Jawa 150/352 (1955)

Vlastník saulik
Vloženo 29.10.2015
Aktualizováno 19.11.2016

Můj doufám poslední přírustek do jawí rodinky.. Na motorce se mi líbí že je to mezityp dost odlišnej od pozdějších motorek u kterých šlo vše zaměnit

Což je hodně sranda při opravách...

První dojmy - Motorku jsem viděl někdy z jara 2015. Ikdyž jsem o ní slýchal asi 2 roky už, jen že nějaká ČZ 150 a že ji nadá zalevno. Jednou jsem prostě jel obhlídl to zjistil že měla jen 2 majitele má živý papíry akorát bez stk a hlavně ja to půlbuben. Slovo dalo slovo a ted v říjnu motorka konečně doputovala domů.

Jako první jsem motorku zkusil nakopnout bohužel bezvýsledně. Ani neházela jiskru a všude na drátech byly slavný točosvotky v izolačce tak sem naznal že to asi bude marný. Motor se točí má dobrou kompresi řadí krásně včecko vypadá v pohodě. Stihl jsem pouze vapku a trochu to rozebrat. Blatníky dají dost zabrat aby vypadaly ale jinak docela slušnej stav z ekterýho přez zimu vykřešu pěknej stroj. Výfuky mám sehnaný origo krásný na ty leta, jen sehnat ráfky vyměnit elektro a trochu hodně moc to počistit a myslím že nebude problém. Dá to ještě hoknu ale jízda na 352 mě baví víc jak na velkejch kývačkách..
Momentálně tj 1.3.2016 proběhla komplet rozborka během které jsem si potvrdil že stačí jen čistit šmír.
Je to rezavý ale na technické slušně vysvětlím že té mašině je víc jak jejih babičkám a bude pokoj.
20.10. Motorka konečně funkční. Musel jsem udělat převodovku, kliku a docela hodně laborovat se spojkou. Jinak svítí jezdí brzdí jak za mlada :)

pp377
pp377 napsal 27.10.16 v 05:21 10b.

Máš ji pěknou, ať se ti daří a jezdí ti to o 106!

saulik
saulik napsal 30.10.15 v 20:33

Já vím sháním dál bohužel je dost problém sehnat nějakej slušnej kus.. případně mám i hezký koncovky k doutníkům, času dost uvidíme jak to dopadne :)

Dolin
Dolin napsal 30.10.15 v 13:15 10b.

Paráda. Jen ty výfuky máš tělesa na doutníky a zadek rybiny,..

novis79
novis79 napsal 29.10.15 v 20:26 10b.

Tak k teto masine gratuluju, na ty roky je stav myslim dost v pohode. Mamji taky a je to super masina a i je dost malo videt na srazech, mam pocit jako by neopravnen stala na okraji zajmu a pritom to neni zadnej slaboch.