Yamaha XJ6 Diversion (2012)

Vlastník zdalis
Vloženo 19.8.2015
Aktualizováno 8.4.2018

Univerzalní snadno ovladatelná motorka, která hodně odpustí, ale i to dokaže pěkně rozjet

Suzuki SV 650: Zkoušel jsem projet ale nějak mě neseděla
Yamaha MT-07: Starší v bazarech zatím moc není, na novou jsem neměl
Honda CB 650F: Starší v bazarech zatím moc není, na novou jsem neměl

První dojmy - Okamžitě jsem se cítil jako doma právě díky ovladatelnosti, uvolněnému posezu, pružnému a nenásilnému motoru. Zaujala mě i dobrá funkce štítu, Vyšší váha se projeví při manipulaci na místě, tam by to chtělo dietku.

Motorku bych doporučil pro - Nižší postavy kolem 170cm, začátečníci. Pro denní dojíždění, projížky, ale i pro zablbnutí.

Doplňky na motorce - Výfuk Scorpion, ABS.

Známej mě nechal na ní svést, protože ji prodával a nadchla mě natolik, že sem ji musel mít. Díky perfektní známé historii včetně servisky nebylo co řešit. Při koupi 2 roky stará, 5tis. km najeto.

Po desetileté pauze od ježdění jsem na ni sedl a cítil jsem se jako doma. Dá se s ní jet krokem a kličkovat mezi auty po městě, ale taky to slušně rozparádit mimo město. Do zatáček jde úplně sama, v pohodě odpustí i mírné přohřešky začátečníka. Motor plynule táhne od 2,5 tis. a od 6 tis začíná byt pěkně živý. Na svižnou jízdu ji člověk musí držet pod krkem, neustále si hledat správný převod. Krátká jednička a dvojka se perfektně hodí do města, ale také krátká šestka je stavěná spíš na okresky než na dálnici. Na okreskách a ve městě nedostatkem výkonu rozhodně motorka netrpí, dá se vystřelit opravdu rychle. Naopak na dálnici se moc dobře necítím, díky různým úplavům vzduchu, krátké šestce a né uplně cestovnímu posezu. Na okruh bych asi zatím trápit nevzal.

wsbk
wsbk napsal 19.08.15 v 17:17 10b.