BMW K 1600 GTL (2011)

Vlastník sklenny
Vloženo 15.8.2015
Aktualizováno 2.10.2016

Gauč na dvou kolech. Nevím, zda existuje pohodlnější motocykl. Polykač kilometrů, pohodlný pro jezdce i batůžek. Každý další den jízdy se člověk těší víc a víc na ten zátah a na pohodlí.

První dojmy - Prvních 5km jsem se potil, co že jsem to koupil. Ale potom již nastalo jen usměvné období, kdy jsem si začal vychutnávat každý km na tomto korábu. Když sundám kufry a jedu sám, je to skoro supersport, když chci jet volně, dám 6ku a nemusím řadit, když nechci.

Motorku bych doporučil pro - to nemůžu hodnotit. Pořád si myslím, že jsem mladý kluk, ale chci poznávat dálky a chci se při tom nezrasovat. Chci přijet v pohodě a nemarodit pak týden... Asi je to spíše na delší cesty, ale jezdím i kolem komína, např 200km, a jsem zcela fit.

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti, vyhřívaná obě sedla, nastavitelný plexi štít elektricky, rádio, tempomat, palubní počítač, led mlhovky, 3 kufry, topcase s vnitřním osvětlením. Originál navigace. Dodal jsem malé padáky.

Za první 2 týdny jsem najel 2600km. Všechny možné silnice, dálnice, Alpy. Nenašel jsem problém, s kterým by si motorka neporadila. Až na momenty, kdy mašina stojí a vy s ní máte manipulovat. První otočení v garáži řídila celá rodina, nyní to zmáknu sám, ale pořád to chce být obezřetný. taková váha, když se dá do pádu... raději to nechci vidět.

V září 2015 jsem si dal první vyjížďku se svojí manželkou. Do té doby se mnou jela 2x kolem komína. Až Káčko ji přesvědčilo, že zkusí projet se mnou kus světa. A nebyla zklamaná. Za týden jsme dali Plitvická jezera, 2 dny Dubrovník, 1 den Bašku na Krku, Jadranskou magistrálu, Slovinsko, Itálii, Rakousko... nebrečela, naopak, vrněla blahem. Stejně tak jako Káčko...spotřeba 5,6l v plné náloži. Opravdu pohodlí na 2 kolech...tedy až na to zastavování na křižovatkách..anebo otáčení na parkovišti.
V září 2016 jsme ve stejné sestavě dali Švýcarsko (ST. Bernard), na trajekt do Janova a celou Sardinii. Krom "jedničkových" zatáček s plnou zátěží, kdy těch 400kg je třeba ukočírovat, jsem neměl jediný problém. Při zpáteční cestě jsme dali Livorno Plzeň 1050 km za 13 hodin. Bez bolestí, bez rozlámání.. To, co jsem zažíval s motorkami s nízkými plexi, kdy jsem neotočil krkem, jsem zde nezažil na tomto stroji nikdy. Nejvíc si ale cením toho, že se mnou může jezdit manželka, a jedinkrát mi neřekla, že jí něco bolí, nebo že je otlačená. To po letošní cestě do Rumunska s GS800 jsme se synem hekali oba dva. Prostě je to jiná dimenze cestování. Ať si o tom myslí kdo chce co chce.

najeto po 1 roce vlastnictví 10000km.

Digin
Digin napsal 03.11.18 v 02:07 10b.

top

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 17.01.17 v 18:06 10b.

pěkná motorečka

Kacafirek
Kacafirek napsal 02.10.16 v 10:07

Pekne moto, barva mu sedne a pohodli vyzaruje na vsechny strany
Taky uz tahnu 5tou desitku, nahace mam rad, ale nekdy toho mam uz po 300km plny brejle. Dal jsem i 8.000km za 10dni, ale take si pamatuji vzdy vysmatejsi tvare nemeckych cestovatelu sedlajicich koraby GT ci RT.
Na forech se pise kde co, ale kdo nezkusil, mel by se radeji zdrzet kritiky. Sklenny to vyjadril dokonale.
Toulat se 2 tydny po Evrope a tesit se na kazdy dalsi den jizdy je v 50ti naprosta parada.
Byt auto, tak minimalne elektrohydraulicky podvozek a ventilovana sedadla me o zdravosti technologickeho dopingu naprosto presvedcili
Kdyz mi to finance dovoli, tak na dalky urcite moto s privlastkem GT + novy ohoz !

Rady
Rady napsal 02.10.16 v 09:19

Super stroj

HordaStodulky
HordaStodulky napsal 05.11.15 v 20:06 10b.

Perfektní volba na dlouhé dovolené v sedle dvou kol 10b.
Na tomto stroji máme s Maruš najeto něco přes 27 tis. km a na jaře děláme velký servis. A naprostý souhlas s hodnocením. Manipulace na místě nebo v malé rychlosti je na pytel. Jinak ale super stroj na jakékoliv cesty.