BMW K 1600 GTL (2018)

Vlastník alco
Vloženo 23.9.2018
Aktualizováno 18.6.2023

BMW K1600 GTL je luxusná obývačka na 2 kolesách s výkonom formule. Vo všetkom je vidieť presnosť a nemeckú precíznosť. Detaily, koberčeky v kufri, dravý a zároveň nádherný vzhľad, komfort, úžasná jazda, patentovaný systém tlmičov, to je K1600GTL!

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Group (Ostrava - Moravská O - p. Stružka /predaj/ a p.Černín /servis/ sú vždy ústretoví a ochotní chlapi, som rád, že som motorku kúpil v CarTec Ostrava. Momentálne majú nový servis a showroom. Celkovo perfektný a odborný servis, prístup k zákazníkovi, odporúčam...

Honda GL1800 GoldWing: Honda GoldWIng bola pre mňa jediná alternatíva v poradí..., avšak nový model 2018 ešte nebol na predajniach a pri porovnaní výbavy a nových vecí ktoré GTL oproti staršiemu modelu GW má, boli pre mňa rozhodujúcim faktorom. Na starom LT som mal napr. xenono

První dojmy - Prvé dojmy boli vynikajúce. Motor je vyvážený, má perfektný chod s dobrou spotrebou. Každý prevodový stupeň má ťah a silu v hocijakej rýchlosti a otáčkach. Je to proste paráda.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som odporučil motorkárom, ktorí už majú odjazdených pár tripov a s cestovaním to myslia vážne. BMW K1600GTL je skvelá motorka a verím že nároky tých, ktorí sa pre kúpu rozhodnú nesklame v žiadnom smere.

Doplňky na motorce - Motorka bola z výroby dodaná v plnej výbave, ktorú konfigurátor umožňoval.
Doplnil som akurát tieto drobnosti: opierky na lakte spolujazdca, predné predkopy, a chromovaný nosič na zadný kufor.

Na motorke som upravil:
- zadné brzdové LED svetlo. Navrhol a vyrobil som modul, ktorý je funkčný vo všetkých BMW motorkách. Tento modul zabezpečuje, že LED brzdové svetlo na kufri sa správa štandardne ako obrysové so svietivosťou 20% a pri brzdení so svietivosťou na 100%. Pri stlačení brzdy na viac ako 5sekúnd svetlo začne pomaly blikať, bez ohľadu na intenzitu brzdenia. Myslím, že takto je to užitočnejšie, ako od výroby inštalovaný panicbreak, pričom bliká brzdové svetlo až naozaj pri prudkom a razantnom brzdení.
Informácie na mojej stránke www.brakelight.eu, alebo na: info@brakelight.eu

Ďalej som upravil defaultné reproduktory, nakoľko z LT som bol zvyknutý na lepší zvuk a tak úprava bola nevyhuntná :) Použil som novú sadu reproduktorov a asfaltové tlmiace pásy. Chystám sa aj na dorábku zadného páru, ale zima je ešte pred nami... :)

Prečo som si vybral tento stroj? Pred K16GTL som mal 4 roky predchádzajúci model K12LT. Bol to koráb s ktorým som spokojne precestoval niekoľkokrát alpy. Bol som s motorkou spokojný, nejaký špeciálny dôvod na predaj som vtedy vlastne ani nemal. ...až: Raz som sa bol previezť s kamarátom, ktorý mal staršiu hondu GoldWIng 1800 a na záver jazdy mi svoju motorku požičal, aby som si skúsil 6 valec... A tu to celé začalo :) Jazda na GW bola fajn, páčil sa mi vyvážený chod motora. Odvtedy som pozeral inzeráty na GW a pritom som narazil na nový facelift BMW K1600GTL model 2017/18. Pozeral som veľa videí na youtube a recenzií. Takže favoriti boli už GW ročník 2017 a nové GTL. Nový model sa v čase môjho rozhodovania /január 2018/ ešte nepredával a tak som ďalej nemal s čím porovnať. Páčili sa mi u BMW všetky tie vymoženosti ako je elektrický štít, automatický xenónový reflektor, keyless systém atď... toto všetko GW postrádal. Na K1600GTL som sa nikdy predtým neviezol, ale po dlhom zvažovaní som sa rozhodol pre GTL a telefonicky ho objednal v CarTec Ostrava. Teraz mám GTL už pol roka a na motorke najazdených za prvú sezónu necelých 13.000km. Na svete je už aj nový GW, a stále s radosťou a úsmevom na tvári môžem povedať, že som sa rozhodol správne :)

Motorku som kúpil v maximálnej možnej výbave so všetkým čo sa v čase kúpy dalo...Jazdil som celú sezónu 2018 a po skoro 30.000km mám bez predsudkov len tie najlepšie skúsenosti:

Jazda na GTLku je naozaj luxusná. Motor má obrovský ťah, ide pri 118 kW a 175 Nm ako lokomotíva v každom rozsahu zaradeného prevodového stupňa a otáčok. Maximálny komfort na ceste je zaručený aj vďaka elektronickému podvozku Dynamic ESA s adaptívnymi tlmičmi pérovania. Nastavenie podvozku je možné pomocou tlačidla priamo na riadidlách, alebo jednoducho v menu. Režim „Dynamic“ zabezpečí, že celá motorka stuhne, brzdy a plyn sú agresívnejšie, je proste pripravená na alpské zákruty kde sa stupačky ľahko približujú k asfaltu :) Režim „Road“ naopak motorku pripraví na kľudnú a komfortnú jazdu. Počas jazdy využívam aj asistent radenia bez spojky. Funguje naozaj dobre a radenie oboma smermi je rýchle a komfortné. Brzdy malo už aj LT perfektné a tak je to aj teraz. GTLko brzdí špičkovo a bez zaváhania motorka zastaví kedy je to potrebné. Výhodou je aj automatické zabrzdenie pri zastavení, alebo rozjazdu do kopca. GTL má aj spiatočku a bez nej by som si tak ťažkú motorku už ani nevedel predstaviť. Po všetkých stránkach som maximálne spokojný, jazda je veľmi pohodlná. Na LT som mal vačší plexi štít, čo na GTL trošku cítim pri vyšších diaľničných rýchlostiach. Jazda, pohodlie, ovládatelnosť, radosť,... všetko spolu by som hodnotil na 12 bodov z 10 :) Nízke ťažisko zabezpečí, že váhu nieje cítiť. V zákrutách sa cíti GTLko ako ryba vo vode. Jednoducho paráda s úsmevom v helme :)

Jazda so spolujazdcom je taktiež pohodlná pre oboch. So ženou som absolvoval 5 dňový výlet, pričom bola na viac dní prvý krát. Počas jazdy som nepočul žiadne sťažnosti. Sedenie pre spolujazdca je výborné, sedlo je pohodlné a celkový pocit pohodlia dopĺňa aj široká a tvarovaná opierka chrbta spolujazdca na zadnom kufri. Úložné priestory má GTL zvládnuté taktiež dobre. Dvaja sme sa zbalili bez problémov. Bočné kufre + zadný kufor ponúkajú obrovský priestor potrebný pre cestovanie na dlhšie tripy. Posed pre spolujazdca je navrhnutý vyššie, čo je dobre, lebo spolujazdec vidí aj pred seba, takže v alpách si jazdu žena užila naplno (na tachometer nevidela :)
Čo sa týka jazdy so spolujazdcom, nepostrehol som žiadne zhoršené vlastnosti správania sa motorky a keby mi žena nedávala limity pri jazde a zákrutách, ani by som nevedel že ju veziem :) Spotreba sa pohybuje okolo 5,5l. Nejak výrazne sa nemení ani pri pomalej, alebo svižnej jazde. Celkovo spotreba tak veľkej motorky s výkonom 160koní je výborná a dojazd okolo 400km na jedno natankovanie je plne postačujúci.

Motorka sa cíti dobre na každej ceste pre ktorú je určená. Dialničné, niekedy aj celodenné presuny som absolvoval niekoľkokrát a nevadia mi, avšak najspokojnejšia je v alpskom horskom prostredí na kvalitnom asfalte, kde sa dá dynamika a obrí ťah motora využiť až na vrchol kopca :)

Cestovanie ma veľmi baví a na konci sezóny 2018 a 5tich viacdňových výletoch na mojej novej motorke BMW K1600GTL môžem hodnotiť, že je to skvelý stroj s prepracovaným dizajnom a každým detailom, nabitý najnovšími technológiami od nemeckých inžinierov. GTLko je stvorené na viacdňové cestovanie a každá jazda je šťastným okamihom pre motorkára :)

alco
alco napsal 06.03.21 v 13:40

Nový modul pre brzdové svetlo a informácie sú na stránke www.brakelight.eu

vladaw
vladaw napsal 31.07.20 v 07:31 10b.

Prostě superstroj!!

Choseno
Choseno napsal 31.01.19 v 18:26 10b.

Máš to pěkný - já volil Grand Ameriku a taky super

Digin
Digin napsal 08.11.18 v 17:24 10b.

Super tuning čéče

Adamíra
Adamíra napsal 28.10.18 v 13:22 10b.

Nádherná mašinka.