Suzuki GSX 1400 (2007)

Vlastník TomikBass
Vloženo 30.6.2015
Aktualizováno 30.6.2015

Velká motorka, která budí respekt. Naživo je mnohem větší než na fotkách!

Yamaha XJR 1300: Technicky zastaralejší nez GSX 1400
Kawasaki ZRX 1200: Krásná motorka, ale chtěl jsem přece jen malinko větší.

První dojmy - Když jsem poprvé sedl na GSX 1400, tak mi přišla obrovská a šel z ní respekt. První testovací jízda však veškeré obavy a snad i strach absolutně smazala. Po pár set metrech jsem si musel říct: Jééé to je hodná holka! S jejím výkonem máte pocit že jste strašně lehoučcí a vše jde úplně samo:-) Dokud ji nepotřebujete postavit na centrální stojan :-D

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych motorku všem, kteří mají rádi sílu, pohodlí a možná se i rádi trošku chlubí :-) Je to velice hodná motorka, s bleskovou reakcí na otočení plynu.

Doplňky na motorce - Na motorce jsou svody a výfuky ze starší verze GSX1400. Ročník 2007 měl jeden trombónovitý výfuk na boku, což se mi moc nelíbilo. Pak ještě předchozí majitel vyměnil originál páčky brzdy a spojky za modré, tuningové, které jí docela sluší.

Chtěl jsem nějakou velkou a silnou motorku s velkým kroutícím momentem. Od malička jsem obdivoval Yamahu XJR 1300. Jak jsem ale zkoumal inzeráty, padla mi do oka i Kawasaki ZRX 1200S. Byla relativně dobře cenově dostupná, jenže pokud se objevil nějaký pěkný kousek na internetu tak to byl svátek. Postupem času se mi začala líbit varianta ZRX 1200R, tedy zelená replika motorky Edieho Lawsona. Ale stejný problém byl zde s nedostatkem pěkných kousků jak na internetu tak i u dealerů co vozí motorky ze zahraničí. Nakonec jsem narazil na inzerát Suzuki GSX 1400 r.v. 2002 a učaroval mi její vzhled. Pěkné modrobílé barvy s bílými ráfky, jenže cenově daleko od mého původního rozpočtu.

Nakonec se však po svatbě sešel nějaký ten dar a já měl možnost si vybírat i motorky přes 100 000Kč Tak jsem narazil na inzerát GSX 1400 r.v. 2007 se 17tisíci km, neváhal jsem a o 3 dny později si ji přivezl domů Máme zatím jen pár stovek km, ale musím říct, že jsem nadšený a spokojený.

Motorka má obrovskou rezervu výkonu, zatím jsem nebyl s otáčkoměrem v červených barvách. Na to si troufnu až mi přijde nová a lehčí přilba Na motorce od 180km/h už docela fouká, ale to je u naháčů normální. Navíc já chtěl motorku na kochačku, ne na okruh:) Co jsem ještě vypozoroval, tak brzdný účinek motoru je obrovský. Když si dáte práci s řazením, nemusíte v klidnějších pasážích vůbec brzdit, stačí o stupeň podřadit. Na nižší stupně je pak zase dobré mít pořád přidáno trošku plynu, jinak vám batůžek za vámi omlátí přilbu svojí přilbou - hup cuk jízda

Co se týká spotřeby, zatím jsem vypozoroval že na plnou nádrž najedu 270km a ještě jsem nebyl úplně na suchu, nicméně motorka už hlásila na palivoměru, že má žízeň, takže jsem raději natankoval Dle manuálu i natankovaných pohonných hmot, jsem měl k dispozici ještě 6litrů v nádrži.

-HARYS-
-HARYS- napsal 07.07.15 v 16:18 10b.

Jednoznačně

Morrys
Morrys napsal 01.07.15 v 10:35 10b.

Moc pěkný kousek, dva laufy na tuhle mašinu prostě patří ať slouží

žižala.
žižala. napsal 30.06.15 v 21:36 10b.

Parádní strojovna.

dajos
dajos napsal 30.06.15 v 19:12 10b.

Gratuluji ke koupi luxusního kousku. Podle tvých požadavků bys měl být určitě spokojený. Průměrná spotřeba se motá kolem 6-ti litrů, i když nevím co na to ty tvé výfuky. Taky jsem o takové přestavbě kdysi uvažoval, ale nakonec jsem šel jen do laděné koncovky (3,3 kg). Nechtělo se mi navyšovat už tak slušnou váhu...Ale designově je to jednoznačné plus, 2 výfuky gsx prostě sluší . Tak ať se ti práší za kočárem

Horneťák900
Horneťák900 napsal 30.06.15 v 18:30 10b.

Tak ta je opravdu krásná.A v reálu je opravdu větší než na fotkách, to máš pravdu.Tak si tu lokomotivu užívej