KTM LC8 950 Adventure S (2003)

Vlastník Bushidoo
Vloženo 5.8.2015
Aktualizováno 13.4.2016

Extremne navykova zalezitost,ktora ma stale nuti jazdit a vzdy po zosadnuti mam na tvari obrovsky banan! Kto sedlal LC8 rozumie v plnom rozsahu:o)

Honda XL 1000V Varadero: Obrovska vaha,ale hlavne nebola na predaj ziadna lestenka za dobru cenu.

První dojmy - Obrovska. Stihla Respekt.

Motorku bych doporučil pro - Katka je super, ALE urcite nie pre novacika a vobec nie ako prva motka.LC8 je dravec co stale taha a nuti pridavat a kedze hravo ide cez 200 a stovecku dosiahne nieco nad 3 sekundy treba si to stale uvedomovat.

Doplňky na motorce - Katka dostala od byvaleho majitela vyhrievane rukoväte.znizene gelove sedlo od touartechu,zvysene riadidla,12v zasuvku z usb konektorom,enduro kryt na predne retazove kolecko,nova retazova sada. 2originalne vyfuky su prec a mam tam Slovinský wings,ktory je otvoreny a strasne kreasne si brble.55l givi kufor+par domacich hlinikovych protektorov,padaci ram a centralny stojav v krasnej oranzovej farbe.Budem kupovat hlinikove kufre celu sadu lebo na to givi sa neda pozerat!

Slr 650 isla do sveta a aj ked bola dobra,ale uz omrzela a naozaj bol uz cas na dalsi krok. KTM som nechcel.Stale som pocuval tie reci,ze kompot tlaci motorku a celkovo posmesky na ich spolahlivost,ale paradoxsne len od ludi co rakusana nikdy nevlastnili.Moj favorit bol velky varan,ktory ma odradzal len svojou vahou a v momentalnom case nebol nijaky za dobru cenu na predaj. Kamarat mechanik mi poslal 50sekundove videjko ako katku dava z pod plachty na vzduch a do hodky som bol u neho stiskajuc vsetky dukaty co som si tazko setril. Pod plachtov bola totis uplna lestenka dovezena z Dubaja po 3 majiteloch z 22000km.
Nejaky mahmed si ju kupil,ze bude lepsia ako tava,no asi sa jej zlakol lebo nemala nic najazdene.Z Dubaju si ju priviezol Ir este mensieho zrastu ako som ja a kedze z nej nedociahol na zem tak ju pustil do sveta a skoncila u kamarata z hodou okolnosti tiez mechanika,ktory ju enem lestil a tuningoval.Rocne jazdil 1000-1500km tak motka je stale ako z vyrobnej linky:o))) Mam 172cm a katka z jej standartnou svetlou vyskou 316mm a vyskou sedla 920mm bola pre mna viac ako velka, ALE znizene gelove sedlo od touartechu a a najnizsie mozne nastavenia dovoluju aj mne sediet na nej a obe chodidla su na zemi.Sice nie uplne,no neni to spickovanie.Uprimne neviem si predstavit,ze niekto nizsi dociahne na zem.Kedze jazdim len 3 roky povazujem sa stale za motorkarske embrio a netrufol som si na ziadny offroad,ale urcite to skusim.Advik a nechat ho len na asvalte je ako lizat zmrzlinu cez sklo.Spotreba-mame za sebou nieco cez 3000km a aj ked som mal obavu aky je to zrut opak je pravdou.Pri kochacke niekolkolko krat som nameral 6l. Ale ked ju clovek podrazdi tak agregat sa neboji potiahnut z nadrze a tam to uz krasne stupa. Lc8 je kapitola sama o sebe.Kto ho sedlal vie,ze tento motor limit nema a ma ho len jazdec. Krasne si brble.3500-4500 otaciek chrochta,mrmle,ale ako nahle sa da na 6500-7000 to je peklo pod zadkom.98konikov,98Nm z touto 220kg plne natankovanou kraskou nadherne zrychluje.Dialnicna 130ka ma na sestke 4500 otacok tak zase len chrochtanica.Interval na olej a filtre je 7500km co je uplna pohodicka.Standartny olej tam ide 10 na 40 no mam tam 10 na 50.Obute metzeler sahara 3 co krasne drzia aj na mokrom. Predna brzda je dobre davkovatelna,ale na zadnu pozor,zakusuje sa a koleso je hnev smiku.Advik je ako celok dokonaly umoznuje od extremneho terenu a po dlhe cestovanie vsetko,no treba si davat pozor. Je to diabolsky mazel! Howk

fanty
fanty napsal 26.11.15 v 20:44 10b.

Ta prvni věta mě uplně vystihuje. Stroj, ktery nejde ohodnotit pokud ho nejezdis a jen hltas ohlasy z netu.Je to parada kdyz zjistis ze jedina brzda jsi ty a jeji kvality jen tak rychle nepocitis, pokud ji nedrzis pod krkem a to vetsina jezdcu stejne nedokaze co nezdi jen vykendove jako ja. Je to peklostroj, motor ma neskutecny kroutak a ja si jen zpivam do prilby jak ji na asfaltu ve vyjezdu he zatacky prokluzuje kolo

Bushidoo
Bushidoo napsal 20.11.15 v 12:27

Mann tak to si dal tvoje prianie bude vypocute.Ak bude nejaky mazel od Mahmeda z full servis historiou a 20tis okamzite a v mziku dam vediet

Mann
Mann napsal 19.11.15 v 20:41 10b.

Tato recenze je učebnicový příklad rčení - KDYŽ SE NA NĚKOHO USMĚJE ŠTĚSTÍ Velký ADV je krásný a charismatický stroj Kdyby Mahmed zase uklízel v garáži, tak dej vědět Věděl bych co s tím

MirekTDM
MirekTDM napsal 19.08.15 v 21:16 10b.

Gratuluju.

krysoid
krysoid napsal 08.08.15 v 15:59 10b.

Pěkně jsem si početl 10b jen to sviští Ať ti ten banán vydrží co nejdýl.