Yamaha XTZ 660 Tenere (1992)

Vlastník owenovic
Vloženo 28.8.2016
Aktualizováno 10.6.2019

XTZ-tko je velká a svým zpracováním pro mě dostačující.

Suzuki DR 650: nějak jsem nenarazil na tu pravou

První dojmy - První dojem byl jako u mé předchozí motorky kladný. Líbí se mi tyto starší stroje a tahle mě oslovila. Líbí se mi pohodlný posez a taky, že jsem o něco víš a mám větší přehled co se děje kolem.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná jak pro začínající, tak i pro zkušené jezdce

Doplňky na motorce - Padáky, blastry, voltmetr, hodiny, kufr...

S klidným srdcem mohu napsat, že můj přechod z cestovního Vfrka na tuto yamahu nebyla chyba. Ano nemá tolik kilovat , nelítá ani přes 200km/h. Ale za to je to motorka , která splnila mé očekávání. S myšlenkou o přechodu na endurko jsem si hrál už asi 3 roky. Minulou sezonu jsem se rozhoupal a rozhodl se. Měl jsem doma vymazlenou Vfr aspon , doufám, že to tak mohu napsat. Tchán měl DRko a tím to i začlo. Čím víc jsem si jí půjčoval tím hlouběji jsem se ponořoval do enduro sportu a tohoto odvětví, až jsem nakonec koupil tuto yamahu.

Konec sezony 2016:
Tak něco málo jsem s tenerkou nalítal hlavně v terénu sice na mitaskách E-07 ,ale dalo se. Motorka mě mile překvapila, svou hravostí i když je těžká ,tak si sní hraju jak já chci. A toto jsem od mé motorky vyžadoval. Ve dvou jede taky slušně a přítelkyně se aspon ,tak nebojí jako na VFR-ce ,kde jsem si nebyl hlavně v zatáčkách 100 procentně jistý,ale ted je to zase o 100 pro. lepšíí.

Je tady rok 2017:
Pro tento rok jsem si řekl,že tenerku trochu dám dokupy. Proto jsem jí celou rozdělal a postupně jí dávám vše co potřebuje. Rám chci dát na komaxit ,plasty nechat přestříkat dát nové papuče asi E-09. Ještě mě čeká plno práce a potom STK. Snad to do začátku sezony vše stihnu. Prostě renovace se vším všudy

Konec sezony 2017

S renovací jsem téměř hotový, jak po technické stránce , tak i po te mé duševní. Motorka nakonec dostala vše co potřebovala. Udělal jsem novej komaxit , nechal přelakovat plasty a ty mne zdržely a naštvaly teda pořádně. Dále filtry, olej, spoustu nových komponentů, no bylo toho dost, že se mi to ani nechce vše vypisovat . Nakonec tento rok 2017 jsem se ani jednou nestihl projet. A tady pár foteček

Rozebrání a chystání na komaxit

Komaxit hotovej, aneb červenočerná barva to jistí

A už se skládalo

Měnili se i komponenty

A pak se už čekalo na plasty. Ještě mi chybí pár drobností a budu připraven na rok 18

Tady pár dalších fotek po mé renovaci

Mojemala napsal 06.02.19 v 19:04

Mojemala napsal 04.02.19 v 20:18

Taky paráda

Brumbaal
Brumbaal napsal 26.09.18 v 20:20

hele naprosto ti rozumim, tyhle mašiny maj srdce a dokážou za něj vzít.. já v tom lítám taky. 660 je asi to nej co si moh sehnat, je to hodně povedená motorka. Super Tenere 750 už taková neni. Koně nic neznamenaj. Zátah tam je a je lehká. Ať ti dělá radost!