sakra, bylo to Boží. Číhala jsem na první možnost hodit blinkr a předjet první kořist, podkopnout kvalt a vzít za heft a nechat si propláchnout tělo... no doooprčic, jak jsem to mohla celou dlooouhou zimu vydržet... Trasa je notoricky známá, kapánek natáhnutá komínovka. Hlídám si výtluky a pozůstatky štěrku, sváteční řidiče, který vytáhlo slunečný počasí, užívám si všechny motorkáře cestou. Nikdo určitě nebrblá, že zdravení je nekonečný, prožívám neskutečnou radost. Na horizontu se přibližuje panorama Krkonoš, jsou pod vrstvou sněhu a teplota lehce klesá. Vzduch voní a kafe na zastávkách taky. Čas je skoro zpomalený, lidé se potulují po svých zahradách, teplota je lenivá a po sněhu ani památky. A po silničářích jakbysmet, včetně cedulí „Musíme to opravit“. Provoz je hustší ale přehledný. Chovám se slušně a reakce řidičů aut je takřka okamžitá. Neprasím a při první možný příležitosti mi uhýbají a dávají volný průjezd. Nikdy nezapomenu poděkovat. Čas je neúprosný, kličku na Svitavy si musím odpustit, ale Vamberák za odměnu teda ne. Když u doupěte ztichne motor a hřebeček si odfrkne, vybavuje se mi Toníkova věta „Máš novou přední gumu, musíš ji zajet, tak opatrně“. No ty kráso, jsem na to dočista zapomněla. Ale zajetá je zodpovědně, tudíž asi dobrý. Lehce opouštím Pilot road a posunuju se k Pilot Power. Večer tradičně prolítávám zprávy, jestli se všichni z cest vrátili do svých cílů. A zamrazí mě. U Kocbeří nedaleko Trutnova končí svoji toulačku mlaďoučký motorkář, v místě, který jsem míjela chvíli před ním. Ale on už se nikdy nevrátí...

17.03.2019 – 296 km.

Trasa : Žamberk, Třebechovice, Jaroměř, Trutnov, Nová Paka, Úlibice, Hradec Králové, Holice, Litomyšl, Česká Třebová, Vamberk, Žamberk

• Okupační výroční sobota...

Okupační výroční sobota…... 21.08.2021 Tož všem Johankám, i když nejsou z Arku, pěknej svátek, když už jste ho vyfasovaly na tohle datum. Sobota a počasí zralý na výlet. Záměrně netvrdím na toulačku, protože s mlá

Vloženo: 06.09.2021
    Uskutečněno: 21.08.2021
  • Long live victory!...

Long live victory!... 08.-09.05.2021 Málem to vypadalo, že budu mít utrum, ale nakonec...vítězství!!! Juchůůů! Staříky měla na starost poprvý na víkend ségra a mládě se nakonec v pátek večer taky přemístilo. Do zbýv

Vloženo: 16.05.2021
    Uskutečněno: 16.05.2021
  • Vypalovačka bez dat...

Vypalovačka bez dat... 24.-25.04.2021 Mno... Jak s touhle kapitolou naložit, abych se nemusela zprudka nad sebou zamyslet...sákryš. Nejspíš jako obvykle :) Už bylo nad slunce jasnější, že ten víkend klapne, poněva

Vloženo: 08.05.2021
    Uskutečněno: 08.05.2021