Aprilia ETV 1000 Caponord (2002)

Vlastník Jardas444
Vloženo 22.8.2015
Aktualizováno 30.12.2018

Je to prostě Italský temperamentní hřebec.

Motorka koupena od Soukromý prodejce

BMW R 1150 GS: Už delší dobu jsem chtěl Capoucha.

První dojmy - Nebudu tu psát jako 99% lidí,že mi hned padla do ruky.Prostě jsem si na ní musel zvyknout.

Motorku bych doporučil pro - Určitě není na denní poskakování po městě.Je to prostě motorka na výlety a delší cestování.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty,Zásuvka na 12V,Alarm,padáky,vidlička před přední světlo,centrální stojan,hliníkové kufry,blástry,přídavná světla Kappa,2xUSB zásuvka,laďáky GPR,

kouřové plexi,voltmetr.

Průměrná spotřeba - 6.11833 l/100km

22.8.2015
Po Capouchu jsem koukal už delší dobu.Zaujal mě svým vzhledem a výkonem a po pročtení recenzí jsem zjisti,že kromě pár známých slabin které když se odstraní,tak je motorka spolehlivá.
Při zkušební jízdě jsem měl respekt z výkonu motoru a předních brzd.Přecházím z Biga který má o polovinu menší výkon a přechod z jednokotoučové brzdy na dvoukotoučovou je sakra rozdíl.Při prvním přibrzdění jsem málem políbil přední plexi .Dále jsem měl obavy z váhy ( 248 kg.) a tím spojená manipulace na místě.To mě ale mile překvapilo.I když je skoro o 30 kg.těžší než Big,tak se na místě ovládá alespoň mě lépe.Je to tím,že má posazené níž sedlo a těžiště Capoucha je taky nižší.
Co se týká jízdních vlastností,tak jak si na Capoucha člověk zvykne,což je hodně rychle,je to požitek z jízdy.Jediné co bych Capouchovy trochu vytkl jsou přední vidle,které mi připadají tvrdší.Jinak zadek naprosto super.Přední brzdy jsou alespoň podle mě dost dobrý a zadní ani vlastně nevím protože jsem jí nepoužil :D.
I přes svojí váhu se krásně lehce vodí do zatáček Za první dva dny jsem s Capoucham najezdil 600 km.Vyzkoušel jsem ho jak po ne zrovna dobrých okreskách kde mi jak jsem psal trochu vadilo chování předních vidlí,tak na silnici 1.třídy a i na dálnici a musím říci,že se jinak motorka chová perfektně.Spotřebu jsem měl od 6 - 6,5 litru.
Terén jsem nezkoušel a ani zkoušet nebudu ale myslím,že polňačky s přehledem zvládne.
Capoucha jsem si pořídil hlavně kvůli cestování a myslím,že jsem si vybral dobře.Splňuje vše co jsem chtěl : výkon,jízdní vlastnosti a pohodlí.

30.8.2015
Tak po devíti dnech jezdění jsem natočil 1600 km. a opravdu jsem s motorkou velice spokojený.Kromě těch předních vidlí které jsou tvrdé jí nemám zatím co vytknout.

28.9.2015
Po 39 dnech co mám Capoucha jsem najezdil 4000 km. a jsem naprosto spokojen.Vše funguje jak má .

9.10.2015
Po 49 dnech najeto přes 5000 km.a vše funguje zatím jak má.Spokojenost.Přibyly nějaké ty doplňky.

21.11.2015 Tak jsem definitivně letos ukončil sezónu a Capoucha zazimoval.Po 3 měsících co ho mám jsem najel 6400 km.a dá se říci,že jsem spokojen,Žádný vážný problém se nevyskytl,jen při vyšší rychlosti trochu vibrují řidítka ale to mi minulý majitel říkal,tak přes zimu vyměním ložiska v kole.Úprav mám přes zimu dost ale to co vše udělám,tak to napíši později .

19.3.2016
Přes zimu jsem vyměnil ložiska v předním kole,vyměnil olej v předních vidlích,zrepasoval zadní centrál,rozebral přepákování,vyčistil a namazal jehlová ložiska,dal KaN filtr,iridiové svíčky,vyměnil problematický konektor pod nádrží a kovovou benzínovou rychlospojku,olej+filtr,koupil laďáky GPR,koupil nové kufry Big Husky,nechal opravit budíky (při nízkých venkovních teplotách se nechtěly rozsvítit),koupil přídavná světla od Kappy,novou baterku,zabudoval do palubky 2xUSB zásuvku a udělal držák na navigaci.

24.11,2016
Bilancování letošní sezóny.
S letošní sezónou jsem spokojenej.Navštívil jsem opět Slovensko a Polsko,dále Rakousko,Ukrajinu,Rumunsko, Maďarsko a mnoho krásných míst v naší republice.Motorka šlapala celou sezónu bez chyby.Jediné co jsem na konci sezóny měnil bylo startovací relé.Celkem letos najeto 16412 km.
Přes zimu budou nějaké ty úpravičky a opravičy ale nic velkého a už se budu těšit na novou sezónu

20.1.2018
Na letošní zimu jsem si naplánoval zrepasovat přední vidle.Vyměnil jsem stítací kroužky,gufera,vyčistil je,dal nové progresivní pružiny Wilbers a dal olej AGIP W15.Následovalo vyčištění a namazání jehlových ložisek v přepákování. Dále jsem vyměnil zadní pružinu na centrálu za novou progresivní Hyperpro.Dále jsem vyměnil komplet spojkový kit.Místo klasických korkových lamel jsem zvolil kevlarové.Dále výměna oleje opět REPSOL 15-W50 + filtr,vyčištění vzduchového KaN filtru,vyčištění hlavního spojkového válečku a výměna gufera vč.výměny brzdové kapaliny.Poslední věc byla výměna origo páček za nové CNC.
Tato údržba mě stála 18000 Kč.

Sezóna byla super,motorka šlapala jako hodinky celých 13000 km.které jsem najel.Musím vyzdvihnout 14 denní dovolenou v Alpách Německo,Rakousko,Itálie,Lichtenštejnsko,Švýcarsko,Francie vč.návštěvy Saint-Tropez) kde motorka dostala opravdu zabrat.

30.12.2018
Sezóna ukončena a nastalo bilancování.
Po toulání se po naší republice a párkrát návštěvy Polska byla hlavní dovolená.Ta nás letos zavedla na Balkán (Srbsko,Makedonie,Bulharsko,Řecko,Albánie,Černá Hora,Bosna a Hercegovina,Chorvatsko a Slovinsko).Musím říci,že to byla nádherná dovolená.V každé zemi bylo na co koukat,poznávání místních lidí no a příroda prostě super.
Letošní sezónu jsem ukončil s nájezdem 14600 km.
Teď mě čeká zase nějaká ta údržba aby byla Karkulka připravená na novou sezónu.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.08.22 v 20:08 10b.

Caponord se mi líbí. A nejsem sám...tak at' dál dělá radost.

Káreo
Káreo napsal 14.01.22 v 07:08 10b.

Parádní recenze! Taky jsem těsně před Vánocemi pořídil Kapouše, tak už se klepu na sezónu. Tak ať to jezdí kolego!

Massakra
Massakra napsal 01.03.20 v 18:02 10b.

Děkuji i tobě.

pavelpokec
pavelpokec napsal 12.09.18 v 08:39 10b.

Je to krásná italka taky o ní dost přemejšlím jen se bojim elektroniky.

ORi_SV
ORi_SV napsal 27.08.18 v 22:07 10b.

Tahle aprilka mě vždycky moc zajímala :) na delší cestování to musí být vážně super a není tak okoukaná jako GS apod. uni mašiny :) ať slouží :)