ČZ 175/477 (1976)

Vlastník mim1
Vloženo 31.12.2016
Aktualizováno 1.1.2017

Po udělání řidičáku (tehdy to ještě šlo v sedmnácti) moje první vlastní a tehdy vlastně už i dospělá motorka.

První dojmy - Předtím jsem jezdil jen s kamarádem "pbul" na fichtlovi, občas jsem projel Simsona, když se hodně zadařilo tak i MZ-tu 150. Překvapilo mě tenkrát hodně mile, že motoricky se snad i rovnala právě té MZ 150.

Na škole to byl pro mne v té době jediný dostupný stroj. Snem byla samozřejmě MZ-ta, ideálně 250-tka, ale to bylo mimo můj dosah.
Číza mile překvapila motorem, který se blížil, možná i rovnal té stopadesátce od MZ. Žel podvozek, brzdy, ergonomie a vzhledová atraktivnost už byly citelně pozadu.
Ta zastaralost a také postupný příchod jiných zájmů zapříčinily, že motorka chátrala čím dál víc v kůlně. Jezdil jsem na ni necelé dva roky, v podstatě jen kolem komína, během vojny šla z domu.

P.S.: Omlouvám se, fotografie z té doby nemám, bez vložení obrázků mi to ale nechtělo motorku vzít. Použil jsem tedy bez autorizace nějaké z internetu. Kdyby to byl problém, dejte prosím vědět.

O.N.E.
O.N.E. napsal 02.01.17 v 11:20 10b.